Mowa ciała to niewerbalne sygnały, które bez przerwy wysyłamy poprzez postawę, gesty, mimikę i inne formy fizycznej ekspresji. Nie są to żadne “czary-mary” - terapeuci i psycholodzy korzystają z obserwacji mowy ciała, by lepiej zrozumieć swoich pacjentów, często wyłapując niuanse i emocje, które mogą nie zostać wyrażone słowami. Ba - umiejętność interpretowania mowy ciała sprawdza się również podczas negocjacji biznesowych, czy dyplomatycznych. Zrozumienie subtelnego gestu czy spojrzenia może dawać przewagę rozmówcy, lub pomóc ocenić wiarygodność zeznań w salach sądowych.

Niewerbalne sygnały są więc obecne w każdym aspekcie naszego życia, a ten romantyczny nie jest wyjątkiem. Dziś przyjrzymy się temu, co o waszej relacji może mówić sposób trzymania się za ręce.

Palce splecione

Jeśli wasze palce są ze sobą splecione, to znak głębokiego połączenia i zaufania. Wyrażacie w ten sposób swoje emocjonalne zrozumienie. Jest to charakterystyczne dla par, które są ze sobą bardzo blisko - często można obserwować to długich, udanych związkach.

Trzymanie za nadgarstek

Kiedy jedno z was trzyma partnera za nadgarstek, może to oznaczać pragnienie ochrony lub wyrażać silne poczucie przynależności. Jednak jeśli taki sposób trzymania się za rękę pojawia się nagle, warto zastanowić się, czy w waszą relację nie wkrada się element dominacji którejś ze stron.

Jedno z was trzyma dłoń na górze

Osoba, której dłoń znajduje się na wierzchu, często przyjmuje w związku bardziej opiekuńczą lub dominującą rolę. To nie musi być negatywne – może po prostu wyrażać ogromną chęć troszczenia się o partnera.

Delikatne trzymanie się za końcówki palców

Taki gest jest pełen niewinności i romantyzmu. Często pojawia się na początku związku, kiedy oboje jesteście jeszcze ostrożni i wzajemnie badacie swoje uczucia i intencje. To subtelne połączenie wskazuje na ciekawość, a nawet fascynację partnerem.

Luźne trzymanie się ręki

Jeśli wasze dłonie są ze sobą połączone, ale nie ściskają się mocno, może to świadczyć o potrzebie niezależności w związku. Oznacza to, że oboje czujecie się swobodnie jako odrębne osobowości, ale jednocześnie jesteście dla siebie ważni.

Zobacz także: