Edward Miszczak ojcem karier gwiazd telewizji

2022 rok z pewnością zapisze się w historii polskiej telewizji pod znakiem przełomowych zmian. Przypomnijmy, że na początku czerwca sieć obiegła wiadomość, że Edward Miszczak zdecydował się po 25 latach odejść z TVN. Dziennikarz, a prywatnie mąż aktorki Anny Cieślak, był związany ze stacją od samego jej początku. Jako dyrektor programowy przez blisko ćwierć wieku miał realny wpływ na to, jakie produkcje pojawiały się na antenie popularnej stacji. Nie jest też tajemnicą, że swoje spektakularne kariery telewizyjne zawdzięczają mu chociażby takie gwiazdy jak Magda Gessler, Agnieszka Woźniak-StarakKinga RusinMarcin Prokop.

Edward Miszczak – transfer z TVN do Polsatu

Praktycznie od razu było wiadomo, że Edward Miszczak po odejściu z TVN nie ma wcale zamiaru wybrać się na zasłużoną emeryturę. Do mediów przedostały się wieści o tym, że 67-latek planuje objąć ważne stanowisko w konkurencyjnej stacji. Sam zainteresowany jednak przez długi czas nie komentował tych doniesień. Nieoficjalne informacje w końcu jednak się potwierdziły.

Telewizja Polsat ogłosiła właśnie, że Edward Miszczak od połowy stycznia obejmie funkcję wiceprezesa spółki oraz zastąpi Ninę Terentiew na stanowisku dyrektora programowego stacji.

Co z Niną Terentiew?

Kończąca w marcu przyszłego roku 77 lat „caryca polskiej telewizji” nie znika całkowicie ze struktur Polsatu. Po zakończeniu pełnienia funkcji dyrektorki programowej oraz członkini zarządu Telewizji Polsat Nina Terentiew wejdzie bowiem w skład rady nadzorczej spółki.