Najlepsza kuracja przeciwstarzeniowa to ta, która jest świadoma i która zaczyna się około 25. roku życia. Mimo tego, że zazwyczaj w tym wieku cieszymy się jędrną, pełną blasku skórą bez zmarszczek i innych oznak upływu czasu, to właśnie wtedy powinniśmy zacząć dbać o skórę pod kątem anti agingu. Dlaczego? Każda cera jest inna, a starzenie zachodzi wskutek czynników wewnątrz i zewnątrzpochodnych, natomiast przyjmuje się, że po 25. roku życia skóra traci zdolności do regeneracji. To oznacza, że jest bardziej podatna na działanie wolnych rodników (główny wróg w walce o młody wygląd), a także szkodliwe elementy zewnętrzne, oddziałujące na cerę cały rok, przed którymi z wiekiem skórze coraz trudniej się bronić.

Przeciwstarzeniowe serum z witaminą C - dlaczego warto włączyć je do swojej rutyny?

Pielęgnacja, zawierająca odpowiednie stężenia składników aktywnych, stosowana przed tym, jak na twarzy pojawią się pierwsze zmarszczki, to patent na zachowanie młodego, zdrowego wyglądu na dłużej. I wcale nie chodzi tutaj o ingerujące, drogie zabiegi kosmetyczne, a o świadome i regularne używanie dobrej jakości kosmetyków. Jednym z produktów, który warto wziąć pod uwagę przy kompletowaniu swojej kosmetyczki, jest przeciwstarzeniowe serum z witaminą C marki Dermaceutic.

Co w nim wyjątkowego? Zawiera składnik aktywny, który jest wielozadaniowcem, jeśli chodzi o pielęgnację przeciwstarzeniową (i nie tylko). Przez ekspertów określana jako „eliksir młodości”, witamina C (bo to o niej mowa) posiada szereg właściwości anti aging. Przede wszystkim neutralizuje wolne rodniki i chroni przed powstawaniem nowych reaktywnych form tlenu, dzięki czemu komórki mogą funkcjonować prawidłowo. Dodatkowo, wspomaga produkcję kolagenu i elastyny, odpowiedzialne za jędrność i napięcie skóry i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Oprócz tego, witamina C chroni przed stresem oksydacyjnym, pojawiającym się wskutek nadmiernej ekspozycji na słońce, zanieczyszczonego środowiska i niehigienicznego trybu życia. 

Jak stosować serum z witaminą C?

Dla osób, które zawsze miały problem z rozróżnieniem kremu i serum, i zastanawiają się, który produkt wybrać: serum zawiera większe stężenie składników aktywnych, co powoduje, że ma silniejsze działanie. Kosmetyk marki Dermaceutic zawiera 3 różne formuły witaminy C, dzięki czemu wychodzi na prowadzenie w konkursie na przeciwzmarszczkową, skuteczną pielęgnację. 

Dodatkowo, serum szybciej się wchłania i zazwyczaj ma lżejszą, wodnistą lub żelową konsystencję. Serum przeciwstarzeniowe z witaminą C Dermaceutic najlepiej stosować rano i wieczorem na skórę twarzy, szyi i dekoltu. To bardzo ważne, żeby nie pomijać okolic dekoltu i szyi, ponieważ te obszary również są podatne na starzenie się i wymagają odpowiedniej oraz regularnej pielęgnacji. Poranną rutynę najlepiej zamknąć kremem przeciwsłonecznym SPF50, który w duecie z witaminą C jest prawdziwą tarczą antystarzeniową. 

Dlatego, jeżeli zastanawiacie się nad wielofunkcyjnym kosmetykiem, który da Waszej skórze boost przeciwstarzeniowy, serum z witaminą C jest najlepszym, co możecie jej podarować w okresie letnim i nie tylko!

 

Zobacz także: