Jak ugotować jajka i o wiele innych praktycznych rzeczy na pewno wielokrotnie pytaliście „wujka Google”. Takie podsumowania popularna wyszukiwarka przygotowuje zresztą na koniec każdego roku i bardzo często wyniki są co najmniej zaskakujące. Ale czy prosiliście kiedyś wyszukiwarkę o radę w sprawach sercowych? Jeśli tak, to na pewno trafiliście na wiele forów, gdzie trwają w tym temacie gorące dyskusje. Internauci bowiem chętniej dzielą się doświadczeniem w sprawach sercowych w sieci, z obcymi, niż z w rzeczywistości, nawet z bliskimi znajomymi. Jednym z najczęściej pojawiających się pytań w sieci, jak donoszą randkowi specjaliści z portalu ZaadoptujFaceta.pl, jest: „czy można sprawić, aby on się zakochał?”. Zaskoczeni?

Zobacz także: Nie wiesz, czy Twój chłopak to ten jedyny? Te rzeczy wskazują, że powinnaś go poślubić!

Przy okazji ci sami eksperci zdradzają, czy warto robić cokolwiek, by facet, na którym nam zależy w pełni się zaangażował. „Niewidzialni kandydaci. Takimi powinni się stać wszyscy niewłaściwi mężczyźni. Jak ich rozpoznać? To ci, którzy od początku nie rokują. Nie są zainteresowani, nie traktują potencjalnej partnerki, tak jakby ona tego chciała, są zajęci lub są na takim etapie życia, w którym stabilny związek nie jest ich celem. - Niestety zdarza się tak, że dziewczyny, mimo że podejrzewają iż facet nie jest ich “Mr. Perfect”, angażują się w relację “dla zabawy”. Bardzo szybko okazuje się, że taka przygoda, kończy się zawodem i wieloma niechcianymi emocjami. Pozostanie ślepą na takich mężczyzn jest wyrazem troski o samą siebie. Pozwala zaoszczędzić czas i energię, a także uniknąć frustracji - podpowiada Rocio Cardosa, specjalistka aplikacji randkowej ZaadoptujFaceta.pl”.

Specjaliści ZaadoptujFaceta.pl słusznie zwracają uwagę na to, że niezależnie od dotychczasowych doświadczeń warto też pielęgnować w sobie otwartość na nowe relacje. „Szczerość i jasne komunikowanie swoich uczuć i ma fundamentalne znaczenie. Jeśli po nieudanym związku, budujemy wokół siebie mur, sądząc, że ten właściwy wybranek “pokona go na skrzydłach miłości”, sami osłabiamy swoje szanse na miłość. Ostrożność nie jest złą cechą, ale warto połączyć ją z ciekawością drugiego człowieka.” A Wy co uważacie?

Zobacz także: Seksualne statystyki: uprawiamy coraz mniej seksu. Z czego to wynika?