Nawilżenie to podstawa codziennej pielęgnacji. Mam 30 lat i zdałam sobie z tego sprawę stosunkowo niedawno. Ale w tym przypadku zawsze lepiej późno niż wcale. Moja cera sporo wycierpiała i dopiero oczyszczenie organizmu, zmiana diety oraz dobór odpowiednich kosmetyków sprawił, że wygląda teraz, jak nigdy wcześniej. Od niemal dwóch lat wszystkie produkty do pielęgnacji, po jakie sięgam, są oparte na naturalnych składnikach. Żadnej chemii, konserwantów, sztucznych barwników. Przestałam być też hipokrytką w kwestii makijażu, więc od ponad roku mój podkład jest mineralny. Każdy z produktów, po jaki sięgam, musi być dopasowany do potrzeb mojej cery – czyli mieszanej, wrażliwej i bardzo kapryśnej. Kto wie, o czym mówię, wie też, jak trudno jest mieszaną skórę twarzy nawilżyć. Byłam sceptycznie nastawiona do faktu, że może w tym pomóc jeden kosmetyk, ale jednak cuda się zdarzają.

Aquasphere od Oio Lab to najlepsze serum nawilżające, na jakie trafiłam

To cudo, to wielopoziomowe serum Aquasphere polskiej marki Oio Lab. Pisaliśmy o niej na Glamour.pl już wiele razy, bo już wcześniej zachwycił nas inny produkt – serum z witaminą C. Założycielką marki Oio Lab jest Joanna Ryglewicz, która dba o to, by kosmetyki Oio Lab powstawały z poszanowaniem środowiska, z wykorzystaniem wiedzy naukowej oraz samoświadomości. Każdy produkt jest transparentny – począwszy do składu, po opakowanie. Nic dziwnego, że ich działanie jest widoczne naprawdę w błyskawicznym tempie. Tak więc mile zaskoczona serum rozjaśniającym The Future Is Bright, sięgnęłam po Aquasphere, bo moja cera aż prosiła się o pożądny zastrzyk nawilżenia.

Od razu przekonała mnie żelowa konsystencja. Mam wrażenie, że o wiele lepiej wtapia się w skórę i tworzy taki ochronny film, by woda, którą dostarcza kosmetyk, nie wyparowała zbyt szybko. Za skuteczne nawilżenie skóry odpowiedzialny. Serum Oio Lab zabiera aż 5 rodzajów HA, w tym m.in. Disodium Acetyl Glucosamide Phosphate, nazywany kwasem hialuronowym trzeciej generacji oraz kwasem bezigłowym. Jego celem jest wypełnienie struktury skóry oraz spłycenie zmarszczek nieinwazyjną drogą.

Oprócz tego, serum do twarzy Aquasphere zawiera RosalityTM, czyli składnik zgodny ze standardem COSMOS, który powinny posiadać wszystkie produkty tytułujące się jako naturalne. Jest on pozyskiwany specjalistyczną metodą polegającą na łączeniu wszystkich pachnących świeżych płatków róży damasceńskiej, zarówno tych pochodzących z olejków eterycznych, jak i wody kwiatowej. Za co jest odpowiedzialny? Chroni komórki przed uszkodzeniem DNA spowodowanym stresem (skądś to znacie?) oraz zanieczyszczeniami. Nadaje on również serum Aquasphere bardzo lekkiego, różanego zapachu.

Serum Aquasphere marki Oio Lab wyraźnie poprawiło nawilżenie mojej skóry. Po miesiącu stosowania efekty są niesamowite 

Producent zapewnia, że pierwsze efekty kuracji Aquasphere widoczne są już po tygodniu. A mianowicie, że dokładnie po 7 dniach poziom nawilżenie skóry wzrasta o 49,5%, a redukcja poziomu transepidermalnej utraty wody (ilość wody, jaka dyfunduje z wnętrza ciała poprzez skórę do otaczającej atmosfery) wynosi 12,8%. Ja serum używam grubo ponad miesiąc, codziennie – rano oraz wieczorem pod krem, i na pewno mogę powiedzieć, że różnica w nawilżeniu jest ogromna. Cera zyskała zdrowy wygląd, szczególnie na policzkach, gdzie była najbardziej przesuszona (taka specyfika cery mieszanej), przez co jest bardziej odporna na pojawiające się niedoskonałości, podrażnienia oraz działanie czynników zewnętrznych. Jedyne zaczerwienienie jakie widoczne jest obecnie na mojej cerze, to sama natura – moje policzki zawsze były lekko różowe.
 


Serum kosztuje 199 zł, a w buteleczce znajduje się 30 ml produktu. Drogo? To przykład kosmetyku wartego swojej ceny. Poza tym serum jest bardzo wydajne, więc powinno starczyć na długo (data ważności produktu jest wyraźnie widoczna). Jeżeli więc potrzebujecie natychmiastowego ratunku dla swojej odwodnionej skóry i serum, które zadziała jak nawilżający plaster, Aquasphere będzie świetnym wyborem. Mówi to moja cera, która jeszcze nigdy nie wyglądała tak dobrze jak teraz.


Kremy do odwodnionej i ściągniętej skóry, które przywrócą jej utracony blask >>>

Zobacz także: