Modne naszyjniki na wiosnę 2021 – 4 dominujące trendy

Wystarczy założyć je do zwykłego T-shirta i jeansów, a cała stylizacja nabierze designerskiego sznytu. To też najprostszy sposób, by wyglądać modnie podczas calla na Zoomie – mieszczą się w kadrze kamerki internetowej i naprawdę potrafią zrobić wrażenie. Naszyjniki, bo o nich właśnie mowa, to jeden z najsilniejszych trendów biżuteryjnych na wiosnę 2021. Trzeba tylko wiedzieć, po jaki sięgnąć. Dlatego też wskazujemy 4 najmodniejsze. To właśnie te naszyjniki już wkrótce nosić będą nie tylko dziewczyny z branży mody, ale i wszystkie fashionistki. 

1. Modne naszyjniki na wiosnę 2021: Łańcuchy XL

Nie są nowością, bo popularnością cieszą się już od kilku sezonów, ale wciąż nam się nie znudziły. Najlepszym dowodem jest biżuteria lansowana na największych światowych wybiegach. Naszyjniki w kształcie łańcuchów pojawiły się w kolekcjach na wiosnę-lato 2021 u marek, takich jak: Victoria Beckham, Brandon Maxwell, Givenchy, Sacai, Brunello Cocinelli, Louis Vuitton i... można by wymieniać jeszcze długo. Czym różnią się od tych, które nosiłyśmy rok temu? Są o wiele, wiele większe – ogromne i spektakularne. Złote lub srebrne albo zrobione z plastiku. Mogą być noszone w pojedynkę (w końcu same w sobie robią wrażenie) albo w duecie z delikatniejszym naszyjnikiem. Mogą mieć też zawieszkę – obrączkę jak u Victorii Beckham albo inne motywy: kamienie, muszle czy perły. Niewątpliwie jest w czym wybierać.

Victoria Beckham, wiosna-lato 2021 / fot. ImaxTree / agencja Free

2. Modne naszyjniki na wiosnę 2021: Perły

À propos pereł. Tej wiosny one także powracają – z sentymentu do estetyki retro. Oczywiście nie mogło ich zabraknąć u Chanel, w końcu sama Coco nie rozstawała się ze sznurem sztucznych pereł. Bo perły wcale nie muszą być naturalne (choć mogą). Nosimy je w formie długich korali albo krótkich, babcinych koralików ciasno przylegających do szyi. Albo w duecie z naszyjnikami-łańcuchami – jak Leonie Hanne. Do naszyjników z pereł możemy dobrać też kolczyki – najlepiej złote – złoto lubi się z perłami.


Leonie Hanne / fot. Getty Images

3. Modne naszyjniki na wiosnę 2021: Surferskie koraliki

Bardziej swobodna alternatywa która pozwoli nam poczuć się jak na wakacjach? Kolorowe koraliki, z jakich słyną surferzy, a my nosiłyśmy w liceum. Drewniane albo z drobnych kamieni. Najwyraźniej marki, takie jak: Jason Wu, Etro i Versace też mają do nich sentyment, bo właśnie takie naszyjniki lansowali na wiosnę 2021 na wybiegach. 


Etro, wiosna-lato 2021 / fot. ImaxTree / agencja Free

4. Modne naszyjniki na wiosnę 2021: Złote naszyjniki z medalikiem 

Wciąż modne będą także cienkie złote naszyjniki z medalikiem. Najlepiej, by przyjmował kształt serca albo... torebki. To właśnie dla nich porzucimy popularne do niedawna monety. Choć wisiorków do wyboru mamy mnóstwo – nawiązują do astrologii, fauny i flory albo przyjmują geometryczne kształty. Wyobraźnia projektantów nie zna granic, dlatego podpowiadamy, gdzie znaleźć najpiękniejsze. Ktore naszyjniki na wiosnę 2021 wybieracie?