O polskich aktorach na świecie mówi się coraz więcej i coraz lepiej. Przyczyniła się do tego na pewno Zimna wojna, ostatni film Pawła Pawlikowskiego, nominowany do tegorocznych Oscarów w aż trzech kategoriach (choć ostatecznie bez statuetki). Grająca w nim jedną z głównych ról, Joanna Kulig, dostała angaż do innej produkcji Amazon Studios (dystrybutora Zimnej wojny w Stanach Zjednoczonych), serialu Hanna. Jego fabuła nawiązuje do filmu z 2011 roku o tym samym tytule, opowiadającego historię nastolatki wychowywanej przez ojca na doskonałą zabójczynię. Polka na ekranie pojawiła się tuż obok m.in. Joela Kinnamana. Z kolei filmowy partner Kulig z Zimnej wojny, czyli Tomasz Kot, trafił do nowego kostiumowego serialu BBC, który może okazać się jedną z najciekawszych małoekranowych propozycji tego roku. Aktor, który podobno poróżnił producentów nowego filmu o Jamesie Bondzie z jego niedoszłym reżyserem, Dannym Boyle'em, wcieli się w jednego z bohaterów World on fire. 

Zobacz także: 4 seriale, które warto teraz oglądać (jednocześnie!)

Tomasz Kot i Zofia Wichłacz w nowym serialu BBC u boku Helen Hunt i Seana Beana 

Zdjęcia do nowej produkcji BBC ruszyły w zeszłym roku. Kręcone były w różnych lokalizacjach, m.in. w Pradze, Manchesterze, Paryżu, a także w Berlinie. Dwa największe nazwiska brytyjskiej produkcji to Helen Hunt oraz Sean Bean. Obok nich zobaczymy także Jonah Hauer-Kinga, Julię Brown, Briana J. Smitha, a także, oprócz Kota, inne polskie akcenty. Będzie to Zofia Wichłacz, znana m.in. z Miasta 44 Jana Komasy, Powidoków Andrzeja Wajdy, serialu Rojst Jana Holubka czy pierwszego polskiego serialu Netfliixa, 1983Tomasz Ziętek, Borys Szyc, Agata Kulesza i Radosław Kaim

Serial World on fire ma być świeżym spojrzeniem na pierwsze dni II Wojny Światowej, opowiadając o wielkich wydarzeniach - od inwazji Niemiec na Polskę w 1939 roku po Bitwę  o Anglię - przez pryzmat losów zwykłych ludzi. To pełna adrenaliny, chwytająca za serce opowieść o bohaterach, którzy wbrew swej woli zostali uwikłani w największą tragedię XX wieku. Na ekranie śledzić będziemy m.in. losy Harry’ego (Jonah Hauer-King), młodego brytyjskiego tłumacza, który negocjuje z nazistami w Warszawie, próbując przemycić swoją polską kochankę Kasię (Zofia Wichłacz) za granice kraju, oraz czekającą na Harry'ego w domu Lois (Julia Brown), młodą pracownicę fabryki w Manchesterze, która wykorzysta wszystkie możliwości, jakie da jej wojna, by odmienić swój los. 

Zobacz także: „Szkoła dla elity” 2: Nowi bohaterowie sporo namieszają! Kim są Rebeca i Valerio? [TYLKO NA GLAMOUR.PL!]

Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany scenarzysta Peter Bowker. Serial liczy siedem odcinków, które w Polsce obejrzymy na antenie kanału Epic Drama. Światło dzienne ujrzał właśnie pierwszy oficjalny zwiastun World on fire, w którym nie brakuje wielu scen z udziałem Zofii Wichłacz. Wszystko wskazuje więc na to, że to właśnie ona miała największy udział w realizacji produkcji BBC. Zobaczcie!