Po niekwestionowanym sukcesie „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego, obrazu nominowanego w trzech kategoriach do Oscara, nagród BAFTA, zdobywcy Złotej Palmy w Cannes za reżyserię, kilku Europejskich Nagród Filmowych, Orłów i Złotych Lwów, kariera aktorów wcielających się w główne role nabrała niebywałego rozpędu. Świetnie za granicą radzi sobie Joanna Kulig, która pracuje właśnie na planie nowego muzycznego serialu Netflixa „The Eddy” w reżyserii Damiena Chazelle’a, twórcy „La La Land”, a także Tomasz Kot. Aktor, w Polsce kojarzony dzięki wybitnym rolom w „Skazanym na bluesa” Jana Kidawy-Błońskiego czy „Bogach” Łukasza Palkowskiego, znalazł się w obsadzie nowego wojennego serialu BBC „Świat w ogniu: Początki”, gdzie zagrał u boku Zofii Wichłacz, Borysa Szyca, ale także takich gwiazd jak Helen Hunt i Sean Bean (serial będzie można obejrzeć na kanale Epic Drama już od 10 listopada).

Zobacz także: [WYWIAD] Zofia Wichłacz: „Możemy żyć dzisiaj bardzo świadomie i być zaangażowanymi obywatelami świata”

Tomasz Kot zagra główną rolę w kolejnej międzynarodowej produkcji 

Kot brał także udział, co potwierdziła jego agencja, w castingu do najnowszego filmu o Jamesie Bondzie, „No Time To Die”. Mówiło się nawet, że to m.in. z jego powodu z reżyserii obrazu zrezygnował Danny Boyle (zastąpił go Cary Joji Fukunaga), który podobno chciał obsadzić Kota w roli głównego przeciwnika Bonda granego już po raz ostatni przez Daniela Craiga. Niedawno dowiedzieliśmy się, że polski aktor wcieli się w legendarnego wynalazcę Nikolę Teslę. Będzie to biograficzne ujęcie sylwetki amerykańskiego inżyniera serbskiego pochodzenia oraz jego wielkiego eksperymentu, początkowo uznanego za porażkę, jednak z czasem - za przełomowe osiągnięcie. Produkcja ukaże tytułowego bohatera nie tylko od strony jego zawodowych ambicji, ale również jako człowieka borykającego się z problemami natury finansowej, ale i emocjonalnej. 

Tomasz Kot znalazł również czas na inny międzynarodowy projekt. Aktor ogłosił właśnie, że zagra u hiszpańskiego reżysera Kike Maíllo. Będzie to thriller psychologiczny „A Perfect Enemy”, ekranizacja powieści Amelie Nothomb „The Enemy’s Cosmetique”. Polak zagra w nim architekta Jeremy’ego Angusta, a partnerować będzie mu m.in. Athena Strates znana choćby z filmu „Kłamstwo doskonałe”.