Dziesiąta edycja „Top Model” wkroczyła w decydującą fazę. W dwunastym odcinku show uczestnicy mieli już ostatnią szansę na to, by przekonać jurorów z Joanną Krupą na czele, że to właśnie im należy się miejsce w wielkim finale programu. Decydującym sprawdzianem ich predyspozycji do pracy w branży fashion były pokazy podczas praskiego tygodnia mody oraz sesja zdjęciowa, której autorem był sam Marcin Tyszka.

„Top Model 10” – 12. odcinek: Prague Fashion Week

Na samym początku cała piątka podzieliła się swoimi przewidywaniami na temat składu ostatniego odcinka. Dominika Wysocka stwierdziła, że największe szanse na awans do finału mają Nicole Akochong oraz Julia Sobczyńska. Przypomnijmy, że to właśnie dziewczynom udało się dostać na największą liczbę pokazów w ramach Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2021. Z kolei Mikołaj Krawiecki zdradził, że jego zdaniem poza Nicole i Julią w finałowej trójce z pewnością nie zabraknie Kacpra Jasińskiego.

Przygoda uczestników „Top Model 10” z tygodniem mody w Pradze rozpoczęła się od przymiarek u Vandy Jandy. Choć w pokazie miały pierwotnie wystąpić tylko dziewczyny, to sympatyczna projektantka znalazła także zadanie dla chłopców. Mikołaj i Kacper mieli pomóc zamykającej show modelce, która miała na sobie kreację z gigantycznym trenem, którego nie była w stanie sama obrócić. Mocno zestresowani półfinaliści jednak nie do końca zrozumieli wszystkie instrukcje Vandy Jandy i jej asystentów, przez co wyszli na wybieg zbyt wcześnie i zaliczyli małą wpadkę.

Ogromnych emocji dostarczył Nicole i Julii pokaz Michaela Kovacika. Choć za kulisami panowała dość nerwowa atmosfera, dziewczyny wypadły rewelacyjnie. Po udanym show projektant zaprosił je na imprezę z udziałem śmietanki towarzyskiej Pragi oraz ważnych osób przedstawicieli branży mody. To jednak nie wszystko. Przy wejściu do hotelu Julii udało się spotkać jedną z jej ulubionych modelek, gwiazdę światowego show-biznesu Carę Delevingne i zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie.

Praga okazała się bardzo, bardzo łaskawa dla nas. Przynajmniej dla mnie, bo myślę, że udowodniłam, że nadaję się na modelkę - wyznała chwalona przez wszystkich Nicole.

„Top Model 10” – 12. odcinek: sesja zdjęciowa z Marcinem Tyszką

Następnie uczestnicy wzięli udział w najważniejszej sesji tego sezonu. Zdecydowała ona bowiem w dużej mierze o tym, kto przeszedł do finału „Top Model 10”. Dominika, Julia, Kacper, Mikołaj i Nicole tym razem stanęli przed obiektywem doskonale wszystkim znanego fotografa – Marcina Tyszki. Z kolei za stylizacje odpowiadała znana i ceniona w branży mody Jana Kapounová.

Przed wami dzisiaj bardzo specjalna sesja. Zrobimy po dwa zdjęcia i pokażemy po dwa oblicza Pragi. Tej starej i romantycznej, ale też chłodnej, brutalistycznej - oznajmił juror.

Pierwsze ujęcia zostały wykonane we foyer jednego z praskich teatrów, mieszczącego się w eleganckim budynku powstałym w latach 70. Półfinalistów wspierała na miejscu słowacka topmodelka Michaela Kocianová, którą można było w przeszłości oglądać m.in. w słynnych pokazach bielizny Victoria's Secret.

Kolejna ujęcia zostały zrobione na klimatycznych, wąskich uliczkach Pragi. Marcin Tyszka nie miał powodów do narzekań. Wszyscy wychodzili na zdjęciach po prostu oszałamiająco.

Zobacz także:

„Top Model 10” – 12. odcinek: kto odpadł, a kto przeszedł dalej 17.11.2021?

Podczas drugiego i zarazem ostatniego panelu w stolicy Czech Joanna Krupa przypomniała, że niestety w finale mogą pojawić się tylko trzy osoby. Przy okazji podkreśliła, że w tej edycji poziom, jaki zaprezentowali uczestnicy, był wyjątkowo wysoki. W końcu jednak przyszedł czas, aby ogłosić werdykt.

Jako pierwsza w finale znalazła się Nicole. Jako drugie Joasia wyjęła zdjęcie Julii. Trzecią finalistką „Top Model 10” została Dominika, która nie kryła swojego zaskoczenia. Tym samym obydwaj chłopacy znaleźli się poza finałem, co dla większości widzów może być naprawdę sporą niespodzianką.

A wy, jesteście zdziwieni decyzją jury „Top Model 10” odnośnie składu wielkiego finału programu?