Top Model” to już od ponad dekady jeden z najchętniej oglądanych programów rozrywkowych w jesiennej ramówce TVN. Polska wersja amerykańskiego formatu o nazwie „America's Next Top Model” doczekała się dziesięciu sezonów. Wśród uczestników i uczestniczek show znalazły się nie tylko nowe gwiazdy modelingu, ale także wiele charyzmatycznych postaci, które dziś świetnie radzą sobie także w wielu innych gałęziach show-biznesu. Mowa tu chociażby o Karolinie Gilon, Aleksandrze Żuraw, Żaklinie Ta Dinh, Marceli Leszczak czy Jakobie Koselu.

„Top Model 10” – jaka jest główna nagroda?

O tym, kto najlepiej wykorzysta swoje „pięć minut” i finalnie odniesie najbardziej spektakularny sukces w świecie mody i mediów, decyduje bardzo wiele różnych czynników. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie laureat lub laureatka „Top Model” na starcie znajduje się w najbardziej komfortowej sytuacji. I nie chodzi tu jedynie o rozgłos i rozpoznawalność, którą daje zwycięstwo w wielkim finale programu.

Główna nagroda w „Top Model” składa się bowiem z aż trzech elementów:

 • nagrody pieniężnej w wysokości 100 tysięcy złotych,
 • kontraktu z agencją modelek i modeli (aktualnie z agencją Modelplus)
 • oraz sesji okładkowej w magazynie „Glamour”.

„Top Model” – wszyscy zwycięzcy i wszystkie zwyciężczynie programu

Przypomnijmy, że emitowaną w TVN polską wersję programu „Top Model” wygrało do tej pory dziewięć osób, w tym pięć kobiet i czterech mężczyzn. Byli to:

 1. Paulina Papierska,
 2. Olga Kaczyńska,
 3. Zuzanna Kołodziejczyk,
 4. Osi Ugonoh,
 5. Radosław Pestka,
 6. Patryk Grudowicz,
 7. Katarzyna Szklarczyk,
 8. Dawid Woskanian,
 9. Mikołaj Śmieszek.

O tym, kto wygra trwający aktualnie 10. sezon „Top Model” dowiemy się już w środę, 24 listopada 2021 roku. Werdykt zostanie ogłoszony w trakcie transmitowanego na żywo na głównej antenie stacji TVN wielkiego finału show. Dodajmy, że o zwycięstwie w programie decydują zarówno punkty przyznawane przez jury, jak i głosy telewidzów.