Top Model powraca do telewizji. Jesteśmy bardzo ciekawe i ciekawi, co wydarzy się w tym sezonie. Jednocześnie uważamy, że start dziesiątej, czyli jubileuszowej edycji największego modowego show w Polsce, to idealna okazja do tego, by sprawdzić, co słychać u osób, które właśnie w nim zaczynały i dzięki niemu zyskały popularność. Jak radzą sobie uczestniczki oraz uczestnicy poprzednich edycji Top Model? Kto zrobił spektakularną karierę w modelingu, a kto w show-biznesie? Karolina Gilon, Jakob Kosel, Karolina Pisarek, Zuza Kołodziejczyk - to tylko kilka osób, które wykorzystały daną im w programie szansę. Więcej znajdziecie poniżej. 

Uczestnicy Top Model, którzy zrobili spektakularną karierę w modelingu i show-biznesie: Zuza Kołodziejczyk

Zuza Kołodziejczyk zwyciężyła w trzeciej edycji Top Model. Dzięki swojej ciężkiej pracy, a także wrodzonej skromności uczestniczka przekonała do siebie jurorów modowego show. Mogła liczyć także na wsparcie Michała Piróga, czyli dobrego ducha programu oraz sympatię widzów.

Od finału Top Model 3 minęło już osiem lat. Ale Zuza Kołodziejczyk wciąż należy do grona najpopularniejszych uczestniczek modowego show na Instagramie. Jej profil @zuzol obserwuje ponad 460 tysięcy osób. Zuza Kołodziejczyk, która zaistniała w świecie modelingu i show-biznesu dzięki udziałowi w trzeciej edycji Top Model, ma na swoim koncie współprace z wieloma - absolutnie topowymi markami, np. z Pandora i Samsung.

Uczestnicy Top Model, którzy zrobili spektakularną karierę w modelingu i show-biznesie: Osi Ugonoh

Osi Ugonoh jest pierwszą (i jak dotąd jedyną) czarnoskórą zwyciężczynią Top Model w Polsce. Program pomógł jej w rozwinięciu międzynarodowej kariery. Zwyciężczyni czwartej edycji modowego show współpracuje na stałe z agencją Chilli Models, poza tym jest dyplomowaną dietetyczką. Prowadzi nie tylko popularny profil na Instagramie, ale również na TikToku (wideo jej autorstwa robią prawdziwą furorę!) i kanał na platformie YouTube. Fani Osi Ugonoh cenią ją m.in. za naturalność, jak również za pozytywne podejście do świata oraz ludzi.

Uczestnicy Top Model, którzy zrobili spektakularną karierę w modelingu i show-biznesie: Karolina Pisarek

Karolina Pisarek należy do grona najpopularniejszych uczestników i uczestniczek wszystkich edycji Top Model. 23-latka jest zawodowo związana z agencją Avant Management. Współpracowała (i wciąż współpracuje) zarówno z polskimi projektantami i markami, jak również z tymi o zasięgu globalnym, np. z L’Oreal. Może się także pochwalić popularnością w mediach społecznościowych – na Instagramie obserwuje ją ponad 800 tysięcy osób. Za pośrednictwem aplikacji fani modelki i influencerki mogą śledzić jej zawodowe poczynania, jak również dowiedzieć się, co dzieje się w jej życiu prywatnym.

Karolina Pisarek wzięła udział w piątej edycji Top Model, która została zrealizowana i wyemitowana w 2015 roku. Od tamtej pory Polki i Polacy zachwycają się jej delikatną urodą. Z kolei w 2018 roku docenił ją również TC Candler. Karolina Pisarek została wyróżniona w rankingu Najpiękniejszych Twarzy Świata.

Warto jednak zauważyć, że Top Model nie jest jedynym programem telewizyjnym, w jakim pojawiła się Karolina Pisarek. Modelka i influencerka wzięła również udział w ostatniej edycji Ameryka Express. Co więcej, zwyciężyła! Przypomnijmy, że w programie towarzyszyła jej modelka, a prywatnie przyjaciółka Marta Gajewska-Komorowska.

Zobacz także:

Uczestnicy Top Model, którzy zrobili spektakularną karierę w modelingu i show-biznesie: Jakob Kosel

Swoją szansę wykorzystał także Jakob Kosel. Uczestnik piątej edycji modowego show na swoim koncie współpracę z wieloma markami (nie tylko modowymi). Natomiast w 2018 roku dołączył do obsady Na Wspólnej, czyli jednego z najpopularniejszych seriali w kraju. Przypomnijmy, że Jakob Kosel wcielał się w rolę Martina Kossowskiego i sporo namieszał w życiu pozostałych bohaterów.

Uczestnicy Top Model, którzy zrobili spektakularną karierę w modelingu i show-biznesie: Karolina Gilon

Karolina Gilon także postanowiła wykorzystać szansę na rozwój, jaką otrzymała dzięki udziałowi w Top Model, swojej determinacji i ciężkiej pracy. W przeciwieństwie do zdecydowanej większości uczestników modowego show, 30-latka rozpoczęła przygodę z show-biznesem jeszcze przed jego startem. Podobnie jak Marcela Leszczak, czyli uczestniczka drugiej edycji, wystąpiła w serialu Miłość na bogato, który opowiadał o młodych, pięknych (i jak sama nazwa produkcji wskazuje) zamożnych mieszkańcach Warszawy.

Uczestniczka Top Model 5 świetnie czuje się przed kamerą. Dowody? Karolina Gilon prowadzi dwa programy w telewizji Polsat, a mianowicie Ninja Warrior oraz Love Island. Wyspa Miłości. Co ciekawe, w drugiej edycji randkowego show wzięła udział inna uczestniczka Top Model. Magdalena Karwacka, bo właśnie o nią chodzi, stworzyła szczęśliwy związek z Igorem Lubkowskim, a następnie wraz ze swoim partnerem dotarła do finału.

Uczestnicy Top Model, którzy zrobili spektakularną karierę w modelingu i show-biznesie: Klaudia El Dursi

W roli prowadzącej reality-show spełnia się także Klaudia El Dursi, która wzięła udział ósmej edycji Top Model i odpadła tuż przed finałem. Co więcej, młoda mama dwóch chłopców otrzymała pierwszy w historii polskiej edycji programu złoty bilet, dzięki czemu nie musiała brać udziału w bootcampie, tylko mogła od razu wprowadzić się do domu modelek i modeli.

Celebrytka jest gospodynią gorącego show Hotel Paradise, który jest emitowany od poniedziałku do piątku na antenie telewizyjnej Siódemki. Dwie pierwsze edycje programu zostały zrealizowane w lutym tego roku na Bali. Kolejne na Zanzibarze. Pod koniec sierpnia tego roku rozpoczęła się czwarta edycja reality-show (o jego szczegółach możecie przeczytać na Glamour.pl). 

Co ciekawe, Klaudia El Dursi miała również zagrać w filmie. Zaproponowano jej rolę stewardessy we wzbudzającej wiele emocji i kontrowersji ekranizacji 365 dni, czyli bestsellerowego erotyka autorstwa Blanki Lipińskiej. Jak sama przyznała, odrzuciła tę propozycję m.in. ze względu na swoich dorastających synów.

Uczestnicy Top Model, którzy zrobili karierę w modelingu

Twórcy programu Top Model przyznają, że od pewnego czasu szukają nie tylko osób o „idealnych wymiarach” czy ciekawej urodzie. Zwracają także uwagę na osobowość. Niemniej jednak uczestnicy modowego show współpracują ze światowej klasy projektantami oraz topowymi markami – biorą udział w sesjach zdjęciowych, kampaniach reklamowych, a także chodzą po wybiegach. Do tego grona należą m.in. Marta Sędzicka (uczestniczka Top Model 4 interesuje się również makijażem), Daria Zhalina, Patryk Grudowicz, Kasia Szklarczyk, Stanisław Obolewicz, Olga Kleczkowska, Hubert Gromadzki oraz Anna Markowska. Warto wspomnieć, że uczestniczka Top Model 7, której udało się pokonać chorobę, może pochwalić się długoterminową współpracą z Etam, czyli francuską marką bieliźnianą promującą ruch body positive.

Uczestnicy Top Model, o których wciąż jest głośno!

Niektórzy uczestnicy Top Model postanowili skupić się również na rozwoju swojej kariery w przestrzeni internetowej. Skrupulatnie planują i tworzą wysokiej jakości treści na potrzeby Instagramu, TikToka, jak również platformy YouTube. Zaangażowanym gronem odbiorców mogą pochwalić się m.in. Adrianna Daniel, Żaklina Ta Dinh oraz Michał Gała. Co ciekawe, uczestnik Top Model 8 i ulubieniec Dawida Wolińskiego należał przez pewien czas do Domu X, który zrzesza popularnych youtuberów. Poza tym wziął udział w emitowanym na platformie streamingowej Player programie Fame czy Shame. Podczas emisji show konkurował z popularnymi influencerami oraz tiktokerami, m.in. z Ange-Sophie Reich. Z kolei brat uczestniczki Top Model 7, Szymon Reich, pojawił się w pierwszej edycji wspomnianego już Hotel Paradise.

W naszej galerii (na górze strony) możecie zobaczyć zdjęcia uczestników poszczególnych edycji Top Model, którym udało się zrobić spektakularną karierę w modelingu, show-biznesie, jak również w internecie. Śledzicie ich poczynania zawodowe mimo upływu lat?