Dziewiąta edycja Top Model trwa w najlepsze. O tym, kto dostanie się do wielkiego finału i otrzyma tytuł następnej top modelki albo top modela dowiemy się pod koniec listopada 2020 roku. Widzowie mają już swoich faworytów. Jednak zgodnie przyznają, że poziom tej edycji jest naprawdę wysoki i wiele uczestniczek, a także uczestników Top Model 9 ma szansę na zaistnienie w świecie modelingu czy show-biznesu. Przed Joanną Krupą, Kasią Sokołowską, Marcinem Tyszką i Dawidem Wolińskim niełatwe zadanie. To właśnie jurorzy bacznie obserwują mieszkańców domu modelek i modeli podczas poszczególnych zadań, a następnie decydują, kto przechodzi do kolejnych odcinków. Jak mówi przewodnicząca jury, stawka is extremely high. Zwyciężczyni bądź zwycięzca Top Model 9 otrzyma bowiem czek o wartości 100 tysięcy złotych, podpisze kontrakt z renomowaną agencją Model Plus, a także pojawi się na okładce magazynu GLAMOUR. Co więcej, otwarte zostaną przed nią lub nim drzwi do świata modelingu i show-biznesu.

Niestety, biorąc pod uwagę poprzednie edycje modowego show, nie wszystkim udało się wykorzystać tę szansę. Do tego grona należy m.in. Paulina Papierska, czyli zwyciężczyni pierwszej - polskiej edycji Top Model. Są jednak takie osoby, które wciąż biorą udział w ciekawych projektach, zostają twarzami międzynarodowych kampanii, a także mimo upływu lat pojawiają się na przysłowiowych pierwszych stronach gazet. O kogo chodzi? O najbardziej spektakularnych „karierach po Top Model” piszemy poniżej.

Uczestnicy Top Model, którzy zrobili spektakularną karierę w modelingu i show-biznesie

Zuza Kołodziejczyk

Zuza Kołodziejczyk zwyciężyła w trzeciej edycji Top Model. Dzięki swojej ciężkiej pracy, a także wrodzonej skromności uczestniczka przekonała do siebie jurorów modowego show. Mogła liczyć także na wsparcie Michała Piróga, czyli dobrego ducha programu oraz sympatię widzów.

Od finału Top Model 3 minęło już siedem lat. Ale Zuza Kołodziejczyk wciąż należy do grona najpopularniejszych uczestniczek modowego show na Instagramie. Jej profil @zuzol obserwuje ponad 460 tysięcy osób. Zuza Kołodziejczyk, która zaistniała w świecie modelingu i show-biznesu dzięki udziałowi w trzeciej edycji Top Model, ma na swoim koncie współprace z wieloma - absolutnie topowymi markami, np. z Pandora i Samsung.

Osi Ugonoh

Osi Ugonoh jest pierwszą (i jak dotąd jedyną) czarnoskórą zwyciężczynią Top Model w Polsce. Program pomógł jej w rozwinięciu międzynarodowej kariery. Zwyciężczyni czwartej edycji modowego show współpracuje na stałe z agencją Chilli Models, poza tym jest dyplomowaną dietetyczką. Prowadzi nie tylko popularny profil na Instagramie, ale również na TikToku (wideo jej autorstwa robią prawdziwą furorę!) i kanał na platformie YouTube. Fani Osi Ugonoh cenią ją m.in. za naturalność, jak również za pozytywne podejście do świata oraz ludzi.

Karolina Pisarek

Karolina Pisarek należy do grona najpopularniejszych uczestników i uczestniczek wszystkich edycji Top Model. 23-latka jest zawodowo związana z agencją Avant Management. Współpracowała (i wciąż współpracuje) zarówno z polskimi projektantami i markami, jak również z tymi o zasięgu globalnym, np. z L’Oreal. Może się także pochwalić popularnością w mediach społecznościowych – na Instagramie obserwuje ją ponad 800 tysięcy osób. Za pośrednictwem aplikacji fani modelki i influencerki mogą śledzić jej zawodowe poczynania, jak również dowiedzieć się, co dzieje się w jej życiu prywatnym.

Karolina Pisarek wzięła udział w piątej edycji Top Model, która została zrealizowana i wyemitowana w 2015 roku. Od tamtej pory Polki i Polacy zachwycają się jej delikatną urodą. Z kolei w 2018 roku docenił ją również TC Candler. Karolina Pisarek została wyróżniona w rankingu Najpiękniejszych Twarzy Świata.

Warto jednak zauważyć, że Top Model nie jest jedynym programem telewizyjnym, w jakim pojawiła się Karolina Pisarek. Modelka i influencerka wzięła również udział w ostatniej edycji Ameryka Express. Co więcej, zwyciężyła! Przypomnijmy, że w programie towarzyszyła jej modelka, a prywatnie przyjaciółka Marta Gajewska-Komorowska.

To nie wszystko! Karolina Pisarek, która zyskała popularność dzięki Top Model, nie pożegnała się z twórcami programu i stacją TVN „na dobre”. Modelka i influencerka prowadzi program Top Model. Front Row, w którym ukazywane są kulisy modowego show. Współprowadzącym formatu jest Jakob Kosel, czyli kolejny uczestnik Top Model, który zrobił spektakularną karierę w polskim show-biznesie.

Jakob Kosel

Top Model. Front Row to tylko jeden z wielu projektów, w jakie zaangażował się Jakob Kosel. Uczestnik piątej edycji modowego show na swoim koncie współpracę z wieloma markami (nie tylko modowymi). Natomiast w 2018 roku dołączył do obsady Na Wspólnej, czyli jednego z najpopularniejszych seriali w kraju. Przypomnijmy, że Jakob Kosel wcielał się w rolę Martina Kossowskiego i sporo namieszał w życiu pozostałych bohaterów.

Co więcej, w kwietniu tego roku dowiedzieliśmy się, że Jakob Kosel od pewnego czasu spotyka się z Ciocią Liestyle. Ich fani przyznali, że bardzo do siebie pasują i bardzo im kibicują. I wszystko wskazuje na to, że gwiazdy poważnie myślą o wspólnej przyszłości. We wrześniu 2020 uczestnik Top Model 5 poprosił swoją ukochaną o rękę. A kilka tygodni później Ciocia Liestyle i Jakob Kosel poinformowali, że spodziewają się pierwszego dziecka. Serdecznie gratulujemy!

Ciocia Liestyle i Jakob Kosel spodziewają się dziecka! Oto historia ich związku >>>

Karolina Gilon

Karolina Gilon także postanowiła wykorzystać szansę na rozwój, jaką otrzymała dzięki udziałowi w Top Model, swojej determinacji i ciężkiej pracy. W przeciwieństwie do zdecydowanej większości uczestników modowego show, 30-latka rozpoczęła przygodę z show-biznesem jeszcze przed jego startem. Podobnie jak Marcela Leszczak, czyli uczestniczka drugiej edycji, wystąpiła w serialu Miłość na bogato, który opowiadał o młodych, pięknych (i jak sama nazwa produkcji wskazuje) zamożnych mieszkańcach Warszawy.

Uczestniczka Top Model 5 świetnie czuje się przed kamerą. Dowody? Karolina Gilon prowadzi dwa programy w telewizji Polsat, a mianowicie Ninja Warrior oraz Love Island. Wyspa Miłości. Co ciekawe, w drugiej edycji randkowego show wzięła udział inna uczestniczka Top Model. Magdalena Karwacka, bo właśnie o nią chodzi, stworzyła szczęśliwy związek z Igorem Lubkowskim, a następnie wraz ze swoim partnerem dotarła do finału.

Klaudia El Dursi

W roli prowadzącej reality-show spełnia się także Klaudia El Dursi, która wzięła udział ósmej edycji Top Model i odpadła tuż przed finałem. Co więcej, młoda mama dwóch chłopców otrzymała pierwszy w historii polskiej edycji programu złoty bilet, dzięki czemu nie musiała brać udziału w bootcampie, tylko mogła od razu wprowadzić się do domu modelek i modeli.

Celebrytka jest gospodynią gorącego show Hotel Paradise, który jest emitowany od poniedziałku do piątku na antenie telewizyjnej Siódemki. Dwie pierwsze edycje programu zostały zrealizowane w lutym tego roku na Bali – gdy podróżowanie było jeszcze możliwe i bezpieczne.

Co ciekawe, Klaudia El Dursi miała również zagrać w filmie. Zaproponowano jej rolę stewardessy we wzbudzającej wiele emocji i kontrowersji ekranizacji 365 dni, czyli bestsellerowego erotyka autorstwa Blanki Lipińskiej. Jak sama przyznała, odrzuciła tę propozycję m.in. ze względu na swoich dorastających synów.

Uczestnicy Top Model, którzy zrobili karierę w modelingu

Twórcy programu Top Model przyznają, że od pewnego czasu szukają nie tylko osób o „idealnych wymiarach” czy ciekawej urodzie. Zwracają także uwagę na osobowość. Niemniej jednak uczestnicy modowego show współpracują ze światowej klasy projektantami oraz topowymi markami – biorą udział w sesjach zdjęciowych, kampaniach reklamowych, a także chodzą po wybiegach. Do tego grona należą m.in. Marta Sędzicka (uczestniczka Top Model 4 interesuje się również makijażem), Daria Zhalina, Patryk Grudowicz, Kasia Szklarczyk, Stanisław Obolewicz, Olga Kleczkowska, Hubert Gromadzki oraz Anna Markowska. Warto wspomnieć, że uczestniczka Top Model 7, której udało się pokonać chorobę, może pochwalić się długoterminową współpracą z Etam, czyli francuską marką bieliźnianą promującą ruch body positive.

Uczestnicy Top Model, o których wciąż jest głośno!

Niektórzy uczestnicy Top Model postanowili skupić się również na rozwoju swojej kariery w przestrzeni internetowej. Skrupulatnie planują i tworzą wysokiej jakości treści na potrzeby Instagramu, TikToka, jak również platformy YouTube. Zaangażowanym gronem odbiorców mogą pochwalić się m.in. Adrianna Daniel, Żaklina Ta Dinh oraz Michał Gała. Co ciekawe, uczestnik Top Model 8 i ulubieniec Dawida Wolińskiego należał przez pewien czas do Domu X, który zrzesza popularnych youtuberów. Poza tym wziął udział w emitowanym na platformie streamingowej Player programie Fame czy Shame. Podczas emisji show konkurował z popularnymi influencerami oraz tiktokerami, m.in. z Ange-Sophie Reich. Z kolei brat uczestniczki Top Model 7, Szymon Reich, pojawił się w pierwszej edycji wspomnianego już Hotel Paradise.

W naszej galerii (na górze strony) możecie zobaczyć zdjęcia uczestników poszczególnych edycji Top Model, którym udało się zrobić spektakularną karierę w modelingu, show-biznesie, jak również w internecie. Śledzicie ich poczynania zawodowe mimo upływu lat?