Bartosz Kloch wziął udział w „Top Model 10”, ponieważ chciał spełnić swoje marzenia o karierze w świecie modelingu i show-biznesu, jak również by normalizować normalizować wizerunek osób z niepełnosprawnościami. Uczestnik, który porusza się na protezach, nie chciał współczucia, a tym bardziej tak zwanej taryfy ulgowej. Zachwycił jury na castingu, a następnie podczas bootcampu oraz w kolejnych odcinkach – m.in. na dość ekstremalnej sesji zdjęciowej w kole. Niestety w piątym odcinku „Top Model 10”, który został wyemitowany 29 września 2021 roku, Bartek Kloch poradził sobie najsłabiej ze wszystkich uczestników i uczestniczek. Joanna Krupa, Kasia Sokołowska, Marcin Tyszka oraz Dawid Woliński zdecydowali, że musi pożegnać się z programem. Czas poznać go trochę lepiej. Sprawdź, jakich odpowiedzi udzielił w naszym kwestionariuszu. 

„Top Model 10”: Bartosz Kloch. Wiek, wzrost, wymiary i wszystko, co chcielibyście wiedzieć o uczestniku nowej edycji programu

Ile masz lat?

Mam 24 lata.

Jakie są Twoje wymiary?

Wzrost - 180, Waga - 67kg, Obwód klatki - 97, obwód talii - 80, obwód bioder – 98.

Która postać z branży mody najbardziej Cię inspiruje?

Niezmiennie od wielu lat duet Lady Gaga i Beyoncé. To kobiety, na których rozwój patrzę z podziwem. Ich poszukiwania artystyczne, zmiana wizerunku, pokazywanie wciąż nowych odsłon swojej osobowości to dla mnie kopalnia inspiracji.

Zobacz także:

Dlaczego zgłosiłeś się / zgłosiłaś się do programu?

Moją misją jest normalizowanie wizerunku osób z niepełnosprawnością. Chciałem pokazać, że osoby z niestandardowym wyglądem ciała też mają szansę zaistnieć w świecie mody.

Kogo najbardziej polubiłeś / polubiłaś w programie?

Wszyscy niesamowicie się zbliżyliśmy w krótkim czasie, ale najbardziej miałem okazję poznać Łukasza, Olę, Mikołaja i Julię.

Która rada z otrzymanych w programie była dla Ciebie najcenniejsza?

Dzikość, którą ma w sobie Julia czy zupełne nieskrępowanie w wyrażaniu siebie Łukasza, to inspirujące drogi - zwłaszcza dla mnie. Wiem, że praca nad pokazywaniem emocji na twarzy, na którą zwracali mi uwagę jurorzy w programie jest ciągle przede mną.

Twoja ikona stylu?

Księżna Diana. Zawsze wyglądała zjawiskowo.

Kto z jury był najbardziej wymagający?

Nie wszystkich jurorów miałem okazję poznać w równym stopniu. Marcin Tyszka daje tak niesamowitą energię podczas sesji, że chciałbym stanąć przed jego obiektywem jeszcze raz. Natomiast nie da się ukryć, że wymaga od modela 110% zaangażowania - i to bardzo mi się podobało.

Które zadanie w programie było dla Ciebie największym wyzwaniem?

Myślę, że najbardziej wymagająca była praca z Kasią Sokołowską, ponieważ wybiegi nie są moją mocną stroną. Otrzymałem od niej mnóstwo wsparcia i cennych wskazówek, za które jestem wdzięczny. Oswoiła nieco świat wybiegów w mojej głowie.

Co jest Twoim największym zawodowym marzeniem?

Moim marzeniem jest to, żeby zostać przedstawicielem osób z niepełnosprawnościami w mediach społecznościowych i w świecie mody. Chcę pokazać, że większość barier jest w naszych głowach i osoba, która chodzi na protezach też może robić kampanie reklamowe, znajdować się na okładkach największych magazynów i stale rozwijać się podejmując ciekawe współprace.

Co radzisz osobom, które chciałyby zgłosić się do kolejnej edycji Top Model?

Pokażcie Jurorom i Widzom najbardziej skrywane strony swojej osobowości, miejcie odwagę i pozwólcie sobie na szaleństwo. Kamera kocha prawdziwe emocje!

Gdybyś miał / miała szansę poprawić jedną rzecz, którą zawaliłeś / zawaliłaś w Top Model, co by to było?

Na pewno chciałbym powtórzyć sesję z Ewą Farną. Myślę, że temat ciałopozytywności mógłby zostać przedstawiony jeszcze lepiej, gdybyśmy dostali więcej czasu na zadanie. 

Marka, której chciałabyś / chciałabyś zostać ambasadorem / ambasadorką?

Jestem otwarty na współpracę z różnymi markami, ale bycie ambasadorem to coś więcej. Patrzenie w jednym kierunku, posiadanie podobnych wartości. Angażowanie się w akcje prospołeczne, poszerzające świadomość i włączające mniejszości społeczne.

Który uczestnik / która uczestniczka programu ma największą szansę na karierę w modelingu?

Największą szansę na karierę w modelingu mają Mikołaj, Julia, Kacper Jasiński i Ola!

Wymień trzy światowe domy mody, z którymi chciałbyś / chciałabyś współpracować.

Wybór jest trudny, ale moja trójka to Cartier, Versace i Schiaparelli.

Podaj ulubione konta na Instagramie związane z modą (modelki, marki, projektanci etc.):

@robertwun / @annadellorusso / @tomaszarmada / @caradelevingne / @luckybsmith