Top Model 10: Kto wygrał? Wielki finał – relacja

Nie wiemy, kiedy to się stało, ale 10. edycja „Top Model” właśnie dobiega końca. W środę, 24 listopada 2021 o godz. 21.30 startuje wielki finał programu, podczas którego wyłoniony zostanie zwycięzca tegorocznej edycji show – a właściwie zwyciężczyni, bo do ścisłego finału dostały się same dziewczyny: Nicole Akonchong, Julia Sobczyńska i Dominika Wysocka. No cóż, w ostatnim, 9.  odcinku odpadli chłopcy – Kacper Jasiński i Mikołaj Krawiecki. Wcześniej z programem pożegnać się musieli także inni uczestnicy tegorocznej edycji: Ola Skubis, Olga Król, Bartek Kloch (pierwszy uczestnik show z niepełnosprawnością, który od samego początku podkreślał, że „wychodzenie ze strefy komfortu to esencja życia”), Adam Lochyński, Łukasz Wasielewski , Kacper Orenkiewicz, Wiktoria Pawliszewska, Arek Pydych, zdobywczyni Złotego Biletu Weronika Zoń, a także Sophia Mokhar, która sama opuściła show z przyczyn zawodowych (po tym, jak przełamała swój lęk i odważnie stanęła do nagiej sesji).

I choć, jak wielokrotnie podkreślali jurorzy: Kasia Sokołowska, Joanna Krupa, Marcin Tyszka i Dawid Woliński, poziom tegorocznych uczestników był bardzo wysoki, zasady są nieubłagane – zwycięzca może być tylko jeden. Kto tym razem zgarnie nagrodę główną w wysokości 100 tysięcy złotych sponsorowaną przez Modivo, kontrakt z agencją Model Plus i okładkę w magazynie „Glamour”? Kto wygrał 10. edycję „Top Model”, dowiemy się już niebawem. Wielki finał realizujemy na żywo – w trakcie trwania ostatniego odcinka programu. Bądźcie z nami! Zwłaszcza, że podczas ostatniego, 13. odcinka programu obejrzymy nie tylko zmagania aspirujących modelek, ale i występy muzyczne topowych polskich gwiazd: Moniki Brodki, Smolastego.

Wielki finał 10 edycji „Top Model” – Relacja czas start!

Finał „Top Model” tradycyjnie rozpoczął się od pokazu mody, podczas którego na wybieg wyszli nie tylko wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji, ale i poprzednich odsłon show (Zuzol, pozdrawiamy!). Chwilę po nich na scenie pojawili się jurorzy, a także gość specjalny – polska top modelka Monika JAC Jagaciak. „Tak mocnego finału jeszcze nie mieliśmy” – rozpoczął Michał Piróg, który wspólnie z Joanną Krupą poprowadził finał (tradycyjnie). Nie kryjąc entuzjazmu, że po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, znów może powitać w studio publiczność. Z kolei Joanna Krupa podkreśliła, że nie było chyba finału, w którym byłyby same dziewczyny. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Top Model Polska TVN (@topmodelpolskatvn)

Tradycyjnie, w finale 10. edycji nie zabrakło wspominek z poprzednich odcinków – przypomnieliśmy sobie, dlaczego Nicole, Dominika i Julia postanowiły zgłosić się do programu (a marzyły o tym od lat), obejrzeliśmy także ich przełomowe momenty w show. Dziewczyny opowiedziały także, jak stopniowo nabierały pewności siebie i coraz bardziej utwierdzały się w przekonaniu że modeling to jest to, co chcą robić w życiu. I słusznie!

Finał „Top Model 10”: Jak powstawała sesja okładkowa do magazynu „Glamour” na Malediwach

Po chwili przenieśliśmy się... na Malediwy. To właśnie tam pojechały finalistki „Top Model 10”, by zrealizować sesję zdjęciową dla magazynu „Glamour”. I to nie byle jaką, bo okładkową! Od tego, kto zwycięży w finale zależy, która z okładek pojawi się w sprzedaży (już za dwa tygodnie). Efekty pracy mogliśmy obejrzeć jednak już teraz – na ekranie. Które zdjęcie okładkowe najbardziej podobało się jurorom? Najwięcej, bo aż 15 punktów otrzymała Nicole. Czas oczekiwania na werdykt publiczności umiliła Brodka (w fantastycznej kreacji młodej projektantki Martyny Kołtun), która zaśpiewała piosenkę „Hey Man”, a na wybiegu znów pojawiły się modelki. W międzyczasie poznaliśmy też ulubieńca internautów, którzy w wyniku głosowania wskazali na... Weronikę! 

„Top Model 10” finał: Kto odpadł jako pierwszy?

Po podsumowaniu głosów jurorów i publiczności, trzeba było (z ogromnym żalem) pożegnać jedną z uczestniczek. Pomimo wyrównanej walki, na tym etapie z wygraną musiała pożegnać się Julia. Nicole i Dominika przeszły dalej. „Najbardziej boję się, że będę zapomniana. Chciałabym być pamiętana i to dobrze (...) Chce mi się żyć” – powiedziała modelka. Na otarcie łez wystąpił Smolasty. 

„Top Model 10”: Biżuteryjna sesja dla Apartu i pokaz mody Rafała Świądra

Po minikoncercie obejrzeliśmy efekty sesji w retrosamochodzie, zrealizowaną dla biżuteryjnej marki Apart. „Miło patrzeć jak się rozwijasz” – powiedział Dawid Woliński do Nicole. I to właśnie ona prowadzi jak na razie – na to wskazuje suma punktów po ocenie ze strony jury. Widzowie, jak zawsze dostali czas, a na scenie 10. edycji „Top Model” ponownie pojawiła się Brodka, a na wybiegu – modele i modelki – tym razem ubrani w kreacje Rafała Świądra, mieszkającego w Ameryce projektanta polskiego pochodzenia, którego znamy już z jednego z poprzednich odcinków programu. 

Zobacz także:

W finale pojawiły się także mamy finalistek, które opowiedziały o zmianach, jakie zaszły w ich córkach pod wpływem programu.

Finał „Top Model 10”: Kto wygrał?

Kilkanaście minut później zliczono wszystkie głosy. I wiemy już kto wygrał 10. edycję „Top Model”. Panie i Panowie, zwyciężyła Dominika Wysocka! To właśnie ona zgarnęła wszystko. Gratulujemy! I zapraszamy do kiosków po „Glamour” z Dominiką na okładce.