Jak co środę stacja TVN wyemitowała nowy odcinek „Top Model 11”. Uczestniczki oraz uczestnicy programu wzięli udział w kolejnych zadaniach, podczas których musieli udowodnić, że zasługują na wygraną, czyli kontrakt z prestiżową agencją modelingową, sesję okładkową w magazynie GLAMOUR oraz 100 tysięcy złotych. W 5. odcinku modowego show zobaczyliśmy relację z sesji nago, która – powiedzmy sobie szczerze – nie należy do najłatwiejszych. Sprawdźcie, kto poradził sobie najlepiej, kto najgorzej i co jeszcze działo się w programie. 

„Top Model 11” – sesja zdjęciowa na trampolinach z Dominiką Wysocką

Ten odcinek rozpoczął się od sesji zdjęciowej na trampolinach, która wymagała od uczestniczek i uczestników „Top Model 11” dużej sprawności fizycznej. Pozowali w parach, do tego z rekwizytami. Momentami było naprawdę nerwowo. Michałowi Pirógowi nie spodobało się zachowanie Marceliny Zetler oraz Adriana Nkwamu: Nie chodzi o brawurę, nie masz 12 lat… Na szczęście osoby, które biorą udział w tej edycji modowego show, mogły liczyć na wsparcie Dominiki Wysockiej. To nie wszystko. Zwyciężczyni poprzedniego sezonu pozowała z Weroniką Pawelec, która – przypomnijmy – okazała się najlepsza podczas panelowej sesji zdjęciowej w poprzednim odcinku. Tym razem wygrali Michalina Wojciechowska i Maciej Skiba. Dzięki temu zostali gwiazdami reklamy gum do żucia. 

„Top Model 11” – zadanie GLAMOUR z Katarzyną Zillman, Magdą Piotrowską i Klaudią El Dursi

Następnie uczestniczki oraz uczestnicy „Top Model 11” wzięli udział w zadaniu od redakcji GLAMOUR. Pracując w trzech grupach, musieli stworzyć okładki digital, których tematem przewodnim są różne rodzaje miłości. A mianowicie: miłość jest dla każdego, miłość do planety i miłość rodzinna. Osoby, które biorą udział w modowym show, stanęły przed obiektywem Aleksandra Ryżowa, a towarzyszyły im mentorki: Katarzyna Zillman (wioślarka, wicemistrzyni olimpijska, mistrzyni świata oraz Europy), Magda Piotrowska, czyli eko-aktywistka i Klaudia El Dursi – uczestniczka 8. edycji „Top Model”, prowadząca „Hotel Paradise” i influencerka. Najlepszą okładkę przygotowała grupa pierwsza, w której pracowali Martyna Kaczmarek, Adrian Nkwamu, Weronika Pawelec i Adriana Hyzopska. Odrobiliście zadanie – przyznała redaktorka naczelna GLAMOUR Katarzyna Dąbrowska. Nagrodą dla zwycięskiej grupy była sesja zdjęciowa do magazynu.

„Top Model 11” – sesja nago z Marianną Gierszewską

Ostatnie zadanie w 5. odcinku „Top Model 11” było wyjątkowo stresujące. Uczestniczki oraz uczestnicy programu wzięli udział w sesji nago. To dla wielu osób bardzo trudny moment. Jednak przed, jak również podczas zdjęć mogły liczyć na wsparcie Marianny Gierszewskiej, czyli aktorki i aktywistki, która mówi w mediach społecznościowych o akceptacji siebie, a także Marty Łachacz – koordynatorki intymności. To właśnie efekty tej sesji zdjęciowej były później oceniane przez jury (Joannę Krupę, Kasię Sokołowską, Marcina Tyszkę oraz Dawida Wolińskiego) i gościnię specjalną. Ich zdaniem najlepiej poradziła sobie Klaudia Nieścior. Co ciekawe, uczestniczce brakowało pewności siebie w trakcie zdjęć. Nie wierzyła w swoje piękno, przez co nie czuła się całkowicie komfortowo przed obiektywem fotografki. 

„Top Model 11” – kto odpadł w 5. odcinku?

A kto poradził sobie najgorzej, a co za tym idzie: musiał pożegnać się z programem? W zagrożonej trójce znaleźli się Marcelina Zetler, Maciej Skiba oraz Aleksandra Helis, co dla wielu okazało się sporym zaskoczeniem. Przypomnijmy, że ostatnia z wymienionych osób zdobyła złoty bilet, który zagwarantował jej miejsce w domu Top Model bez konieczności udziału w bootcampie. Choć jurorki oraz jurorzy nie byli do końca zadowoleni z jej pracy, postanowili dać jej szansę. Natomiast z programu odpadła Marcelina Zetler