10. odcinek Top Model 8 za nami, co oznacza, że uczestników coraz mniej, a wyczekiwany przez nich fashion week coraz bliżej. Ci, którzy pozostali w programie nie ukrywają, że nie mogą doczekać się tego wydarzenia. O tym, że wezmą w nim udział, wiedzieli od początku. Tego z pewnością nie można powiedzieć o jednej z sesji, jaką dla nich zaplanowano. Szczególnym zaskoczeniem dla Kingi, Klaudii, Stasia, Dawida, Olgi, Ani, Michała oraz Sandry było przede wszystkim to, kto im na tej sesji będzie towarzyszył. Musimy przyznać, że my także, bo takiego zadania w historii polskiej edycji Top Model jeszcze nie było. Do domu uczestników Top Model 8 zawitali… uczestnicy poprzednich edycji show! A następnie Michał Piróg zabrał wszystkich na Rynek Nowego Miasta w Warszawie, gdzie z obiektywem czekał już Marcin Tyszka oraz sprzęt, który miał zadbać o sztuczny deszcz.

Top Model 8, odcinek 10: sesja w deszczu z uczestnikami poprzednich edycji Top Model

Ze Stanisławem Obolewiczem pozowała zwyciężczyni poprzedniej edycji Top Model 8, Kasia Szklarczyk, co okazało się wyjątkowo trudnym wyzwaniem, ponieważ wszystkiemu przyglądał się ówczesny chłopak Kasi, Patryk Grudowicz, zwycięzca Top Model 6. Ten z kolei świetnie dogadywał się na planie z Klaudią El Dursi i nie wydawał się onieśmielony faktem, że gdzieś w pobliżu kręci się jego partnerka. Niesamowita chemię można było wyczuć u Kingi Wawrzyniak i jej partnera, czyli Franka Strąkowskiego z 6. edycji Top Model. Jego ekipę Top Model 6 reprezentowali także Żalina Ta Dinh pozująca z Michałem Gałą, Ania Markowska pracująca z Michałem Gałą oraz Hubert Gromadzki mający wspólne ujęcia z Anią Jaroszewską.

Nie zabrakło także Adama Boguty z 4. edycji Top Model, który partnerował Oldze Kleczkowskiej, a także także kolegi z programu Patryka Grudowicza, czyli innego uczestnika 6. edycji Top Model, Adama Niedźwiedzia. Tego Marcin Tyszka fotografował wspólnie z Sandrą. Kto okazał się najlepszy? Marcin Tyszka wskazał aż dwie pary - Staszka i Kasię oraz Kingę i Franka. Uczestnicy Top Model 8 zapewnili sobie tym samym udział w profesjonalnej kampanii marki Apart, której biżuterię mieli na sobie podczas sesji w programie. Kulisy z planu zdjęciowego, ponownie pod wodzą Marcina Tyszki, również mogliśmy zobaczyć w 10 odcinku.

Zobacz także: Top Model 8: Anna Jaroszewska. Wiek, wzrost, wymiary i wszystko, co chcielibyście wiedzieć o uczestniczce Top Model 2019 [KWESTIONARIUSZ]

10 odcinek Top Model 8: aranżacja witryn sklepowych w klimacie kultowych seriali pod okiem Małgorzaty Kożuchowskiej

Kolejnym punktem odcinka była wyprawa do Krakowa, a dokładnie to jednego z największych tamtejszych centrów handlowych, Bonarka. Jego ambasadorką jest jedna z najlepiej ubranych polskich aktorek, Małgorzata Kożuchowska, która czekała na uczestników Top Model 8 na miejscu i obwieściła, jakie jest ich zadanie. Po raz kolejny podzieleni na grupy musieli zaaranżować witrynę sklepową w klimacie kultowych seriali. I tak Klaudia, Sandra i Michał musieli wcielić się w bohaterów „Seksu w wielkim mieście”, Ania, Olga i Staszek w dzieciaki ze „Stranger Things”, a Dawid i Klaudia w serialowych „Przyjaciół”.

Duet miał nieco pod górkę, gdyż ani Klaudia ani Dawid nie oglądali przydzielonego im serialu, a poza tym Klaudia niekoniecznie lubi pracować z Dawidem, bo według niej jest totalnym indywidualistą, co nie pomaga w realizacji wspólnych zadań. Poradzili sobie jednak całkiem nieźle, ale absolutnymi zwycięzcami okazali się Staś, Ania i Olga, którzy nie tylko strojami, ale także scenografią najlepiej oddali to, co powinno kojarzyć się ze „Stranger Things”. To oni wylądowali na planie sesji zdjęciowej razem z Małgorzatą Kożuchowską i pojawią się u boki aktorki w świątecznej kampanii centrum handlowego Bonarka. Jeżeli jesteście z Krakowa i okolic, koniecznie wypatrujcie plakatów i billboardów!

Zobacz także: Top Model 8: Michał Gała. Wiek, wzrost, wymiary i wszystko, co chcielibyście wiedzieć o uczestniku Top Model 2019 [KWESTIONARIUSZ]

Zobacz także:

Top Model 8: sesja na blokowisku pod okiem stylistki Vogue Polska i przed obiektywem Zuzy Krajewskiej

Ostatnia sesja przed wyjazdem uczestników na fashion week była najbardziej modową sesją tej edycji. Ubrania przyjechały na plan prosto ze światowych stolic mody, a ściągnęła je do polski Karla Gruszecka, stylistka na co dzień związana z redakcją polskiej edycji magazynu „Vogue”. Na planie zorganizowanym na blokowisku wybudowanym pod koniec lat 70. towarzyszyła jej Zuza Krajewska, wybitna rodzima fotografka pracująca zarówno przy sesjach mody, jak i z gwiazdami. Kontrast PRL-owskiej architektury i mody high fashion bardzo przypadł do gustu uczestnikom. Chyba najbardziej zachwycona była Ania pozująca w projekcie z metką Versace, choć miała lekki problem, by długo wytrzymać w mocnym słońcu. Świetnie poradziły sobie Olga i Sandra, a Zuza Krajewska nie mogła przestać zachwycać się Staszkiem.

Najtrudniejsze warunki, bo już bez światła dziennego miała Klaudia El Dursi. Najstarsza uczestniczka Top Model 8 była jednak jak zawsze do samego końca niezwykle zaangażowana. To na finałowym panelu doceniło jury, do którego dołączyli Małgorzata Kożuchowska oraz Filip Niedenthal, redaktor naczelny „Vogue Polska”. Klaudia znalazła się w ostatniej trójce wraz z Michałem i Anią. Mimo, iż była pewna, że to ona i Michał pożegnają się z programem, stało się inaczej. 30-latka pojedzie na tydzień mody razem z Sandrą, Kingą, Olgą, Staszkiem i Dawidem. A o Ani i Michale na pewno jeszcze nieraz usłyszymy!

Zobacz także: Sesja w deszczu dla @bizuteriaapart - kto najlepiej poradził sobie z tym sensualnym zadaniem? #topmodelpolska #tvn #tv #player #topmodel #catwalk #tvshow #modeling #ootd #beauty #fashion1