Ósmy odcinek Top Model 8. za nami! Wielkimi krokami zbliżamy się do finału programu, który zaplanowany jest na 25 listopada. Kto znajdzie się w zaszczytnej trójce? Wiadomo już, że szans na zwycięstwo nie ma na pewno Marcin Chowaniak, który odpadł dziś i oficjalnie pożegnał się z Top Model 2019. W grze pozostali jeszcze: Klaudia Chojnacka, Michał Gała, Dawid Woskanian, Stanisław Obolewicz, Anna Jaroszewska, Kinga Wawrzyniak, Sandra Dorsz, Olga Kleczkowska i Klaudia El Dursi. Kto z nich wypadł najlepiej i wygrał odcinek? A kto prawie odpadł z programu?


Top Model 8: odcinek 8. i nagroda dla Olgi Kleczkowskiej

Początek ósmego odcinka Top Model 8. mógł zmylić widza, że tym razem będzie tylko miło i spokojnie. Tak było jedynie przez pierwsze kilka minut, kiedy to Olga Kleczkowska, zwyciężczyni z poprzedniego tygodnia, poleciała w ramach nagrody na premierę filmu Czarownica 2 do Moskwy. Najnowszą produkcję Disneya obejrzał z nią Dawid Woliński. Widać było, że oboje świetnie bawią się w swoim towarzystwie, przyszła modelka pozowała na czerwonym (w zasadzie na zielonym!) dywanie, a całe wydarzenie uświetniła swoją obecnością odtwórczyni jednej z głównych ról, Michelle Pfeiffer.

Po powrocie do domu modelek uczestników odwiedził Michał Piróg, który dał im zaledwie 20 minut na... spakowanie się na wyjazd do Izraela. To pierwsza zagraniczna podróż w tej edycji, nic więc dziwnego, ze zapanowała dzika radość i dziewczyny, zamiast ogarnąć walizki nie mogły przestać cieszyć się z tej wiadomości. Sandra Dorsz zaczęła jednak panikować, że nie spakuje wszystkiego, ale to na Klaudię El Dursi czekali wszyscy. 30-latka niemalże pożegnała się z programem – Michał Piróg dał warunek, że jeśli nie pojawi się na dole, a pozostali uczestnicy będą już w busie, jadą bez niej. Nie obyło się bez dramatów, ale finalnie w komplecie udali się na lotnisko. Sam w sobie kierunek podróży był niezwykle ekscytujący, ale dla wielu z nich była to także pierwsza podróż samolotem!

Top Model 8: uczestnicy. Jak wyglądali i czym się zajmowali, zanim trafili do programu?
 

Top Model 8: podróż do Izraela i sesja w Tel Awiwie

Po przylocie do Izraela na uczestników czekali Michał Piróg i Kasia Sokołowska, a także zadanie w parach, w które mieli dobrać się sami. Co więcej, sami też mieli to zadanie wykonać – wzajemnie zrobić sobie zdjęcia tabletami na deskach typu paddle board. Na całą sesję dostali jedynie 15 minut. Chodziło o zrobienie jak najlepszych ujęć i zapozowanie w najciekawszy sposób.

Jako pierwsze swoich sił spróbowały Olga i Ania, którym szło średnio, ale ostatecznie jakoś sobie poradziły. Nie chciały jednak pokazać innym, jakie pozycje wymyśliły, by nie ułatwić im zadania. Staszek i Klaudia Chojnacka współpracowali i wszystko wyglądało naprawdę dobrze, do momentu, gdy 19-latka zorientowała się, że na wszystkich zdjęciach widać jej sutek. Dawid i Marcin próbowali wykorzystać swoje sportowe umiejętności, Klaudia El Dursi i Sandra Dorsz nie czuły się w wodzie komfortowo, ale poradziły sobie świetnie. W przypadku Michała i Kingi to chłopak miał większe problemy z okiełznaniem własnych emocji i skupieniem się na zadaniu. Najlepiej jednak wykonała je Sandra, która w nagrodę mogła połączyć się z kim chciała podczas wideokonferencji. Jako że zdjęcie zrobiła Klaudia El Dursi, także dostała taką możliwość. Obie wybrały kontakt z rodzinami: Sandra zadzwoniła do rodziców, a Klaudia do męża i synka.

Top Model 8: Klaudia El Dursi podzieliła się dramatyczną historią dotyczącą jej rodziny
 

Top Model 8: trzy grupy, trzy miejsca, trzy zdjęcia i jedna godzina na fotorelację w Izraelu

W drugim zadaniu uczestników podzielono na trzy grupy i dano im godzinę na stworzenie fotorelacji z charakterystycznych miejsc w Izraelu tak, by zachęcała innych do odwiedzenia ich. Do pomocy mieli mapę z zaznaczonymi punktami, aparaty typu polaroid i trzy hasztagi #miastozabawy, #miastomody i #miastosmaku. Pierwszym z miejsc do odwiedzenia było atelier izraelskiego projektanta, drugim słynny targ z jedzeniem i trzecim fontanna. Wygrywała drużyna z najciekawszymi zdjęciami, którą okazała się ta dowodzona przez Michała Gałę (w składzie: Staszek, Ania i Kinga). Wszyscy otrzymali nagrody ufundowane przez markę Apart.
 

Top Model 8: sesja w historycznej Jerozolimie

Czas na decydujące zadanie i sesję w Jerozolimie. Uczestnicy ponownie zostali dobrani w pary, tym razem narzucono im z góry, kto z kim będzie pozować. I tak Sandra Dorsz trafiła na Staszka Obolewicza, co szczerze ją ucieszyło. Dziewczyna nie kryła zainteresowania starszym o 7 lat kolegą z programu, a i on doskonale wiedział, że wpadł jej w oko. Chemię między tą dwójką widać było w uśmiechach, nieco nieśmiałych gestach i współpracy na planie, gdzie mieli odegrać historię zakochanej pary na wakacjach. Dawid Woskanian spacerował przed obiektywem z Kingą Wawrzyniak, Klaudia El Dursi męczyła się z Marcinem Chowniakiem, z którym zupełnie nie potrafiła się dogadać, między nimi nie było żadnej relacji. Za to Klaudia Chojnacka i Ania Jaroszewska czuły się świetnie przed obiektywem i pewnie pozowały do zdjęć. Olga Kleczkowska i Michał Gała mieli pozować wybiegając z bazaru i choć dobrze się dogadywali, chwilę zajęło im dogranie się i wypracowanie wspólnej pozy.

Top Model 8: Ania Jaroszewska i Stanisław Obolewicz są parą?
 

Top Model 8: kto odpadł w 8. odcinku i co dalej z Sandrą i Staszkiem?

Podróż dobiegła końca, czas więc na podsumowanie i wyłonienie zwycięzcy odcinka oraz decyzję, kto odpada. Finałową dziesiątkę oceniło jury w składzie Joanna Krupa, Katarzyna Sokołowska, Dawid Woliński i Marcin Tyszka z gościnnym udziałem Ranity Sobańskiej z marki 4F.

Jako pierwsze skomentowano zdjęcie Sandry i Staszka, na którym od razu widać było chemię i jury zapytało wprost parę o to, czy coś między nimi jest, czy był jakiś romans, czy nie było na to czasu. Obydwoje tylko uśmiechali się, a chłopak odmówił komentarza. Ewidentnie jednak coś było na rzeczy! Ostatecznie to on trafił do zagrożonej grupy, podczas gdy 19-latka przeszła dalej. Bardzo słabo oceniono Michała i Olgę, dlatego obydwoje musieli liczyć się z tym, że mogą opuścić program. Za to zarówno Ania, jak i Klaudia dostały awans do kolejnego etapu.

Najlepsze zdjęcie należało jednak finalnie do Sandry Dorsz, która wygrała odcinek. Tuż po niej uplasowali się Ania Jaroszewska, Klaudia El Dursi, Dawid Woskanian i Klaudia Chojnacka. O przetrwanie walczyli Michał Gała, Olga Kleczkowska, a także Marcin Chowaniak, któremu Dawid Woliński powiedział, że ma go już dość, że ciągle pokazuje to samo, nic nowego. I to właśnie on odpadł z Top Model 8. Nie przywrócił go nawet Michał Piróg. Kim jest Marcin Chowaniak, skąd pochodzi i wszystko, co chcielibyście o nim wiedzieć znajdziecie w naszym kwestionariuszu.