Olga Kleczkowska znalazła się w ścisłym finale Top Model 8. 18-letnia uczestniczka dopiero w programie odkryła, że modeling jest jej pasją. Całe szczęście, ponieważ okazało się, że Olga ma prawdziwy talent, umie słuchać, szybko wyciąga wnioski, a aparat i kamera ją kochają. Ta dziewczyna na pewno pokaże jeszcze, na co ją stać. Olga zdradziła nam, kto z branży ją inspiruje, dlaczego zgłosiła się do Top Model 2019, który z jurorów był najbardziej wymagający i wiele więcej. Sprawdźcie poniżej!

Ile masz lat?
Mam 18 lat.

Jakie są Twoje wymiary?

Biodra 85, biust 84, pod biustem 70, talia 66, wysokość 174/175, rozmiar buta 38/39, oczy niebieskie, włosy ciemnobrązowe.

Która postać z branży mody najbardziej Cię inspiruje?
Inspiruje mnie np. Anja Rubik - nie dość, że jest świetna w swoim zawodzie, to jeszcze jest bardzo otwarta i odważna. Mówi szczerze o problemach i wypowiada się na tematy często uważane za "niewygodne". Swoimi postawami inspiruje i daje przykład jak zmieniać się na lepsze oraz promuje proekologiczne postępowanie.

Dlaczego zgłosiłeś się do programu?
Do programu tak naprawdę zgłosiłam się zupełnie przypadkiem. Koleżanka miała pomysł, by pojechać na casting już od kilku miesięcy i postanowiłyśmy w końcu, że pojedziemy razem. Kompletnie nie liczyłam, że zajdę tak daleko. Chciałam tylko sprawdzić swoje możliwości, zobaczyć, czy jurorzy zobaczą we mnie "to coś". Wielu moich znajomych mówiło mi, że nadaję się na modelkę, że mam warunki itd. Pomyślałam, że warto spróbować.

Kogo najbardziej polubiłeś w programie?
Jeśli chodzi o uczestników to najbardziej w programie polubiłam Anię i Klaudię Chojnacką. Kumplowałam się też z Marcinem, dużo rozmawiałam z Rafałem i naszą programową mamusią, czyli Klaudią El Dursi. Ciężko wybrać jedną osobę, bo ze wszystkich znajomości można było coś wynieść.

Która rada z otrzymanych w programie była dla Ciebie najcenniejsza?
Najcenniejszą radą otrzymaną od jurorów była uwaga dotycząca tego, jakie robię pierwsze wrażenie. Powiedzieli, że muszę popracować nad tym jak ludzie mnie odbierają w trakcie pracy, bo odpowiednia postawa to również warunek, który musi spełniać modelka. Ja miałam z tym akurat mały problem, bo po prostu nie umiem ukrywać moich prawdziwych emocji. Jak jestem czymś zdenerwowana to ludzie automatycznie to widzą, podobnie jak mnie coś zirytuje lub odczuwam dyskomfort. Mimo wszystko uważam że przed aparatem na sesjach byłam profesjonalna, na tyle na ile było mnie stać. Nieważne czy byłam w humorze, zawsze starałam się rozdzielić moje samopoczucie z tym jakie zdjęcie akurat mam do zrobienia. To jak ludzie odbierają mnie poza samą pracą jest do wypracowania, ale na razie staram się tym nie przejmować - jestem sobą.

Twoja ikona stylu?

Uwielbiam konto @evkeisnothome. Szczerze nie wiem, czy ta dziewczyna pracuje zawodowo jako modelka, ale cały jej Instagram opiera się na stylizacjach, ubraniach i makijażach. Jej styl całkowicie trafia w moje poczucie estetyki, bardzo lubię jej posty. Nie jestem pewna, czy sama byłabym w stanie się ubierać tak jak ona, bo jest to tak specyficzne, że niewielu osobom pasuje. Niemniej jednak, przyjemność sprawia mi, oglądanie kreatywności kreacji Evke.

Który z jurorów był najbardziej wymagający?

Tak naprawdę wszyscy jurorzy byli bardzo wymagający, bo każdy zwraca uwagę na trochę inne rzeczy, a my musieliśmy opanować wiele umiejętności na raz. Pani Kasia Sokołowska wymagała ode mnie bardzo dużo, ale jednocześnie była dla mnie ogromnym wsparciem od początku, bo jako pierwsza we mnie uwierzyła. Marcin Tyszka jest znany z tego, że surowo ocenia pracujące z nim modelki, więc tu wielkiego zaskoczenia nie przeżyłam. Joanna Krupa wymagała natomiast więcej pozytywnej energii i uśmiechu.

Które zadanie w programie było dla Ciebie największym wyzwaniem?

Największym wyzwaniem zdecydowanie był wybieg z choreografią przygotowaną dla nas specjalnie przez Michała Piróga. Nie dość że nasz catwalk był ruchomy, to jeszcze stres związany ze zmianą stylizacji, niewygodne ubrania i skomplikowany układ zrobiły swoje.

Co jest Twoim największym zawodowym marzeniem?

Nie wiem czy umiem jeszcze do końca określić czy mam jakieś zawodowe marzenia. W dalszym ciągu wszystko w branży mody jest dla mnie obce i póki co nie jestem w stanie się w tym swobodnie poruszać. Myślę, że przyjdzie mi to w niedalekiej przyszłości.

Co radzisz tym, którzy chcieliby zgłosić się do kolejnej edycji Top Model?

Przede wszystkim - bądźcie sobą. Wiem jak banalnie to brzmi, ale jednak te najprostsze rady są najlepsze. Nie bójcie się mówić, gdy coś jest nie tak - ludzie na planie są po to by wam pomóc. Nie starajcie się udawać przed kamerami kogoś kim nie jesteście, bo to autentyczność i szczerość jest tym, co do widza przemawia najbardziej. Jeżeli znajdzie się grupa ludzi, którzy staną się twoimi "antyfanami" - no cóż trudno, nie każdy musi cię lubić pamiętaj! Do programu trzeba przyjść z odpowiednim nastawieniem, którego mi podczas castingu kompletnie zabrakło. Potem przekonałam się, jakie to było ważne.

Gdybyś miał szansę poprawić jedną rzecz, którą zawaliłaś w Top Model, co by to było?

Przy odpowiedzi na to pytanie, wahałam się między właśnie moim występem na castingu z jurorami, a dramatycznym upadkiem na wybiegu taśmowym. Jednak jak już się nad tym zastanowić, to chyba nie warto niczego zmieniać, bo w końcu to te wszystkie wydarzenia zaprowadziły mnie tak daleko.

Marka, której chciałabyś zostać ambasadorem?

Nigdy o tym nie myślałam, ale gdybym miała wybierać to może Bershka lub Pull&Bear. Są to marki, których ubrania bardzo lubię i mogłabym nadawać się akurat do roli ich ambasadora.

Który uczestnik programu ma największą szansę na karierę w modelingu?

Na to pytanie jest mi dość ciężko odpowiedzieć, bo uważam że tak naprawdę każdy z tej edycji ma na to szansę. Każdy ma inny i unikalny typ urody, który sprawdzi się w różnych zleceniach. Moimi osobistymi faworytami są jednak: Ania, Dawid, Kinga W. i Denis.

Wymień trzy światowe domy mody, z którymi chciałbyś współpracować.

Gdybym miała wybierać, to byłyby to pewnie Versace, Gucci oraz Dior. Są to dość mało oryginalne wybory, ale jednak najbardziej popularne i najbardziej mi znane.

Podaj ulubione konta na Instagramie związane z modą (modelki, marki, projektanci etc.):

Odkąd pamiętam obserwuje oficjalny profil @gucci na Instagramie. Ich modele są absolutnie zachwycający, o kolekcjach już nawet nie wspomnę. O wiele mniej znaną (ale rozwijającą się) marką jest @tsuki_market. Zawiera w projektach minimalizm i urocze nadruki w nowoczesnym japońskim stylu. Ciekawym profilem jest również @modelpluswarsaw. W agencji Model Plus są naprawdę niesamowite twarze.

Top Model 8: Kinga Wawrzyniak. Wiek, wzrost, wymiary i wszystko, co chcielibyście wiedzieć o uczestniczce Top Model 2019 [KWESTIONARIUSZ] >>>