Zdążyliście zatęsknić za programem Top Model? Mamy dobrą wiadomość! Ruszają castingi do nowej edycji show, którego premiera planowana jest na jesień 2020. To będzie oczywiście uzależnione od rozwoju sytuacji, z jaką mamy obecnie do czynienia, czyli z pandemią koronawirusa. Ta jednak nie stoi na przeszkodzie, by castingi do Top Model 9 mogły się odbywać, choć rzecz jasna w innej formie niż miało to miejsce dotychczas, czyli w największych miastach w Polsce.

Top Model 9: ruszył internetowy casting do programu

Każdy chętny do udziału w Top Model 9 będzie mógł skorzystać z szansy, jaką jest wysłanie zgłoszenia za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Top Model. Tam pod hasłem #CastingWDomu rozpocznie się pierwszy etap castingów. W ten sposób wszyscy zainteresowani, mimo dzielącej odległości, mogą zaprezentować się jurorom i dać sobie szansę na udział w programie. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 czerwca 2020, a potencjalnych uczestników Top Model 9 wybierać będą tradycyjnie Joanna Krupa, Kasia Sokołowska, Marcin Tyszka oraz Dawid Woliński. Nie zmienia się również funkcja Michała Piróga, który po raz kolejny ma za zadanie wspierać uczestników programu.

Top Model 8: Sesja finalistów na Kubie. Zobaczcie najlepsze zdjęcia Olgi, Staszka, Dawida i Sandry! >>>

Top Model 9: nowość w programie! Jury przyzna „srebrny bilet”

9. edycja Top Model będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na formę castingów. W programie pojawi się też inna nowość, a mianowicie „srebrny bilet”. Na czym będzie polegać? Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń każdy z jurorów wybierze jedno, które najbardziej przypadnie mu do gustu, a następnie zostanie ono zamieszczone na oficjalnej stronie programu. I jak możecie się domyślić, to od widzów oraz ich głosów zależeć będzie, kto z wytypowanych przez jury kandydatów otrzyma „srebrny bilet”, czyli miejsce w etapie bootcampu. Nie zmienia się też opcja „złotego biletu”, jaki w poprzednim 8. sezonie otrzymała po raz pierwszy Klaudia El Dursi. Jury będzie mogło wręczyć go wybranej osobie i tym samym zapewnić miejsce w domu modelek. 

Top Model 9: zasady castingu 

Do programu mogą zgłaszać się kobiety i mężczyźni powyżej 18 roku życia, jak i ci, którzy ukończyli 16 lat, pod warunkiem zgody rodziców lub opiekunów prawnych. Z wymagań jest jeszcze jedno: wszyscy kandydaci musza mieć powyżej 160 cm wzrostu. W ramach castingu #CastingWDomu należy przesłać swoje zdjęcie oraz wideo, prezentując swoją osobę i przekonując jury do swojej kandydatury. Im ciekawiej i oryginalniej, tym lepiej! 

Szczegółowe informacje dotyczące castingów dostępne są na stronie topmodel.tvn.pl