Wczoraj Dawid Woliński zabrał nas w modową podróż w czasie. Najnowsze propozycje rodzimego projektanta w bezpośredni sposób nawiązują do stylistyki szalonych lat 90. Dawid Woliński przypomniał największe trendy tamtej dekady – lekko je odświeżył, dzięki czemu całość prezentowała się niezwykle kobieco i nowocześnie. Na wybiegu królowały spódnice z wysoką talią, dopasowane sukienki, oversize’owe ramoneski, sztuczne futra, a także wiązane koszule z dużymi kołnierzami.

W dzisiejszych czasach jest tęsknota za modą z czasów, gdy kobiecość była atutem. Dlatego wziąłem to, co było kwintesencją lat 90., i połączyłem to ze współczesną modą. Całość przefiltrowałem przez swoją wrażliwość i dołożyłem charakterystyczne dla mojego krawiectwa kroje, wykonanie i detale” – mówi Dawid Woliński.

Dawid Woliński postawił na modowe eksperymenty. Projektując kolekcję na 2020 rok, bawił się zarówno formami, tkaninami, jak i kolorami. Efekty? Zniewalające! Przewidujemy, że czerwony płaszcz z wiązaniem w talii i mocno podkreślonymi ramionami stanie się absolutnym hitem nadchodzących miesięcy. Podobnie jak sztuczne futro w odcieniu pudrowego różu czy cekinowe sukienki.

Top Model: Sandra Dorsz, Michał Gała, Olga Kleczkowska i Ania Markowska na pokazie Dawida Wolińskiego

Najnowsze propozycje Dawida Wolińskiego lansowały na wybiegu najpopularniejsze modelki w Polsce, na czele z Asią Piwką i Julią Borawską. Rodzimy projektant zaprosił do współpracy także uczestników Top Model. Przypomnijmy, że Dawid Woliński jest jurorem największego modowego show w naszym kraju. Na wybiegu pojawiły się uczestniczki dwóch ostatnich edycji Top Model – Sandra Dorsz, Olga Kleczkowska i Ania Markowska, a także jeden z uczestników. O kogo chodzi? Oczywiście, o absolutnego ulubieńca widzów programu, czyli Michała Gałę. Model zrobił prawdziwą furorę podczas wczorajszego pokazu. Tańczył, wygłupiał się, ale przede wszystkim – świetnie bawił się na wybiegu.

W naszej galerii (na górze strony) znajdziecie zdjęcia uczestników Top Model, którzy poszli w pokazie Dawida Wolińskiego. Kto waszym zdaniem poradził sobie najlepiej?

Top Model: Kasia Szklarczyk, Ania Jaroszewska, Sandra Dorsz i Olga Kleczkowska na pokazie duetu MMC >>>