Top Model to najpopularniejsze modowe show w rodzimej telewizji. Program jest emitowany na kanale TVN od 2010 roku. Na początku mogły brać w nim udział tylko dziewczyny. Natomiast w czwartej edycji twórcy wprowadzili zmiany, dzięki którym o sławę, kontrakt z prestiżową agencją modelek, okładkę magazynu GLAMOUR oraz nagrodę pieniężną mogą walczyć także chłopaki. Co więcej, zaczęli oni patrzeć nie tylko na wygląd (idealne wymiary itp.), ale również na osobowość. Dzięki temu program stał się bardziej różnorodny. Kolejne zmiany w Top Model mogłyśmy i mogliśmy zaobserwować wraz ze startem 8. edycji programu. Właśnie wtedy wprowadzono tak zwany złoty bilet. Co to jest, co daje i kto go otrzymał? Sprawdźcie poniżej. 

„Top Model” – złoty bilet. Co to jest? 

Złoty bilet – co to jest? Spieszymy z odpowiedzią. Zanim osoby, które marzą o karierze w branży mody, dostaną się do programu, muszą przejść casting, spotkanie z jury, a także bootcamp. Ostatni etap należy do grona najtrudniejszych. A jednocześnie jest tym, którego wielu uczestników i uczestniczek obawia się najbardziej. To właśnie podczas bootcampu aspirujące modelki oraz modele biorą udział w sesjach zdjęciowych, pokazach, jak również innych zadaniach, które mają sprawdzić, czy poradzą sobie w programie, a następnie w branży mody. Złoty bilet umożliwia ominięcie tego etapu. Nic więc dziwnego, że wiele osób marzy o zdobyciu go. 

„Top Model”: co daje złoty bilet? 

Złoty bilet to marzenie wielu osób, które biorą udział w castingu do Top Model. Dlaczego? Nagrodzona nim uczestniczka albo nagrodzony nim uczestnik nie musi bowiem brać udziału w bootcampie. Ma zagwarantowane miejsce w domu modelek i modeli. Oczywiście, nie wiąże się to z żadną taryfą ulgową w kolejnych etapach programu. Podobnie jak pozostałe uczestniczki oraz uczestnicy programu, osoba, która otrzyma złoty bilet, musi brać udział we wszystkich zadaniach i ciężko pracować, by przejść do następnego odcinka.   

Złoty bilet w „Top Model” – kiedy i kto go przyznaje?

Złoty bilet zostaje przyznany podczas castingów, z których relację możemy oglądać w pierwszych odcinkach każdej edycji Top Model. O tym, kto go otrzyma, decyduje jury. Joanna Krupa, Kasia Sokołowska, Marcin Tyszka oraz Dawid Woliński, bo właśnie one i oni od lat zajmują miejsca przy stole sędziowskim, wręczają złoty bilet osobie, która szczególnie zachwyciła ich podczas pierwszego spotkania. Warto zaznaczyć, że w danym sezonie modowego show jest tylko jeden złoty bilet do rozdania. Tym bardziej warto o niego zawalczyć!

„Top Model” – kto dostał złoty bilet?

Do tej pory rozdano dwa złote bilety. W ósmej edycji Top Model otrzymała go Klaudia El Dursi, której twarz, figura i osobowość absolutnie zachwyciły jurorki oraz jurorów. Bydgoszczanka świetnie radziła sobie w programie – odpadła tuż przed finałem. Mimo tego, że nie wygrała, znalazła dla siebie miejsce w świecie show-biznesu. Klaudia El Dursi spełnia się bowiem w roli prowadzącej Hotel Paradise, czyli randkowego reality-show., które można oglądać na TVN 7 i na platformie Player. Jest także aktywna na Instagramie – jej profil obserwuje już ponad 760 tysięcy osób. 

Złoty bilet w dziewiątej edycji Top Model trafił natomiast to Weroniki Kaniewskiej, która (podobnie jak Klaudia El Dursi) pochodzi z Bydgoszczy. Jury nie miało wątpliwości, że licealistka ma szansę na międzynarodową karierę w modelingu. Kika, bo właśnie takim pseudonimem się posługuje na co dzień, dotarła do finału, ale nie wygrała. Aktualnie jest związana z Model Plus Warsaw, czyli jedną z najbardziej prestiżowych agencji modelingowych w Polsce. Co więcej, odnosi sukcesy w jeździectwie – dyscyplinie, która od wielu lat jest jej największą pasją. 

Kto otrzyma złoty bilet w Top Model 10? Tego na razie nie wiadomo. Możemy się spodziewać, że informacje na ten temat poznamy dopiero po premierze nowej edycji modowego show. 

Zobacz także: