Problemy zdrowotne Seleny Gomez 

Jak pamiętacie, w 2017 roku Selena Gomez poddała się zabiegowi przeszczepu nerki. Gwiazda cierpiąca na toczeń rumieniowaty musiała poddać się transplantacji organu, którego dawcą była jej przyjaciółka, Francia Raisa. Zrezygnowała wówczas z trasy koncertowej Revival World Tour, przez co hejterzy nie pozostawili na niej suchej nitki. Tak też stało się podczas trasy promującej album Stars Dance. Wtedy Gomez musiała poddać się chemioterapii. Fani przyzwyczajeni, iż ich ulubieńcy są jak superbohaterowie, niezniszczalni, nie mogli uwierzyć w chorobę Seleny Gomez. Od momentu ukazania się drugiego solowego albumu piosenkarki, czyli Revival, do momentu premiery Rare upłynęło 5 lat. W tym czasie Selena zmagała się z chorobą i walczyła o powrót do zdrowia. 

Przeszczep nerki obiektem kpin

Amerykańskie produkcje słyną z błyskotliwych scenariuszy przepełnionych żartami. I choć granice smaku dobrego żartu często są naginane, tym razem twórcy posunęli się o wiele dalej. Może kojarzycie produkcję Paramount Plus, czyli The Good Fight. Jest to spin-off produkcji The Good Wife kanału CBS. W czwartym odcinku trzeciego sezonu główni bohaterowie prowadzą konwersację na temat żartów. Marissa, Jay oraz Jim dyskutują o przedmiotach żartów, które można poruszać bez pozwolenia. Stawiają pytania, czy obecnie żarty są społecznym zapalnikiem. Na pytanie, o czym żartować absolutnie nie można, pada odpowiedź: Na pewno nie z przeszczepu nerki Seleny Gomez. Wymieniony jest on obok autyzmu i nekrofilii jako tematów również tabu. Sitcomowe wibracje takich produkcji wymuszają na odbiorcy śmiech. Jednak w tym przypadku jest to niepoprawna forma żartu. 

Nie jestem pewna, w jaki sposób pisanie dowcipów na temat przeszczepów narządów dla programów telewizyjnych stało się popularne, ale niestety najwyraźniej takie jest.

Dlaczego twórcy The Good Fight właśnie w taki sposób odnieśli się do kwestii transplantacji Seleny Gomez? W listopadzie 2020 roku, reboot Byle do dzwonka produkcji Peacock poruszył kwestię zdrowotną piosenkarki. Podczas jednej ze scen nowej serii, której premiera odbyła się 25 listopada w serwisie streamingowym NBCUniversal Peacock, widać dwóch uczniów szkoły średniej kłócących się o to, kto był dawcą przeszczepu nerki Gomez w 2017 roku. Bohaterowie dyskutują, czy była to nerka Justina Biebera czy Demi Lovato, by na koniec stwierdzić, iż gwiazda nie posiada rzeczonej nerki wcale. 

Dawczyni nerki dla Seleny, Francia Raisa, również zabrała głos podczas listopadowej wpadki telewizyjnej.

Doceniamy przeprosiny, ale nie zapominajmy o darczyńcach, którzy potencjalnie poczuli się urażeni i odrzuceni przez słowa obelgi napisanej na ścianie podczas sceny.

Napis odnosił się do kwestii nieposiadania nerki przez gwiazdę. 

W przypadku z listopada 2020, jak i tego obecnego, fani Seleny Gomez stoją za nią murem. Reboot Byle do dzwonka usunął wspomnianą scenę ze swojej serii, a także wpłacił darowiznę na rzecz Funduszu Seleny Gomez na rzecz badania tocznia w USC. Czekamy zatem na kroki, jakie podejmą twórcy The Good Fight

Jednak biorąc pod uwagę problemy współczesnego świata, kwestia żartowania z ratowania ludzkiego życia jest wysoce niestosowna i taki przekaz nie powinien mieć miejsca w żadnym medium

Zobacz także: