Elon Musk: dzieci

Elon Musk jest ojcem siódemki dzieci. Owocem związku z  kanadyjską pisarką Justine Wilson są bliźniaki Xavier i Griffin, które przyszły na świat w 2004 roku. W 2006 roku dołączyły do nich trojaczki Damian, Kai i Saxon.

W 2020 roku najbogatszy człowiek na świecie, będąc w związku z Grimes, doczekał się kolejnego syna, który otrzymał specyficzne imię: X Æ A-12 (co dzień jest nazywany „X”). W 2022 roku artystka ogłosiła natomiast, że do tej gromadki dołączyła urodzona przez surogatkę dziewczynka, która dostała imię Exa Dark Sideræl Musk (na co dzień rodzice nazywają ją „Y”).

Najstarsi potomkowie założyciela Tesli i SpaceX,  Xavier i Griffin, obchodzili niedawno osiemnaste urodziny. Wejście w pełnoletniość Xavier Alexander Musk, w oficjalnych dokumentach funkcjonująca jako osoba płci męskiej, uczciła w wyjątkowy sposób: zwróciła się do sądu z prośbą o uwzględnienie jej odmiennej tożsamości płciowej i zmianę urzędowych danych.

Wniosek zarówno o zmianę nazwiska, jak i nowy akt urodzenia został złożony w kwietniu w Sądzie Najwyższym hrabstwa Los Angeles w Santa Monica – podał Reuter.

Dziecko Elona Muska chce zmienić płeć i nazwisko

Jak wynika z dokumentu, dziewczyna zamierza przyjąć nazwisko matki i nazywać się Vivian Jenna Wilson. Powód decyzji o odcięciu się od „dziedzictwa Musków”? Córka Elona i Jennifer w uzasadnieniu swego wniosku napisała kategorycznie:

„Nie mieszkam już z moim biologicznym ojcem ani nie chcę być z nim związana w żaden sposób, w żadnej formie ani kształcie”.

Reuterowi nie udało się ustalić żadnych konkretów na temat domniemanego konfliktu na linii: ojciec miliarder i transpłciowa córka. Łatwo się jednak domyślić, że decyzja miała związek z niedawnymi wypowiedziami Muska, które w mniej lub bardziej bezpośredni sposób dotyczą społeczności LGBTQIA+.

W maju główny architekt Tesli zadeklarował swoje poparcie dla Partii Republikańskiej. Jej wybrani przedstawiciele  – jak zauważa Reuters – popierają przepisy ograniczające prawa osób transpłciowych w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także:

W 2020 roku natomiast miliarder zamieścił w tym temacie dość niefortunny wpis na Twitterze. Oświadczył:

Absolutnie popieram transseksualizm, ale te wszystkie zaimki to estetyczny koszmar.