Travis Scott może ponieść poważne konsekwencje w związku z makabrą, do której doszło podczas organizowanego przez niego festiwalu Astroworld. W wyniku wybuchu paniki życie straciło 8 osób, kolejne dwie zmarły w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń, a około 300 zostało poszkodowanych. Jeden z najpopularniejszych raperów na świecie, a prywatnie partner i ojciec dziecka Kylie Jenner, jest oskarżany przez niektórych uczestników wydarzenia o przyczynienie się do tej okropnej tragedii.

Travis Scott i Kylie Jenner tłumaczą się po tragedii na Astroworld

Od kilku dni w mediach społecznościowych głośno jest o wstrząsających relacjach osób, które były naocznymi świadkami szokujących scen na Astroworld i otarły się tam o śmierć.

W ciągu pierwszych 30 sekund pierwszej piosenki ludzie zaczęli tonąć – w innych ludziach (…) Oddychanie stało się czymś, do czego byli zdolni tylko nieliczni (...) Zaczęliśmy krzyczeć o pomoc - pisze Seanna Faith McCarty w instagramowym poście, który zebrał już ponad 1,3 miliona reakcji i ponad 22 tysiące komentarzy.

Sporo mówi się o tym, że Travis Scott nie zareagował w porę na to, co działo się pod sceną. Krytyka wylała się także bawiącą się na koncercie ciężarną Kylie Jenner, która obserwowała koncert swojego chłopaka ze strefy VIP i publikowała w swoich mediach społecznościowych nagrania, na których widać było gigantyczny tłum pod sceną. Z oświadczenia celebrytki wynika, że ona i jej partner nie zdawali sobie sprawy z tego, że ludzie tracą zdrowie i życie aż do momentu zakończenia koncertu.

Travis i ja jesteśmy załamani i zdruzgotani. Moje myśli i modlitwy są ze wszystkimi, którzy stracili życie, zostali ranni lub w jakikolwiek sposób dotknięci przez wczorajsze wydarzenia. A także z Travisem, którego znam, i wiem, że bardzo troszczy się o swoich fanów i społeczność Houston. Chcę, aby było jasne, że nie byliśmy świadomi ofiar śmiertelnych, dopóki nie pojawiły się takie wiadomości po koncercie. Nigdy w życiu nie kontynuowalibyśmy filmowania ani występowania. Przesyłam moje najgłębsze kondolencje do wszystkich rodzin w tym trudnym czasie i będę modlić się o uzdrowienie wszystkich, których to dotyczy - napisała.

Travis Scott i Drake pozwani przez fanów

Jak można się było spodziewać, Travis Scott oraz pozostali organizatorzy otrzymali już pierwsze pozwy od poszkodowanych w trakcie festiwalu. Manuel Souza, który został ranny, gdy tłum powalił go na ziemię, domaga się co najmniej 1 miliona dolarów odszkodowania.

Oskarżeni nie zaplanowali i nie przeprowadzili koncertu w bezpieczny sposób. Zamiast tego celowo ignorowali nadmierne ryzyko wyrządzenia krzywdy koncertowiczom, a w niektórych przypadkach aktywnie zachęcali i promowali niebezpieczne zachowania - pisze prawnik Souzy.

Autor hitu „Goosebumps” miał rzekomo zachęcać fanów do tego, by napierali na scenę. Warto dodać, że tego typu zachowania na jego koncertach zdarzały się w przeszłości już wielokrotnie. Z kolei inny uczestnik tragicznego w skutkach koncertu, Kristian Parades, poza Travisem Scottem pozwał także występującego tego wieczoru na Astroworld Drake'a.

(Drake - przyp. red.) wszedł na scenę i pomógł mu podburzyć tłum - czytamy w treści pozwu.

Myślicie, że tragedia na festiwalu Astroworld pogrzebie spektakularną dotychczas karierę Travisa Scotta?

Organizatorzy i Travis Scott pozwani na astronomiczną kwotę

Jak podaje TMZ, adwokat, który reprezentuje 282 poszkodowanych, złożył pozew 18 listopada. Domaga się on 2 miliardów dolarów odszkodowania dla swoich klientów. Na liście odpowiedzialnych za tragedię, którzy powinni ponieść odpowiedzialność wymienia nie tylko gwiazdora. Roszczenia uzasadnia tym, że fani zostali sprowokowani do niebezpiecznego zachowania, gdy Scott zaczął występować i obwinia organizatorów o to, że nie wzięli pod uwagę wcześniejszych obaw o bezpieczeństwo podczas tegorocznego show.

Zobacz także:

„Pozwani mogli zarobić niebotyczne sumy pieniędzy na tym wydarzeniu, a mimo to zdecydowali się pójść na skróty, obniżyć koszty i narazić uczestników na niebezpieczeństwo” – oświadczył adwokat z San Antonio, Thomas Henry. „Moi klienci chcą się upewnić, że pozwani zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za swoje działania i chcą wysłać wiadomość do wszystkich wykonawców, organizatorów imprez i promotorów, że to co się stało na Astroworld nie może się powtórzyć” – dodał.