Styl Francuzek zachwyca z wielu powodów. W ich szafach dominują klasyczne formy, stonowana paleta kolorów i materiały wysokiej jakości, co w efekcie daje świetne stylizacje w każdym sezonie. Nawet jeżeli Francuzki sięgają po bieżące trendy, to robią to z głową i na własnych zasadach. Nieoceniona jest także ich rola w kreowaniu przebojów dla reszty świata. Podczas niedawnego tygodnia mody znów mogliśmy obserwować narodziny trendów. Francuskie it-girls dały swoje poparcie kilku modelom, które już wcześniej widzieliśmy na wybiegach. Teraz bez wątpienia staną się przebojami sezonu, choć w szafach paryskich fashionistek z pewnością zostaną na dłużej. Ta ponadczasowość ich wyborów to jeden z najbardziej inspirujących elementów ich stylu. Paryskie trendy warto zatem rozważać w dalszej perspektywie, a nie tylko kilku najbliższych miesięcy.

Paryskie trendy – Garsonka

Francuski chętnie sięgają po modele ubrań i dodatków wylansowanych przez rodzimych projektantów mody, a tych mają jednych z najlepszych na świecie. Idealnym przykładem jest Coco Chanel i ponadczasowe stroje, które wykreowała. W ostatnim czasie uwagę zwracały głównie kostiumy, które w jej kolekcji pojawiły się niemal 100 lat temu. Tweedowy żakiet i spódnica od kompletu to jednak tylko jedno z wielu wcieleń garsonki. Takie zestawy można znaleźć także w wielu innych wersjach, co świetnie pokazują stylizacje Francuzek. Na ulicach Paryża modny model z krótkim żakietem i mini w grafitowym kolorze zaprezentowała Mara Lafontan.

Paryskie trendy – Minispódniczka

Minispódniczka to jeden z największych przebojów na tegoroczną wiosnę i lato. Pomimo że pojawienie się tego elementu garderoby ma więcej związku z modą londyńską, to jednak na ulicach Paryża nie brakuje dowodów na to, że mamy do czynienia z międzynarodowym hitem. Krótką spódnicę jeszcze w latach 60. wylansowała Mary Quant. Po premierze ten model był jednym z symboli rewolucji seksualnej. Pomimo że w latach 80. i 90. nie był lansowany na wielki przebój, to kolejną szansę przyniosły lata 2000. Teraz znów powrócił na fali fascynacji tamtą dekadą. Widać to na zdjęciach prezentujących modę uliczną z różnych zakątków świata. Paryż nie stanowi tu wyjątku. Francuzki najchętniej wybierają proste mini w stonowanych kolorach, co jest w ich przypadku zupełnie oczywiste i naturalne.

Paryskie trendy – Torba XXL

Trendy dotyczące torebek skupiają się nie tylko na konkretnych fasonach, kolorach i materiałach. Jednym z czynników, którzy może decydować o popularności danego modelu, jest także rozmiar. Francuzki zdecydowanie preferują praktyczne rozwiązania, więc w ich stylizacjach przeważają te średniej wielkości. Nie straciły głów dla popularnych w ubiegłych sezonach torebek XXS. Za to dostrzegają potencjał w modelach, które są ich przeciwieństwem. Torebki XXL coraz częściej można zobaczyć w ich stylizacjach.

Paryskie it-girls stawiają na typowe shopperki. Taki rozmiar z pewnością pomieści wszystko, czego mogą potrzebować w ciągu dnia.

Paryskie trendy – Spódnica maxi

W zupełnej opozycji do minispódniczek są wersje do ziemi. Dzięki temu każda paryżanka i mieszanka innego miasta jest w stanie wybrać idealną długość dla siebie. Spódnice maxi na ten sezon lansowała między innymi Jennifer Lopez. Podobnych modeli nie trzeba jednak szukać w stylizacjach gwiazd. Gościnie przyłapane przez fotografów mody ulicznej podczas ostatniego tygodnia mody w Paryżu, także stawiały na maxi. Wśród nich była Zoïa Mossour. Fashionistka postawiła na czarną spódnicę maxi, którą połączyła z niebieską koszulą i sandałkami eksponującymi dość nietypowe skarpety w różnych kolorach. Żółty i niebieski dodatek to symboliczny akt wsparcia dla sytuacji w Ukrainie.

Paryskie trendy – Buty na platformie

Trendy lansowane na paryskich ulicach nie mogą pomijać tak ważnego tematu jak buty. Paryżanki coraz chętniej sięgają po sandałki i czółenka z charakterystycznym akcentem w postaci platformy. Kilka dodatkowych centymetrów dodają sobie sięgając przede wszystkim po klasyczne modele w czarnym lub granatowym kolorze. Do rzadkości nie należą także botki na platformie, choć wraz ze wzrostem temperatur te modele będziemy oglądać coraz rzadziej.

Zobacz także:

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.