Hailey Bieber to jedna z głównych propagatorek rozświetlonej do granic możliwości cery. Modelka nieustannie dzieli się swoimi odkryciami dotyczącymi pielęgnacji, która pomaga rozpromienić skórę oraz kosmetykami do makijażu, które dopracowują ten efekt. W ślad za Hailey Bieber idą też inni, co niedawno udowodniła jedna z cenionych makijażystek. Shruti Bhatt podzieliła się makijażową sztuczką na swoim Instagramie i od razu znalazła wiele naśladowczyń i naśladowców. Okazało się, że wystarczy raptem 10 sekund i 3 kosmetyki oraz pędzel, żeby policzki zaczęły emanować jakby wewnętrznym blaskiem. Czy to naprawdę może być aż takie proste. Tutorial i potrzebne kosmetyki znajdziecie poniżej.

Trik makijażowi – Jak rozświetlić policzki z pomocą kredki do ust

Shruti Bhatt, która na Instagramie ma ponad 100 tysięcy obserwatorów i obserwatorek, zaprezentowała trik makijażowi, który jest tak efektowny i szybki do wykonania, że szkoda nie przenieść tej inspiracji do codziennego make-upu. Zaskakujące jest to, że rozświetlenie ust zaczyna się od kredki do ust. To właśnie nią makijażystka namalowała na swoim policzku zygzak. Dokładnie posłużyła jej do tego kredka do ust Nykaa Beauty w odcieniu „Pillow Fight”. Następnie nałożyła na nią rozświetlającą bazę pod makijaż Charlotte Tilbury Hollywood Filter. Później spryskała swój pędzel sprayem utrwalającym makijaż MAC Cosmetics Prep + Prime Fix+, a następnie wymieszała nim całość. Połączenie kremowej konsystencji i koloru kredki do ust z płynnym rozświetlaczem sprawiło, że policzki zaczęły emanować wyrazistym, ale naturalnym blaskiem, który jakby wydobywał się z wnętrza skóry, a nie z jej powierzchni.

Kredka do ust Annabelle Minerals

Kredka do ust Nykaa Beauty w odcieniu „Pillow Fight” nie jest łatwo dostępna w Polsce, ale nie oznacza to, że nie można jej zastąpić inną. Wystarczy odcień, który nada cerze wyrazisty rumieniec wpadający bardziej w róż lub w czerwień wedle uznania. Różne odcienie kremowych kredek do ust można wybrać z kolekcji Annabelle Minerals. Być może okaże się, że kosmetyk, którym do tej pory były malowane wargi, sprawdzi się idealnie na policzkach.

Rozświetlająca baza pod makijaż Charlotte Tilbury Hollywood Filter

Rozświetlająca baza pod makijaż Charlotte Tilbury Hollywood Filter łączy w sobie wszechstronność bazy pod makijaż i intensywność rozświetlacza. Zawiera składniki, które zapewniają efekt rozmycia „soft focus”. Nas po obejrzeniu materiału wideo zamieszczonego przez Shruti Bhatt nie trzeba przekonywać, że faktycznie ta butelka ma nam sporo do zaoferowania. W dodatku kosmetyk sam w sobie może być używany na kilka sposobów, więc sprawdzi się nie tylko przy tym konkretnym triku makijażowym.

Mgiełka utrwalająca makijaż MAC Cosmetics Prep + Prime Fix+

Mgiełka utrwalająca makijaż MAC Cosmetics Prep + Prime Fix+ to kosmetyk, którego w urodowym świecie nie trzeba nikomu przedstawiać. Kosmetyk jest znany nie tylko ze swoich właściwości pozwalających dłużej cieszyć się z wykonanego makijażu. Do tego jeszcze nawilża, intensyfikuje kolory i rozświetla, co w przypadku tego triku wydaje się dodatkowym atutem. 

Trik makijażowi – Jak rozświetlić policzki z pomocą różu

Okazuje się, że efekt rozświetlenia, który zaprezentowała na Instagramie Shruti Bhatt, jest tak pożądany, że inne makijażystki szukają własnych sposobów, żeby nadać twarzy takiego blasku. Nam Vo, która słynie ze sztuki niezwykłego rozpromieniania policzków, uważa, żeby w tym celu wystarczą dwa kosmetyki z kolekcji Chanel. Trzeba przyznać, że trudno o łatwiejszy sposób. W tym przypadku potrzeba tylko dwóch rozświetlaczy w sztyfcie. Jej technika bazuje na połączeniu smugi perłowego sztyftu Chanel Baume Essentiel Multi-Use Glow Stick oraz różu w sztyfcie Chanel Les Beiges Blush Stick. To zaskakujące, że efekt może przyjść w tak prosty sposób, ale czasem wystarczy po prostu odkryć świetny kosmetyk, który wszystko zrobi za nas. Jej tutorial najlepiej pokazuje, że spektakularny efekt jest w zasięgu ręki.

a

Zobacz także:

b