Pisaliśmy już o najlepszych tuszach podkręcających rzęsy na każdą kieszeń. Tym razem bierzemy pod lupę kolejne maskary, których szczoteczki są w stanie nie tylko pokryć włoski kolorem i je unieść, ale dosłownie zastąpić zalotkę. Każda z 5 wybranych formuł ma to, czego można oczekiwać od mocno podkręcającej maskary. Kosmetyk i akcesorium w jednym, który przy każdym pociągnięciu będzie odmieniał makijaż i sprawiał, że nie będzie się chciało wrócić do starej maskary. Tusz do rzęs i zalotka w jednym to zestaw, który znaleźliśmy z pomocą użytkowniczek, które przetestowały już wiele podkręcających kosmetyków i właśnie tym konkretnym zdecydowały się dać najwyższe noty. Takie rekomendacje często pozwalają nam odkryć nowych ulubieńców.

Tusz do rzęs i zalotka w jednym – Eveline Cosmetics Ultimate Lashes

Pogrubiająco-podkręcający tusz do rzęs Eveline Cosmetics Ultimate Lashes to jeden z tych kosmetyków, który z powodzeniem może zastąpić zalotkę. Jeśli zależy wam na efektywnym pogrubieniu i podkręceniu to Ultimate Lashes będzie idealny. Nie musze już używać zalotki jak wcześniej – napisała Ina, której komentarz jasno wskazuje na możliwości tego kosmetyku do makijażu. Nie dzieje się to jednak przez przypadek. Kosmetyk łączy w sobie możliwości innowacyjnej szczoteczki w kształcie łuku. Z jednej strony gęste i krótkie włoski nabierają odpowiednią ilość tuszu, maksymalnie pogrubiając i zagęszczając rzęsy oraz podkreślając spojrzenie. Dłuższe włoski idealnie rozczesują rzęsy, a ich ułożenie i zaokrąglony kształt szczoteczki sprawiają, że rzęsy są uniesione i pięknie podkręcone. Do tego dochodzi jeszcze formuła. Odżywcza kompozycja z woskiem carnauba, olejem rycynowym i lecytyną pielęgnuje rzęsy przy okazji każdej aplikacji.

 

 

Tusz do rzęs i zalotka w jednym – Peripera Ink Black Cara

Podkręcający tusz do rzęs Peripera Ink Black Cara to kosmetyk, który unosi, rozdziela i podkręca włoski jak po użyciu zalotki. Pomaga mu w tym precyzyjna i odpowiednio wyprofilowana szczoteczka, która jest w stanie pokryć tuszem wszystkie włoski (nawet te najkrótsze). To jednak nie wszystko. Nawet najlepsza szczoteczka nie poradzi sobie bez dobrej formuły. W tym przypadku mamy do czynienia nie tylko z mocnym napigmentowaniem, ale jeszcze wyjątkową trwałości. Tusz jest wodoodporny, długo utrzymuje się na włoskach, nie rozmazuje się i nie kruszy. Zostaje na miejsce przez wiele godzin, a pozbyć w pełni można się go dopiero z pomocą dobrego kosmetyku do demakijażu.

 

 

Zobacz także:

Tusz do rzęs i zalotka w jednym – Catrice Glam & Doll

Catrice Glam & Doll to pogrubiająco-podkręcający tusz do rzęs, który ma wszystko, czego trzeba, żeby zyskać maskarę i zalotkę w jednym. W takim przypadku liczą się bowiem za każdym razem dwie kwestie. Kluczowa jest oczywiście sama formuła, która pokryje rzęsy. W tym przypadku poza intensywnymi pigmentami w czarnym kolorze mamy jeszcze olej rycynowy, który wzmacnia włoski. Na tym jednak nie koniec. W przypadku tuszu rolę zalotki przejmuje odpowiednia szczoteczka. Ta w maskarze Catrice Glam & Doll jest specjalnie wyprofilowana. Kształt łuku pozwala jej pięknie unieść i podkręcić rzęsy. Wśród zalet podkreślany jest także fakt, że nie jest to krótkotrwały efekt. Rzęsy zostają podkręcone na długo.

 

 

Tusz do rzęs i zalotka w jednym – Yves Saint Laurent Mascara Volume Effet Faux Cils The Curler

Nasze zestawienie TOP 9 tuszy podkręcających rzęsy otwiera maskara Yves Saint Laurent Mascara Volume Effet Faux Cils The Curler. W tym przypadku też nie możemy jej pominąć, bo jej możliwości często porównywane są do zalotki. Ten kosmetyk do makijażu oka działa aż na trzy sposoby. Pogrubia rzęsy, odżywia je z pomocą trzech olejków: z kokosa, z liści orzecha włoskiego i z bambusa, a dzięki specjalnej szczoteczce wykonanej z różowego elastomeru podkręca jak zalotka. Sam efekt końcowy to jednak nie wszystko. Poza pogrubionymi, podkręconymi i pokrytymi lśniącym kolorem włoskami zyskujemy coś jeszcze. Formuła tuszu utrzymuje się na rzęsach przez niemal cały dzień. Maskara nie kruszy się i nie rozmazuje, więc nie trzeba myśleć o poprawkach.

 

 

Tusz do rzęs i zalotka w jednym – Benefit Cosmetics Roller Lash Mascara

Wśród najlepszych maskar podkręcających rzęsy, które mogą jednocześnie zastąpić zalotkę, pewne miejsce ma tusz Benefit Cosmetics Roller Lash Mascara. Kluczowa dla działania kosmetyku jest z jednej strony szczoteczka Hook ‘n’ Roll™, która obejmuje, rozdziela, unosi i podkręca rzęsy. Z drugiej strony ogromną rolę odkrywa też specjalna podkręcająca formuła. Ta utrzymuje się na rzęsach przez 12 godzin. Zawiera w niej prowitamina B5 oraz seryna, to składniki znane ze swoich wartości odżywczych i pielęgnujących rzęsy. Co tylko potęguje efekt. Dla podkręcenia jak przy użyciu zalotki i najlepszego pokrycia najlepiej aplikować ją lekkimi zygzakowatymi ruchami od nasady po końcówki rzęs.