W ostatnim czasie przebojem stał się brązowy tusz do rzęs. Kolor to jednak nie wszystko, czego można wymagać od maskary. Ta ma przede wszystkim pięknie podkreślać spojrzenie i nie ma znaczenia, czy będzie to robiła z pomocą czarnych pigmentów, czy jakichkolwiek innych. Z tego powodu powstają wielozadaniowe tusze do rzęs, które jednocześnie pogrubiają, wydłużają i podkręcają rzęsy. Zawsze można też ograniczyć ich możliwości do konkretnego efektu. Każdy może bowiem chcieć skupić się na zupełnie innych możliwościach maskary. Dla tych osób, które lubią świetnie rozdzielone i maksymalnie pogrubione włoski sprawdzi się tusz do rzęs z efektem wachlarza. W tego typu kosmetyku do makijażu oczu chodzi przede wszystkim o zwiększenie objętości, ale dodatkowe możliwości też nie są wykluczone. Wybraliśmy 7 maskar, dzięki którym trzepocząc rzęsami będzie się poruszało ich całym wachlarzem.

Tusz do rzęs z efektem wachlarza – Eveline Cosmetics Look Up So Black

Tusz do rzęs pogrubiająco-rozdzielający to najlepszy kosmetyk do makijażu oka, kiedy liczy na efekt wachlarza. Kluczowa w tym przypadku jest nie tylko sama formuła, ale również szczoteczka, która precyzyjnie rozdzieli włoski i podkreśli nawet te najkrótsze. Maskara, która idealnie wpisuje się w takie oczekiwania, to Eveline Cosmetics Look Up So Black. Jej silikonowa szczoteczka w kształcie klepsydry o różnej długości włoskach dba o to, żeby przy każdym pociągnięciu rzęsy budowały swoją objętość i przy tym się nie sklejały. Sama formuła skupia się natomiast nie tylko na efekcie wizualnym. Zawiera bowiem wyciąg z żywicy akacji senegalskiej, wosk ryżowy i wosk carnauba, które pielęgnują – nawilżają i wygładzają.

 

 

Tusz do rzęs z efektem wachlarza – Miya myPOWERlashes

Extra objętość, wydłużenie i wzmocnienie – takie obietnice składa maskara Miya myPOWERlashes. Kosmetyk do makijażu skupia się zatem na kilku istotnych aspektach. Każde pociągnięcie szczoteczką tego tuszu optycznie zagęszcza rzęsy i powiększa oko. Na tym jednak nie koniec. Formuła nie skleja włosków i nie tworzy grudek, żeby efekt wachlarza prezentował się jednocześnie efektownie i naturalnie. Zaletą maskary są także jej pielęgnacyjne składniki, które dbają o zdrowie rzęs. Pigment pochodzenia mineralnego nadaje piękny kolor. Woski karnauba, candelilla oraz myrica wygładzają rzęsy, pozwalają uzyskać efekt pogrubienia, a przy okazji odżywiają i nabłyszczają. Podobnie pielęgnuje rzęsy też olejek arganowy. Wyciąg z żywicy akacji daje efekt pogrubienia, wspomaga modelowanie i stylizację. Olejek różany nawilża i odżywia, a olejek rycynowy kondycjonuje, zmiękcza i jest kolejnym składnikiem nadającym połysk.

 

 

Zobacz także:

Tusz do rzęs z efektem wachlarza – Lancome Monsieur Big Mascara

Tusz do rzęs z efektem wachlarza Lancome Monsieur Big Mascara to maskara, której formuła skupia się nawet na dwunastokrotnym zwiększeniu objętości rzęs. Pokrywa włoski czarnym pigmentem, nie tworzy grudek i nie obsypuje się, a do tego jeszcze jest trwały, więc spojrzenie może zostać podkreślone na cały dzień. Efekt końcowy możemy otrzymać dzięki zawartości polimerów, które otulają rzęsy i przylegają do nich, żeby zwiększać ich objętość. Kluczowa jest także szczoteczka, która ułatwia precyzyjną aplikację. Dokładnie rozczesuje rzęsy, co w połączeniu z pogrubiającą formułą daje efekt całego wachlarza rzęs.

 

 

Tusz do rzęs z efektem wachlarza – Yves Saint Laurent Mascara Volume Effet Faux

Yves Saint Laurent Mascara Volume Effet Faux to nowoczesny kosmetyk do makijażu, który działa aż na trzy sposoby dla jak najlepszych efektów. Każde pociągnięcie szczoteczką daje kilka korzyści. Podkręca rzęsy jak zalotka, pogrubia je i wydłuża. Szczoteczka, która jest wykonana z różowego elastomeru, bardzo ułatwia to zadanie. Błyskawicznie unosi rzęsy i pokrywa je tuszem od nasady aż po same końce, co zapewnia efekt oszałamiająco podkręconych i pogrubionych włosków. Nad okiem tworzy się prawdziwy wachlarz. Dodatkowo w jego formule uwzględniono także składniki odżywcze – trzy olejki: z kokosa, z liści orzecha włoskiego i z bambusa. Dzięki temu to nie tylko kosmetyk do makijażu, ale również odżywka do rzęs.

 

 

Tusz do rzęs z efektem wachlarza – Maybelline Lash Sensational

Maskara Maybelline Lash Sensational to kosmetyk, który dzięki odpowiednio opracowanej formule i wykorzystującej jej potencjał szczoteczce, jest w stanie nadać rzęsom efekt wachlarza. Oba elementy współgrają dla spektakularnego podkreślenia spojrzenia. Szczoteczka przy każdym pociągnięciu dokładnie rozczesuje rzęsy i pokrywa je tuszem od nasady aż po same końce. Do tego sam tusz otacza każdy włosek w taki sposób, żeby makijaż prezentował się nieskazitelnie. Gwarantuje to formuła, która nie rozmazuje się, nie kruszy i nie tworzy nieestetycznych grudek. Spojrzenie zyskuje głębi na długi czas.