Mimo upływu lat „Plotkara” wciąż zdobywa kolejnych fanów i fanki, poza tym inspiruje. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że w 2021 roku powstała nowa wersja kultowego serialu. Okazała się hitem, a twórczynie oraz twórcy zdecydowali się na kontynuację – premiera już w grudniu. Wróćmy jednak do oryginału. Niektóre stylizacje Sereny van der Woodsen, Blair Waldorf, a także innych postaci – oczywiście – nie wpisują się w aktualne trendy. Natomiast są też takie, które chętnie byśmy odwzorowały. To samo dotyczy kwestii związanych z urodą, w tym fryzur. Ostatnio zrobiło się głośno o odcieniu niezwykle zbliżonym do tego, który w „Gossip Girl” lansowała Serena van der Woodsen. Poznaj tweed blonde.

Tweed blonde, czyli modny blond na jesień i zimę 2022/2023

Nazwa tweed blonde nie jest przypadkowa. Podobnie jak w charakterystycznej tkaninie wełnianej, w tym odcieniu przeplatają się różne tony. Zarówno ciepłe (miodowe oraz paskowe), jak i chłodne (beże), dzięki czemu całość prezentuje się ultra stylowo, do tego oryginalnie. To nowa – bardziej nowoczesna wersja dirty blonde, który był znakiem rozpoznawczym Sereny van der Woodsen, granej przez kilka lat przez Blake Lively

Tweed blonde bije rekordy popularności w mediach społecznościowych, na czele z Instagramem i TikTokiem. W aplikacji lubianej szczególnie przez młodszych internautów oraz internautki można znaleźć (aż) 19,8 mln filmów związanych z tym trendem w koloryzacji włosów. 

Modny blond na jesień i zimę 2022/2023

Warto wspomnieć, że tweed blonde nie jest jedynym odcieniem inspirowanym popularnym serialem, a właściwie jego postaciami, który robi furorę wśród przedstawicielek i przedstawicieli generacji Z. Na miano absolutnego hitu w sezonie jesień-zima 2022/2023 zasługuje również ice-cold blonde w stylu bohaterek i bohaterów z „Rodu Smoka”, czyli prequelu „Gry o Tron”. Jeśli oglądaliście hitową produkcję od HBO Max, prawdopodobnie zauważyliście, że członkinie i członkowie rodu Targaryen wyróżniali się włosami w odcieniu bardzo jasnego, do tego chłodnego blondu. Co ciekawe, fanką tego koloru jest również Gigi Hadid. Niedawno zdecydowała się na niego także Megan Fox. Kolejny kolor, na który warto zwrócić uwagę jesienią i zimą 2022/2023, to piaskowy blond. Nie mamy wątpliwości, że spodoba się miłośniczkom oraz miłośnikom klasyki.