„Targaryen Blonde” – to właśnie na ten kolor zdecydowała się w tym sezonie Megan Fox. I udowodniła, że odcień, który cieszy się coraz większą popularnością w mediach społecznościowych, to idealna propozycja na sezon jesień-zima 2022/2023. Bardzo możliwe, że kolor, jak również jego nazwa wydają wam się znajome. Jest bowiem inspirowany bijącą rekordy popularności „Grą o Tron" oraz nowym hitem HBO Max – „Rodem Smoka”. A konkretnie bohaterkami i bohaterami z rodu Targaryen, których znakiem rozpoznawczym są bardzo jasne, niemal lodowe włosy. 

Megan Fox zmieniła kolor włosów na platynowy blond

Megan Fox przeszła spektakularną metamorfozę, a jej efektami pochwaliła się podczas ostatniego Paris Fashion Week. Zdecydowała się na odcień bardzo podobny do tego, z którym kojarzą nam się przodkinie i przodkowie Khaleesi – bohaterki „Gry o tron”. Wygląda na to, że gwiazda jest fanką hitowego serialu HBO. Świadczy o tym m.in. fakt, że aktorka opublikowała post na swoim profilu na Instagramie, w którego opisie nawiązała do wspomnianej produkcji. Zobaczcie ponizej:

Nowy kolor włosów Megan Fox nawiązuje do „Gry o tron”

Z taką fryzurą możecie kojarzyć Daenerys Targaryen. Inaczej Khaleesi lub Matkę smoków – bohaterkę „Gry o tron”, graną przez Emilię Clarke. Teraz, gdy powstał spin-off serialu - „Ród smoka”, którego akcja rozgrywa się około 170 lat przed właściwą serią, poznaliśmy kolejne członkinie i członków rodziny Targaryenów. Podobnie jak wspomniana już postać, wyróżniają się włosami w nieoczywistym, lodowym odcieniu blondu. 

„Targaryen Blonde” – jak odtworzyć taki odcień u siebie?

Ten kolor, jest ultra jasny, ale ma wyglądać jak najbardziej naturalnie. Jeśli same lub sami chcielibyście upodobnić się nieco do rodu Targaryenów, podpowiadamy, jak zrobić to najlepiej (nie niszcząc przy tym swoich włosów).

Najlepszym sposobem na otrzymanie najbardziej naturalnego efektu jest zrobienie sobie pasemek. Włosy rzadko są tylko i wyłącznie jednego koloru, najczęściej na głowie mamy wiele różnych odcieni. Jeśli spojrzymy na „Targaryen Blonde”, na pierwszy rzut oka wyda on nam się bardzo chłodny. Jednak, gdy przyjrzymy się bliżej, zauważymy cieplejsze tony.

Jeżeli macie ciemne włosy i boicie się tak drastycznej zmiany czy całkowitego zniszczenia włosów, możecie zostawić naturalny odrost, który będzie stopniowo przechodzić w platynę. Na taki zabieg zdecydowała się Megan Fox, która jest naturalną brunetką. 

Tej jesieni warto zainspirować się pradawnymi rodami z „Gry o tron”. Jesteśmy niemal pewne, że ten odcień już niedługo stanie się prawdziwym hitem. Spróbujecie?

Zobacz także: