Twoja Twarz Brzmi Znajomo 16” od początku zapowiada się na jedną z najbardziej ekscytujących edycji show. W gronie uczestników mamy nastolatkę, pierwszą w historii programu zagraniczną gwiazdę oraz... modelkę, która do tej pory ani razu publicznie nie prezentowała swoich wokalnych umiejętności. Do tego zupełnie nowa twarz w składzie jury – żywa legenda polskiej sceny muzycznej, wokalista Krzysztof Cugowski, czyli ojciec gwiazdora poprzedniej edycji show, Chrisa Cugowskiego.

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 16” - co się działo w 1. odcinku?

Pierwszym uczestnikiem, który pojawił się na scenie był aktor Patryk Cebulski, który wcielił się w postać Bruno Marsa, wszechstronnego artysty łączącego w swojej twórczości elementu popu, R&B, funku, soulu, reggae i... rocka. Zdaniem jury, ten wspaniały i charakterystyczny groove Bruno Marsa udało się Patrykowi uchwycić w niemal 100 procentach. Za występ otrzymał od czwórki jury owacje na stojąco.

U mnie jest bardzo wysoko już teraz! Zanosi się na bardzo wysoki poziom, przynajmniej w twoim przypadku. Tu wszystko grało - powiedział Michał Wiśniewski.

Co za energia, co za show! Super! Przy tej niebywałej ilości ruchu, udało ci się bardzo umiejętnie panować nad oddechem, strzelałeś tekstem jak z karabinu - dodała Małgorzata Walewska. 


Drugim uczestnikiem był aktor, artysta kabaretowy Andrzej Kozłowski. Pierwszą postacią z jaką przyszło mu się zmierzyć była legenda polskiej muzyki – Krzysztof Krawczyk. Poradził sobie z tym zadaniem wyśmienicie.

To jest niebywałe! I głos i sposób chodzenia, gesty! Jestem zachwycona Twoim występem - powiedziała Małgorzata Walewska.

Fantastycznie! Wszystkie te przydechy, takie smaczki, które każdy śpiewający ma, i to wszystko tutaj było! Super! Mnie się bardzo podobało - dodał Krzysztof Cugowski.

Następnie na scenie wystąpiła najmłodsza w historii tego programu (w Polsce, i na świecie), uczestniczka, piosenkarka Viki Gabor. Wykonawczyni hitu „Superhero” miała bardzo trudne zadanie, gdyż w pierwszym odcinku wylosowała postać męską – The Weeknd! Zaśpiewała utwór „Blinding Lights” i wyszło jej to świetnie.

Zobacz także:

Viki, jestem pod wielkim wrażeniem Twojej dbałości o czystość intonacji - powiedziała Małgorzata Walewska.

Trzymam ze ciebie kciuki! To było bardzo trudne zadanie dzisiaj, ale ja myślę, że ta bomba dopiero wybuchnie – podsumował Michał Wiśniewski.

Czwartą uczestniczką była czołowa hipiska w Polsce, królowa big-beatu, piosenkarka Ania Rusowicz. Ania również miała trudne zadanie, ponieważ wylosowała postać męską. Na scenie wcieliła się w Krzysztofa Zalewskiego i zaśpiewała utwór „Miłość Miłość”, ubrana w oryginalny garnitur artysty!

Aniu, to było zadanie rzucające cię na głęboką wodę, bo od razu wylosowałaś męską postać. Jednak, pomimo, że twój głos brzmiał kobieco w wielu momentach, to wszelkie maniery, przejścia na nosową barwę, to wszystko realizowałaś i my nie mogliśmy od ciebie uszu  i oczu oderwać - powiedziała Katarzyna Skrzynecka.

To jest mission impossible kogoś takiego jak Krzysiek „podrobić”. Było ok, ale to oznacza, że było tak sobie - podsumował Michał Wiśniewski.

Aktor Maciej Radel również zmierzył się z trudną metamorfozą, w pierwszym odcinku kołowrotek wylosował mu w postać Taylor Swift. Zaśpiewał piosenkę „Bad Blood” i dał się z siebie wszystko.

Znam taki klub w Los Angeles, gdzie zrobiłbyś wielką karierę w tym anturażu i z tą piosenką. I nogi masz takie kobiece, póki nie napinasz tego czworogłowego mięśnia - zażartowała Małgorzata Walewska.

Ja jestem pełen podziwu dla śpiewania falsetem tak długo, i jeszcze w szpilkach - ocenił Krzysztof Cugowski. 

Pierwsza zagraniczna gwiazda w historii programu, piosenkarz Danzel, wcielił się w rockowego frontmana zespołu Metallica – Jamesa Hetfielda. Wykonaniem utworu „Enter Sandman” rozpalił scenę do czerwoności.

Co za power! Przyszedłeś i pozamiatałeś! Tak jakbyś to śpiewał codziennie i dziś jest jeden z tych dni. Jestem zachwycona! - powiedziała Małgorzata Walewska.

Wyszło naprawdę znakomicie! Dlatego będę czekał z niecierpliwością na aktorstwo, taniec, kobiety i śpiew - podsumował Michał Wiśniewski.

Następnie na scenie wystąpiła piosenkarka Anna Jurksztowicz, która wykonała utwór „Rysa na szkle” Urszuli. Swoim wykonaniem zaczarowała publiczność.

Urszula to jest styl życia, więc to jest taka trudna rzecz do zrobienia. I bardzo czekam, aż ten kołowrotek będzie łaskawy w innym repertuarze - ocenił Michał Wiśniewski.

Strasznie się cieszę, że tutaj jesteś. Gratuluję ci odwagi i gratuluję ci tego występu. W ogóle nie wystawałaś i nie było słychać twojego głosu. Jestem pod wrażeniem - zachwyciła się Małgorzata Walewska.

Ostatnią uczestniczką była Karolina Pisarek, która wcieliła się w postać Królowej Pop – Madonny i zaśpiewała utwór „Sorry”. Występ oprócz śpiewania, składał się z bardzo trudnej choreografii.

Wokalnie nie mnie oceniać, ale myślę, że nie wyszło… Natomiast bardzo podoba mi się Twoje nastawienie, bo to jest podstawa w tym programie – dobrze się bawić, bo to jest program rozrywkowy. Jeżeli to rozsiejesz, to już zrobiłaś robotę w tym programie. Poza tym choreograficznie, to tu jest kawał roboty do zrobienia, więc to nie jest tak, że to jest łatwo zaśpiewać i zatańczyć, dlatego mimo wszystko ode mnie szacun – ocenił Michał Wiśniewski.

Nie sądzę żebyś była osobą, która wygra ten program, ale na pewno będziemy się świetnie bawić. Mam wrażenie, że masz duże szanse zostać maskotką edycji i życzę ci tego Karolina, nie strać tego i nie zniechęcaj się w momencie kiedy coś idzie słabiej - dodała Małgorzata Walewska.

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 16” – wyniki 1. odcinka

Po zsumowaniu not jury z punktami przyznanymi sobie wzajemnie przez uczestników okazało się, że 1. odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 16” wygrał aktor Patryk Cebulski. To spore zaskoczenie, biorąc pod uwagę, że w obsadzie tej edycji znalazło się wielu znacznie bardziej obytych ze sceną artystów. Myślicie, że ambitny młody aktor będzie sensacją tej edycji show?

Tabela wyników po 1. odcinku:

  1. Patryk Cebulski 
  2. Andrzej Kozłowski 
  3. Danzel 
  4. Viki Gabor
  5. Ania Rusowicz
  6. Anna Jurksztowicz 
  7. Maciej Radel 
  8. Karolina Pisarek 

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.