Maciej Radel dołączył niedawno do przebojowego grona uczestników programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Udział w cieszącym się niegasnącą popularnością show Telewizji Polsat to dla niego doskonała okazja, aby zaprezentować całej Polsce swoje umiejętności. A ma ich całkiem sporo! Sprawdźcie, co wiemy na temat jego dotychczasowej kariery oraz bardziej osobistych wątków z życia Maćka.

Maciej Radel – dzieciństwo, wykształcenie, początki kariery

Maciej Radel urodził 14 listopada 1984 roku. W tym roku skończy więc 38 lat. Pochodzi z Podlasia. Na świat przyszedł w Bielsku Podlaskim. Do szkoły podstawowej uczęszczał w oddalonym o niecałe 50 kilometrów na północ Białystoku, gdzie także ukończył szkołę średnią (III Liceum Ogólnokształcące im. Kamila Krzysztofa Baczyńskiego). Po zdaniu matury w 2003 roku przeniósł się do Łodzi, gdzie rozpoczął studia na prestiżowym Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera.

W tamtym okresie z powodzeniem brał udział w różnego rodzaju konkursach i przeglądach. Może się pochwalić chociażby tytułem finalisty na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej REFLEKTOR 2005 w Koszalinie oraz zdobyciem Nagrody im. Janusza Słowikowskiego w przeglądzie Piosenki Poetyckiej „CANTICUM POETICUM” w Łodzi.

Studia na słynnej łódzkiej uczelni ukończył w 2007 roku. Dołączył wówczas do zespołu Teatru im. Konieczki w Bydgoszczy, a już rok później zaczął regularnie występować w produkcjach telewizyjnych. Rozpoznawalność przyniosła mu przede wszystkim rola Wojciecha Bażanta w popularnym serialu stacji TVN „BrzydUla”.

Maciej Radel – najważniejsze role i projekty zawodowe

W kolejnych latach można go było oglądać zarówno w serialach ( m.in. „Hotel 52”, „Czas honoru”, „Pierwsza miłość”, „Ojciec Mateusz”, „Na Wspólnej”, „Komisarz Alex”, „Za marzenia”, „Ludzie i bogowie”), jak i filmach („Stary człowiek i pies”, „Królowa śniegu”, „General Nil”).

Radel występował również na deskach warszawskich teatrów: Komedia, Polonia, OCH-Teatr, Syrena, Dramatyczny.

Maciej Radel prywatnie

Maciej Radel zalicza się do grona artystów, którzy dość rzadko udzielają wywiadów i nie opowiadają o swoim życiu osobistym. W sieci próżno więc szukać informacji na temat związków i romantycznych relacji aktora. Nie jest jednak tajemnicą, że w gronie jego bliskich osób są m.in. aktorka, tancerka i choreografka Marta Szumiel oraz aktor Tomasz Ciachorowski, który zresztą wziął udział w poprzedniej, piętnastej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Zobacz także:

Maciej Radel – Instagram

Jeśli chcecie na bieżąco śledzić jego poczynania w programie, jak i poza nim, to koniecznie już teraz do stale powiększającego się grona osób obserwujących jego oficjalny profil w serwisie Instagram (znajdziecie go pod nazwą @maciek_radel).

Myślicie, że Maciek Radel podbije serca jurorów „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz widzów Polsatu swoimi spektakularnymi metamorfozami?