Śledzenie tego, co dzieje się w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 16” to zdecydowanie jedno z naszych największych guilty pleasure tej wiosny. Z jednej strony wybitne, a z drugiej komiczne metamorfozy, kontrowersyjne werdykty, dramy z udziałem jurorów i uczestników – trzeba przyznać, że dzieje się sporo. Nie inaczej było w 7. odcinku show. Kto okazał się niespodziewanym zwycięzcą? Kto usłyszał od jurorów słowa krytyki? Sprawdźcie już teraz naszą relację!

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 16” – co działo się w 7. odcinku? 

Jako pierwszy na scenie wystąpił Andrzej Kozłowski, który wcielił się w gwiazdora muzyki R&B – Ushera i wykonał utwór „DJ Got Us Fallin’ in Love”. Było to trudne zadanie, ponieważ poza wokalem, występ opierał się na mocno rozbudowanej choreografii.

To jest niemożliwe, coś ty tutaj dokonał! - zachwyciła się Małgorzata Walewska.

Ogromną frajdą było patrzeć na Ciebie kiedy śpiewałeś i tańczyłeś. Wykonałeś arcyrobotę z niezwykle widowiskowym efektem i ani na moment nie straciłeś głosu - dodała Katarzyna Skrzynecka.

fot. mat. prasowe Polsat

Następna w kolei Viki Gabor przeniosła nas w lata 60. i wykonała wielki przebój Katarzyny Sobczak „Mały Książę”. Zdaniem jurorów, zrobiła to wyśmienicie.

Widzę tu wielką pracą jaką wykonałaś, aby zbliżyć się do Kasi Sobczyk i były momenty kiedy byłaś naprawdę bardzo blisko - stwierdziła Małgorzata Walewska.

Zobacz także:

Jesteś niezwykle zdolną, pięknie śpiewającą dziewczyną i wydaje mi się, że akurat postać Kasi Sobczyk nie była wcale tak bardzo trudnym zadaniem, bo masz w sobie tę naturalną dziewczęcość, świeżość, młodość, którą i ona miała - podsumowała Katarzyna Skrzynecka.

fot. mat. prasowe Polsat

Następne na scenie wystąpił Patryk Cebulski, który zaśpiewał utwór „La Luna” Belindy Carlisle. Jury podkreśliło, że tym wykonaniem młody aktor stworzył niesamowity i romantyczny klimat. Mieli jednak pewne zastrzeżenia co do wokalu.

Wokalnie się dzisiaj nie za bardzo udało. Co zrobić? Po prostu wyszło słabiej - powiedział Krzysztof Cugowski.

fot. mat. prasowe Polsat

Ratowałeś się jak mogłeś dziś i wcale nie zrobiłeś tego super źle. Pewnie gdzieś po środku stawki się uplasujesz. Gratuluję występu, bo ciężko jest być kobietą - dodał Michał Wiśniewski. 

Czwartym uczestnikiem był Danzel, który wykonał jeden z najbardziej romantycznych utworów Lennego Kravitza „I Belong to You”. Za ten występ otrzymał od całego jury owacje na stojąco.

Masz fenomenalny głos, udowodniłeś to dziś kolejny raz! Wokalnie jesteś nie do pobicia! Z przyjemnością się tego słucha, fajnie się to ogląda. Do tego Twoja skromność w tym programie jest nieprawdopodobna - zachwalał wokalistę Michał Wiśniewski.

To jest coś niewiarygodnego jak ty jesteś odmieniony, i to jak Ty z tą Twoją urodą jesteś kompletnie za tą postacią schowany. Nie istniejesz! - oceniła Katarzyna Skrzynecka. 

fot. mat. prasowe Polsat

Następnie Ania Rusowicz wcieliła się w charakterystycznego wokalistę zespołu Kiss Paula Stanleya i zaśpiewała popularnych hit grupy z lat 80. „I Was Made for Lovin’ You”. Był ogień?

Ty masz tak świetną skalę głosu i tak doskonale brzmiący głos w niskich rejestrach, że w refrenach zwłaszcza, brzmiałaś jak mężczyzna. Występ kapitalny, widać, że się tym dobrze bawisz - powiedziała Katarzyna Skrzynecka.

Fantastyczne show! Poradziłaś sobie wyśmienicie, mimo, że było to mega trudne zadanie - podsumował Michał Wiśniewski.

fot. mat. prasowe Polsat

Karolina Pisarek jako Fergie wykonała utwór „M.I.LF.$” i zdaniem jury zrobiła to perfekcyjnie. Od całej czwórki otrzymała owacje na stojąco!

Karolina, słyszałaś tutaj od nas w różnych odcinkach, że trzymamy kciuki, żeby ci się udało w końcu trafić w utwór, z którym nie będziesz musiała się boksować. Dziś się to udało! Fakt, że masz znakomite poczucie rytmu i byłaś w stanie, bardzo fajnym angielskim ten tekst wyrapować, ogromnie ci pomógł. Wyglądałaś świetnie, świetnie zatańczyłaś, to był naprawdę mega fajny występ - stwierdziła Katarzyna Skrzynecka.

Okazuje się, że hip-hop jest twoim właściwym miejscem, czego ja się nie spodziewałem! – dodał Krzysztof Cugowski. 

fot. mat. prasowe Polsat

Przedostatnią uczestniczką była Anna Jurksztowicz, która wcieliła się w ikonę polskiej estrady Krystynę Prońko. Zaśpiewała piosenkę „Małe tęsknoty” i tym wykonaniem wprost oczarowała publiczność oraz jury.

Cieszę się Aniu, że miałaś tak dużą przyjemność z zaśpiewania tej piosnki, z jak dużą przyjemnością myśmy wysłuchali twojego wykonania. Bo było to zaśpiewane ślicznie, stylowo, i z ogromną dbałością o zbliżenie się maksymalnie do techniki, sposobu śpiewania i brzmienia Krystyny. Był to piękny występ - powiedziała Katarzyna Skrzynecka.

Były bardzo krótkie momenty, kiedy Twoja barwa prześwitywała. Było to bardzo łudząco przypominające oryginał. Naprawdę super występ - dodała Małgorzata Walewska. 

fot. mat. prasowe Polsat

Na koniec wystąpił Shawn Mendes czyli Maciej Radel, który wykonał utwór „There’s Nothing Holdin’ Me Back”. Ten występ nie wszystkim przypadł do gustu.

Dla mnie to było troszeczkę przerysowane. Było też daleko do Mendesa - powiedział Michał Wiśniewski.

Co ciekawe, zupełnie innego zdania była Małgorzata Walewska.

Znakomity byłeś postaciowo, ta radość, energia młodego chłopaka – super! Głosowo spotykałeś się z nim na tych wysokich rejestrach. Bardzo mi się podobało - podsumowała śpiewaczka.

fot. mat. prasowe Polsat

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 16” – kto wygrał 7. odcinek? 

Takiego rezultatu nikt się nie spodziewał. Odcinek wygrała bowiem oceniana do tej pory za każdym razem najniżej modelka Karolina Pisarek! Czek na 10 tysięcy złotych przekazała na rzecz Fundacji One Day. 

Tabela wyników po 7. odcinku prezentuje się następująco:

  1. Karolina Pisarek 
  2. Danzel 
  3. Andrzej Kozłowski 
  4. Anna Jurksztowicz 
  5. Viki Gabor
  6. Maciek Radel 
  7. Patryk Cebulski 
  8. Ania Rusowicz

fot. mat. prasowe Polsat

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.