„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 18” – co działo się w 5. odcinku?

Daria Marx wylosowała utwór szyty prawie na miarę. Choć muzyka Christiny Aguilery, w którą się wcieliła, jest jej bliska, to akurat ta piosenka wymagała dołożenia chrypy i rockowego zacięcia. Na szczęście niesztampowe metody dydaktyczne Agnieszki Hekiert pomogły Darii w wykonaniu utworu „Fighter”.

Cały czas jestem pod ogromnym wrażeniem twojego wokalu. Coś, co mi się bardzo podoba, to moje odczucie, że to było bardzo dobre, ale że ciebie stać na dużo więcej. I to jest super, bo to sprawia, że ja chętnie cię dalej oglądam, bo już wiem, że nie pokazałaś jeszcze wszystkiego. Fajne są takie tajemnice. Ja myślę, że my jeszcze nic nie widzieliśmy, jeśli chodzi o Darię i jestem ogromnym twoim fanem. Jeszcze dziś odświeżę sobie dzięki tobie Christinę – powiedział wyraźnie zadowolony Paweł Domagała.

fot. mat. prasowe Telewizja Polsat

Daniel Jaroszek jako brytyjski piosenkarz Black zaśpiewał znany romantyczny utwór „Wonderful Life”. Jego interpretacja okazała się wymagająca, bo wbrew tytułowi, utwór jest o wyjątkowym smutku. Jak udała mu się ta interpretacja? 

Masz bardzo trudne zadanie, bo jesteś człowiekiem, który nie ma takiego obycia, jak wszyscy nasi uczestnicy, ale masz tak niebywały potencjał, że ja czekam na twój przełom. Musisz dostać takiego kopa, który cię uruchomi energetycznie aktorsko. Bo to, że jesteś doskonałym wokalistą, to już wszyscy wiemy. Teraz już chcemy dostać więcej – podsumowała Małgorzata Walewska.

fot. mat. prasowe Telewizja Polsat

Oskar Cyms przyzwyczaił nas ostatnio do bardzo wysokiego poziomu, wygrywając dwa ostatnie odcinki. Czy w roli kobiecej jako Lana Del Rey również poradził sobie śpiewająco? Piosenka „Young and Beautiful” z pewnością odsłoniła jego kolejne oblicze.

Zobacz także:

Jestem pod wielkim wrażeniem twojej roboty. Super, znakomicie wykonana praca – ocenił zachwycony Robert Janowski.

fot. mat. prasowe Telewizja Polsat

Piotr Stramowski również wylosował w tym odcinku kobietę. To nie pierwsze żeńskie wcielenie Piotrka, więc bez trudu wszedł w postać Christine McVie z Fleetwood Mac i zaśpiewał jej lekką, zwiewną piosenkę z lat 80. „Little Lies”.

Ja powiem prawdę. To było bardzo urocze. Jesteś uroczą kobietą i głos był kobiecy. Rozwinąłeś się od pierwszych odcinków. Wygląd jest bardzo kobiecy, choć widziałem rękę z bliska i to jest bochen konkretny. Tylko ręka cię obnaża, a tak to znakomicie – zażartował na koniec Paweł Domagała.

fot. mat. prasowe Telewizja Polsat

Jako piąty na scenę wkroczył Krzysztof Ibisz. On również musiał zmierzyć się z kobiecym wcieleniem. Na naszych oczach przeistoczył się z charyzmatyczną ikonę popkultury Grace Jones i wykonał jej wielki hit „I've Seen That Face Before (Libertango)”, znany m.in. z filmu „Frantic”. To, co okazało się najtrudniejsze dla Krzysztofa w przygotowaniach do występu, to nauka chodzenia na szpilkach.

Głosowo troszeczkę odstawałeś. Ona kończy takim lekkim vibratem, to jest bardzo melodyjne. U ciebie to było trochę bardziej suche. Były drobne niedociągnięcia intonacyjne, ale powiem, że bardzo się cieszę, bo ty nie możesz ciągle wygrywać wszystkich odcinków. Cieszę się, że masz szanse dać szansę innym. I niniejszym gratuluję ci bardzo tego występu – oceniła Małgorzata Walewska.

fot. mat. prasowe Telewizja Polsat

Julia Kamińska tym razem miała okazję odkryć swoją męską stronę, wchodząc w postać Setha Binzera z Crazy Town. Podobnie jak wykonawca, z „lekkością motylka” wykonała utwór „Butterfly”.

Świetnie zrobione, pełna profeska, Chyba nigdy tak nie widziałem Julki, jak dzisiaj ciebie nie widzę – podsumował Paweł Domagała. 

Natalia Janoszek dostała wdzięczny dziewczęcy utwór swojej imienniczki, Natalie Imbruglii. Pokazała na scenie jak pięknie się złości w piosence „Torn”, który wykonała w towarzystwie samego reżysera programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, Bolesława Pawicy.  

Poczułem z tobą taką wewnętrzną solidarność, bo też byłem po tamtej stronie i wiem, jakie to jest ważne, żeby choć przez chwilę poczuć się szczęśliwym i wolnym na tej scenie. Jak zaczęła się ostatnia sekwencja w tańcu, poczułem, że jesteś szczęśliwa i wolna. Jak się spędza przed występem tyle godzin, człowiek chce się skoncentrować, a tu tyle osób przeszkadzało ci na scenie, że złapałem się za głowę. Bardzo ciężką miałaś dziś robotę, bardzo ci dziękuję za twoją pracę – ocenił Robert Janowski. 

fot. mat. prasowe Telewizja Polsat

Dwie Halinki Mlynkove na jednej scenie? Tak się zakończył występ Kasi Kołeczek, która wylosowała utwór zespołu Bratanki i pięknie wyśpiewała znany całej Polsce przebój „W kinie, w Lublinie - kochaj mnie”. Wejście oryginalnej wykonawczyni na scenę okazało się niezwykle wzruszające dla obu pań. Nie był to jednak koniec niespodzianek, bo Halinka usiadła potem za stołem jury i oceniła występ Kasi.

Miałam wrażenie, że cofnęłam się o 20 lat. Zbyszek Książek, który napisał ten trudny tekst, zrobił to specjalnie, żeby to był taki językołamacz. Natomiast ty byłaś cudowna. Pamiętam siebie dokładnie taką. Byłaś cudna absolutnie. Dziękuję! – wyznała Mlynkova.

fot. mat. prasowe Telewizja Polsat

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 18” – wyniki 5. odcinka

Po raz pierwszy w tej edycji triumfowała kobieta. 5. odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 18” wygrała Julia Kamińska jako Seth Binzer z Crazy Town. Czek na 10 tysięcy złotych artystka przekazała zajmującej się pomocą chorym dzieciom Fundacji Akuratna, z którą współpracuje już od wielu lat.

fot. mat. prasowe Telewizja Polsat

Oto pełna tabela wyników w 5. odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 18”:

  1. Julia Kamińska 
  2. Daria Marx
  3. Natalia Janoszek
  4. Oskar Cyms
  5. Daniel Jaroszek
  6. Kasia Kołeczek
  7. Piotr Stramowski
  8. Krzysztof Ibisz