Cztery lata temu do polskiej telewizji powrócił „Big Brother”, czyli jeden z pierwszych i zarazem najbardziej kontrowersyjnych programów typu reality show. Uczestnicy pierwszej od lat edycji programu zamieszkali w luksusowej willi w podwarszawskiej wsi Gołków. Internauci szybko odkryli, że nowy dom Wielkiego Brata to posiadłość, która wcześniej służyła m.in. za dom modelek i modeli w 7. edycji „Top Model” oraz plan zdjęciowy popularnych seriali. Na terenie rezydencji z siedmioma łazienkami, jacuzzi i dwoma basenami kręcono chociażby „Pułapkę” z Agatą Kuleszą oraz netfliksowy „1983” z Robertem Więckiewiczem, Maciejem Musiałem i Michaliną Olszańską.

Po zakończeniu ostatniej edycji „Big Brothera” dom przeszedł sporą metamorfozę. O tym, jak zmieniły się wnętrza willi można się było przekonać już wiosną 2020 roku, gdy w Polsacie wyemitowano nakręcony tam reality show „Tylko jeden”, którego prowadzącą była Blanka Lipińska.

Dom z „Big Brothera” popadł w ruinę

Justyna Żak, uczestniczka szóstej edycji „Big Brothera” z 2019 roku, postanowiła ostatnio wybrać się w sentymentalną podróż do Gołkowa.

17 marca minęły równo 4 lata od naszego wejścia do programu Big Brother. Z tej okazji postanowiliśmy z @pa_na_to przejechać się pod dom Wielkiego Brata i zobaczyć jak obecnie wygląda – oznajmiła.

To, co influencerka i jej partner zostali na miejscu, kompletnie ich zszokowało. Okazało się bowiem, że nieruchomość to aktualnie niszczejący pustostan.

Nie spodziewaliśmy się jednak takiego widoku. Po pięknej willi pozostały ruiny. Dom został wyszabrowany ze wszystkiego, co tylko dało się z niego wynieść. Pozostały ogołocone ściany i podłogi. Nie oszczędzono nawet drewnianej elewacji – napisała na Instagramie.

Youtuberka znana lepiej w sieci pod pseudonimem Juszes przyznała, że nie znalazła jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o powód kompletnej dewastacji niegdyś bogato urządzonego budynku.

Dlaczego tak się stało? Teorii słyszałam już wiele. Problemy finansowe, problemy z prawem, konflikt rodzinny. Nie wiem jednak, co jest rzeczywiście prawdą. Dlaczego niegdyś tak piękny kawałek architektury dziś jest pustostanem? – zastanawia się celebrytka.

Zobacz także:

Opublikowana przez Juszes relacja z miejsca, które kiedyś było domem Wielkiego Brata, robi furorę w sieci. Nagranie wyświetlono na TikToku już przeszło 4,5 miliona razy.

@juszesek Zwiedzamy ruiny Domu Wielkiego Brata 🤯 #bigbrother #housetour ♬ dźwięk oryginalny - Juszes

Uczestnicy „Big Brothera” w szoku po odwiedzeniu domu Wielkiego Brata

Niszczejącą willę spontanicznie postanowili odwiedzić w miniony weekend także inni uczestnicy „Big Brothera”, w tym zwyciężczyni szóstej edycji show, Magda Wójcik.

Pomysł na odwiedziny bardzo mnie ucieszył, lecz to co tam zastałam było totalnym szokiem i smutkiem. Dom jest ruiną i niestety nie przypomina już tego luksusu, w którym mieszkaliśmy. Wszystko zostało zniszczone - elewacja budynku, płytki, barierki, wyburzone są niektóre ściany a inne pokryte graffiti – napisała Madzia na swoim oficjalnym profilu na Intagramie.

Smutne co się stało z tym pięknym miejsce w te kilka lat! Ech, kto pamięta te wnętrza? – dodała z żalem.

Jak udało nam się dowiedzieć, dom znajduje się aktualnie na licytacji komorniczej. Cena oszacowania wynosi 304 tysiące złotych.