Uczyła się w (jedynym w Polsce) Technikum Budowania Fortepianów, a pierwsze doświadczenie zdobywała w programach telewizyjnych. Występowała w kilku odcinkach „Szansy na sukces”, potem próbowała swoich sił w „The Voice of Poland”. Jest poza głównym nurtem i wszystko wskazuje na to, że właśnie odnalazła miejsce, w którym czuje się komfortowo, a co za tym idzie: może tworzyć w zgodzie ze sobą. Marzena Ugorna, bo właśnie tak brzmi prawdziwe nazwisko artystki, opowiedziała (niekiedy bardzo trudnych) emocjach, poszukiwaniu prawdy w muzyce oraz planach na przyszłość. 

Podcast Glamour Sound On: Ugorna o programach telewizyjnych

Marzena Ugorna zaczynała w programach telewizyjnych typu talent show. Najpierw była „Szansa na sukces”, w której wzięła udział w wieku (zaledwie!) 17 lat. Choć dobrze wspomina nagrania do kultowego już formatu, nie ukrywa, że towarzyszył jej ogromny lęk. Nie do końca radziła sobie ze stresem. Kilka lat później mogliśmy ją oglądać w „The Voice of Poland”. Swoje zgłoszenie potraktowała jako nowy początek w muzyce. Rozpoczynając swoją przygodę z programem, zaufała produkcji, która miała na nią konkretny pomysł. 

Byłam tą grzeczną i poukładaną Marzenką, która miała śpiewać ballady i być trochę smutna – wspomniała Ugorna w podcaście Glamour Sound On. 

Jak sama przyznała w rozmowie z Asią Twaróg i Robertem Choińskim, nie miała wtedy szans na zaistnienie w komercyjnych rozgłośniach muzycznych. Mimo upływu lat pozostaje bardzo wdzięczna Markowi Piekarczykowi, który uwierzył w jej talent i czuł, że gdzieś w środku skrywa się mocny, elektryzujący głos. 

Podcast Glamour Sound On: Ugorna o poszukiwaniu prawdy w muzyce 

Ugorna przeszła metamorfozę zarówno pod względem prywatnym, jak i zawodowym. Doświadczyła nerwicy lękowej, poza tym wyznała, że nie pamięta niektórych momentów ze swojego życia. Pewne tematy przepracowała podczas terapii. Osobiste historie oraz obserwacje opowiedziała w utworach z albumu „Nowa Herstoria”, który ujrzał światło dzienne w 2022 roku

28 lat uciekałam od swoich emocji i pragnień – ujawniła Ugorna w rozmowie z Asią Twaróg i Robertem Choińskim.

Teraz Ugorna poszukuje prawdy w muzyce. Stawia na autentyczność i tworzy od serca. 

Podcast Glamour Sound On: Ugorna o muzycznych planach na przyszłość

Ugorna opowiedziała również o swoich planach muzycznych. Marzy o powrocie do projektu Blues Symfonicznie, który tworzyła we współpracy z sześćdziesięcioosobową orkiestrą. To imponujące przedsięwzięcie. Niezwykle bliskie jej sercu. Co więcej, fanki oraz fani wokalistki mogą spodziewać się nowych utworów w jej repertuarze. I to już niebawem. Będzie różnorodnie – artystka zapewnia, że na EP-ce, której premiera zbliża się wielkimi krokami, każdy znajdzie na niej coś interesującego dla siebie. 

„Nowa ja, nowa odsłona” – zapowiedziała Ugorna. 

Całej rozmowy Asi Twaróg i Roberta Choińskiego z Ugorną możecie posłuchać na Glamour.pl oraz Spotify. 

Zobacz także: