Jak stworzyć wyjątkowe drinki?

Miksologia to sztuka mieszania koktajli. Aby opanować ją do perfekcji, potrzebujesz odrobiny wiedzy i odpowiedniego sprzętu. Profesjonalni miksolodzy wiedzą, że tak samo ważny jest smak drinka jak i jego podanie. Koktajle należy serwować w odpowiednich szklankach i wykazać się wyczuciem w kwestii dekoracji.

Skąd w takim razie czerpać inspirację przy tworzeniu pysznych drinków? Zanim zaczniesz eksperymentować i szukać nowych rozwiązań, proponujemy bazować na sprawdzonych recepturach. Nie jesteś do końca pewna, które drinki będą ci najbardziej smakować? Zobacz, które preferują twoje ulubione gwiazdy kina!

Sposoby na kaca, czyli co jeść na kaca? Oto, co pomoże Wam go zwalczyć >>>

Ulubione drinki gwiazd filmu

Które drinki są najlepsze? Wiele z nich było gwiazdami na małym i dużym ekranie, na miarę aktorów i postaci pojawiających się w superprodukcjach. Wstrząśnięte niemieszane, Chuck Bass przez cały dzień nie rozstający się ze szklanką whisky, Carrie Bradshaw na salonach Nowego Yorku z Cosmopolitanem w dłoni. Gwiazdy ekranów bywają wymagające i kapryśne. Pojawiają się na licznych galach i bankietach na których mają do dyspozycji najlepszych miksologów. Jennifer Aniston uwielbia Margaritę, Johnny Depp Blueberry-Ginger Bourboun Sour, a Jennifer Lawrence najczęściej sięga po słodkiego drinka o smaku ananasa i kokosa — Piña Colada, więc inspiracji na pyszne koktajle w gwiazdorskim stylu jest wiele. 

Przepisy na ulubione koktajle gwiazd

Wiele ze składników popularnych drinków znajduje się w twojej spiżarni! Wykorzystując to co masz, możesz samodzielnie stworzyć syropy, które wykorzystywane są w recepturach drinków uwielbianych przez gwiazdy.

Drink Sour

Ten popularny drink, którego odmianę uwielbia Johnny Depp, swoją nazwę zawdzięcza syropowi Sour. Słodko-kwaśny syrop możesz kupić lub wykonać samodzielnie w domu.

Jak zrobić syrop sour?

Zobacz także:

W odpowiednich proporcjach (to ty decydujesz kiedy smak syropu jest doskonały) zmieszaj syrop cukrowy i sok z cytryny. Syrop Sour możesz dodać do każdego alkoholu, ale najpopularniejsza odmiana  tego pysznego drinka to zdecydowanie Whisky Sour.

Whisky Highball

Whisky Highball to prosty i klasyczny drink, który pozwoli w nowy sposób delektować się smakiem twojej ulubionej whisky.

Whisky Highball / fot. redakcja

Do wykonania Whisky Highball potrzebujesz:

50 ml whisky Johnnie Walker Red Label (marka świętuje w tym roku 200. urodziny!)
tonic
cytryna do dekoracji
kostki lodu

Przygotowanie drinka jest banalnie proste. Wysoką szklankę (highball) wypełnij lodem, dodaj porcję whisky i zalej do pełna napojem typu tonic. Dzięki użyciu tonica drink zmiesza się samodzielnie. Dla podkręcenia smaku podawaj z cytryną.

UWAGA KONKURS!

Przygotowanie drinków w domu nie jest trudne, a zdobycie tej umiejętności zdecydowanie może umilić długie wieczory spędzane w domu przy ulubionym filmie albo serialu. Aby zdobyć jeden z 5 setów barmańskich i na dobre rozpocząć przygodę z samodzielnym miksowaniem koktajli, odpowiedz na nasze pytanie konkursowe. Masz czas do 10.01! Wyniki ogłosimy 12.01.

Wygranej gratulujemy:

Sandrze z województwa łódzkiego
Julii z województwa śląskiego
Robertowi z województwa podlaskiego
Marcie z województwa dolnośląskiego
Annie z województwa mazowieckiego
 

Powodzenia!!!