Francuski styl bazuje na wielu powtarzalnych elementach garderoby, które są obecne w każdym sezonie. Szafa kapsułowa Francuzek opiera się przede wszystkim na tym, co jest już dobrze znane i lubiane. Obok małej czarnej, beżowego trencza i białej koszuli ważne miejsce zajmują też dodatki. Ulubiona biżuteria Francuzek to zbiór naszyjników, pierścionków, bransoletek i kolczyków, które najczęściej uzupełniają ich nonszalanckie stylizacje. Tym razem bierzemy pod lupę te błyskotki, które zdobią uszy francuskich it-girls. W ich szkatułkach z biżuterią pewne miejsce ma przynajmniej 7 modeli, a my wiemy, gdzie znajdziecie podobne. Bazując na ich doświadczeniu, nie mamy wątpliwości, że ulubione kolczyki Francuzek to zakup na lata. Będą ozdobą stylizacji niezależnie od zmieniających się trendów, bo są zupełnie jak francuskie podejście do mody, a więc ponadczasowe.

Ulubione kolczyki Francuzek – Kolczyki z perłami

Perły, które wylansowała Coco Chanel, od lat są stale obecne w stylizacjach Francuzek. Fashionistki znad Sekwany sięgają nie tylko po naszyjniki. Obok długich sznurów pereł w ich szkatułkach na biżuterię jest także miejsce dla kolczyków. Jakie wybierają najchętniej? Tu nie ma ściśle określonego modelu. Po prostu liczy się obecność perły lub pereł. Może być zatem pojedyncza na sztyfcie lub wiele zdobiących kolczyki koła, które także uwielbiają Francuzki. Okazuje się, że słabość do kwiatów i pereł miała nie tylko francuska projektantka mody. W kolekcji marki biżuteryjnej TOUS znaleźliśmy połączenie tych motywów, które wpisuje się we francuskie pojęcie piękna.

Ulubione kolczyki Francuzek – Kolczyki koła

Ulubione kolczyki Francuzek to kilka modeli, które stale można oglądać w ich stylizacjach. Jeżeli jednak mielibyśmy wskazać ich numer jeden, to nie wahalibyśmy się nawet przez sekundę. Kolczyki koła to pewniak w szkatułce na biżuterię Francuzek. Kluczowy w ich przypadku jest sam kształt. Kolory, wielkości i inne kwestia to już kwestia drugorzędna, która tylko podkreśla swobodne podejście do mody i kierowanie się przede wszystkim własnymi upodobaniami. Mogą to być zatem złote kolczyki koła w dużym rozmiarze lub srebrne i małe. Grunt to podążać za własnym wyczuciem stylu. Francuzki robią to lat i ich zestawy to najlepszy dowód na to, że takie podejście się opłaca.

Ulubione kolczyki Francuzek – Kolczyki vintage

Francuzki doskonale wiedzą, że ubrania i dodatki dobrej jakości się nie starzeją. Nawet jeżeli na przestrzeni lat w ich wyglądzie coś się zmienia, to sprawia jedynie, że opowiadają w ten sposób swoją historię i więcej na tym zyskują, niż tracą. Nie każdy jednak ma czas, żeby wyszukiwać w antykwariatach i na pchlich targach kolczyki vintage. Naprzeciw oczekiwaniom takich osób wychodzi wiele marek z biżuterią. W ich nowych kolekcjach czekają modele, które mogą być inspirowane designem sprzed lat lub nawet sprawiać wrażenie starych dzięki przetarciom i innym zabiegom, które mają dawać taki efekt. Poniżej kilka przykładów w klimacie retro, które mogłyby stać się dodatkiem do stylizacji Francuzek.

Ulubione kolczyki Francuzek – Kolczyki z zawieszkami

Nonszalancki styl Francuzek nie dopuszcza, żeby wszystko wyglądało jak spod linijki. Nawet dopracowana stylizacja musi zawierać elementy, które wyrywają ją ze sztywnych ram minimalizmu i dodają charakteru. Narzucona od niechcenia marynarka czy pozorny nieład we włosach to tylko niektóre z jego przejawów. Francuzki pomagają sobie także dodatkami, które pokazują, że nie są sztywniaczkami i nie traktują mody zbyt poważnie. Widać to chociażby za sprawą kolczyków z zawieszkami. Jakie ozdoby wybierają najczęściej? Nie ma tu jednego klucza. Mogą być to figury geometryczne, motywy związane z astrologią lub inne kształty. Luzu do stylizacji, który tak u siebie cenią francuskie it-girls, może dodać miś TOUS. Znaleźliśmy go w wersji, którą zaaprobowałyby paryżanki.

Ulubione kolczyki Francuzek – Kolczyki z kryształkami

Wśród ozdób, które mogą stać się dodatkiem do kolczyków Francuzek, są kryształki. Kolorowe lub bezbarwne szkiełka to idealna opcja zwłaszcza na specjalne okazje. Kolczyki z taką ozdobą podkręcą wieczorową stylizację z małą czarną lub inną z ulubionych sukienek Francuzek. Pozostaje tylko wybór konkretnego modelu. Im bardziej okazały i szczególny, tym w oczach Francuzek bardziej wyjątkowej okazji będzie potrzeba do tego, żeby go założyć. Bardziej subtelne kolczyki z kryształkami sprawdzą się też na co dzień. W kolekcjach polskich marek biżuteryjnych znaleźliśmy dwa świetne przykłady.

Ulubione kolczyki Francuzek – Kolczyki z kamieniami

Kolorystyka w stylizacjach Francuzek jest dość ograniczona. Częściej od żywych kolorów wybierają czerń, biel, beże i brązy. Ta sama prawidłowość tyczy się też biżuterii. Tu dominuje oczywiście złoto i srebro. Nie powstrzymuje to jednak fashionistek przed wyłamywaniem się z tego schematu. W końcu ich styl bazuje głównie na tym, że jest ich i one dyktują zasady. Z tego powodu źródłem koloru często staje się właśnie biżuteria. Na przykład kolczyki ozdobione kamieniami szlachetnymi. Obok pojedynczych kamieni zdarzają się też modele z wieloma różnobarwnymi oczkami, które są w stanie podrasować każdy zestaw.

Zobacz także:

Ulubione kolczyki Francuzek – Długie kolczyki

Długie kolczyki to jedna z najbardziej wyrazistych błyskotek w szkatułkach z biżuterią Francuzek. Tego typu ozdoby przybierają rozmaite formy. Mogą to być pojedyncze łańcuszki lub całe chwosty stworzone z wielu. Dowolność dotyczy także kolorystyki. Złote lub srebrne modele mogą być ozdobione kolorowymi kamieniami lub kryształkami. Tym sposobem Francuzki zawsze mają pod ręką efektowny dodatek, który sprawdzi się na co dzień i na specjalne okazje.