Italian chic to styl, który oddaje podejście Włoszek do mody. Nie brakuje mu charakteru, wyrazistych kolorów, odważnych wzorów i oczywiście błysku. Jego zasady można przełożyć na rozmiate elementy garderoby. Tym razem bierzemy pod lupę ulubione torebki Włoszek. Przeglądając ich stylizacje zwróciliśmy uwagę na 7 tendencji dotyczących tego dodatku. Dzięki temu wiemy, które modele, wersje kolorystyczne i ewentualne ozdoby lubią najbardziej. Pomimo że większości z tych pozycji daleko do skandynawskiego minimalizmy, to jednak w szafach Włoszech uchodzą za uniwersalne i ponadczasowe. Jeżeli lubisz włoski przepych i zabawę kolorami, to w poniższym zestawieniu znajdziesz więcej niż jedną pozycję, którą warto dopisać do listy zakupów, a potem nosić w każdym sezonie, tak jak robią to fashionistki znad Tybru.

Ulubione torebki Włoszek – Bagietka

Ulubione torebki Francuzek to zestawienie, w którym nie mogło zabraknąć bagietki. Ta jest jednak francuska tylko z nazwy. Wszystko zaczęło się bowiem od modelu włoskiego domu mody Fendi. Bagietka stała się hitem za sprawą torebki, którą w serialu „Seks w wielkim mieście” nosiła Carrie Bradshaw. Po latach wróciła do nas nie tylko kontynuacja przeboju z Sarą Jessiką Parker w roli głównej. Feni zdecydowało się na reedycję kultowego modelu i na nowo rozpaliło zainteresowanie fashionistek tym modelem. Włoszki jednak na dobre nigdy nie zrezygnowały z bagietek. Uniwersalne torebki w różnych kolorach nosiły od lat. Wraz z ogromnym zainteresowaniem tym fason mogą natomiast uzupełnić garderobę i jej nowe odsłony.

Ulubione torebki Włoszek – Torebka z łańcuchem

Ulubiona biżuteria Włoszek pokazuje, że mają one ogromną słabość do łańcuchów. Noszą je jednak nie tylko na szyjach i nadgarstkach, ale również przy torebkach. W końcu ogniwa można dodać do tego dodatku na wielu różnych sposobów. Ten najpopularniejszy to oczywiście łańcuch zamiast tradycyjnego paska. Na tym jednak nie koniec. Łańcuchy mogą także pełnić funkcję czysto ozdobną i po prostu zwisać z boku jako dekoracja. Niezależnie od tego, o której opcji jest akurat mowa, to Włoszki i będą na tak. Torebki z łańcuchem noszą w każdym sezonie i na wiele sposobów. Ten efektowny element za każdym razem podkręca ich stylizacje, którym i tak daleko do minimalizmu.

Ulubione torebki Włoszek – Pouch bag

Włoszki mają swój własny i wypracowany przez lata styl, ale to nie oznacza, że są całkowicie niewzruszone na propozycje z wybiegów. W każdym sezonie chętnie sięgają po nowości odzwierciedlające ich podejście do mody. Wśród całkiem świeżych projektów, które jednak nie zniknęły po jednym sezonie z ich stylizacji i wszystko wskazuje na to, że zostaną tam na dłużej, są pouch bags. Model wylansowany przez dom mody Bottega Veneta na nową it-bag od trafił w ich gust. Czym wyróżnia się pouch bag? Ten fason jest inspirowany chmurą. Sakwa z marszczeniami na górze dzięki temu zabiegowi zyskuje lekkości.

Ulubione torebki Włoszek – Kolorowa torebka

Styl Włoszek jest wypełniony kolorami i to przeważnie nie przygaszonymi pastelami, a tym najbardziej soczystymi i jaskrawymi. Widać to nie tylko na przykładzie ubrań. W szafach Włoszek nie brakuje również kolorowych dodatków z torebką na czele. Znalezienie jakiegoś wspólnego punktu wydaje się tu niemożliwe. Kolorowe torebki Włoszek przybierają bowiem różne fasony, rozmiary i mogą występować w dowolnej palecie. Tym sposobem chcąc je naśladować wcale nie trzeba wychodzić poza własny styl. Wystarczy po prostu zamiast czarnej torebki wybrać model w ulubionym kolorze. Na który padnie wybór, to już nie ma znaczenia. Różowa, niebieska, czarowna, pomarańczowa, fioletowa lub zielona torebka mogą zachwycać tak samo, a stylizacje Włoszek nieustannie to podkreślają.

Ulubione torebki Włoszek – Torebka do ręki

Wybór nowej torebki może być podyktowany jej wielkością, fasonem, kolorem lub sposobem, w który można ją nosić. Ostatnie kryterium z pewnością jest przez Włoszki traktowane w sposób dowolny, ale przeglądając ich stylizacje, zwróciliśmy na pewne konkretne rozwiązanie. Włoszki uwielbiają torebki do ręki. Modele z krótkimi rączkami to stały punkt w ich stylizacjach. Nie ma znaczenia czy chodzi tu o mały kuferek, koszyk czy pokaźnych rozmiarów shopperkę. Ten sposób po prostu im odpowiada i noszą tak nie tylko torebki, które nie oferują innych możliwości, ale też takie, które mogłyby zarzucić na przykład na ramię.

Ulubione torebki Włoszek – Torebka z ozdobnym zapięciem

Słabość Włoszek do rozmaitych ozdób przy ubraniach i dodatkach świetnie oddają tamtejsi projektanci i projektantki mody. Już patrząc na samo Versace z łańcuchami zamiast tradycyjnych ramiączek przy sukience, głową meduzy na kalpie torebki lub metalowym logo zdobiącym klamrę paska wiadomo, o co chodzi. Ten trend można interpretować na wiele sposobów. Torebka z ozdobnym zapięciem, która pojawia się w stylizacji Włoszki, może zatem go przedstawiać na wiele różnych sposobów. Okazałe logo, klamra lub inna ozdoba sprawdzają się w każdym sezonie. Pozostaje tylko wybrać to, które robi na nas największe wrażenie i możemy z powodzeniem iść w ślady Włoszek.

Zobacz także:

Ulubione torebki Włoszek – Metaliczna torebka

Metaliczne ubrania i dodatki Włoszki świetnie noszą nie tylko w wydaniu wieczorowym, ale również na co dzień. Szczególnie widać to na przykładzie torebek. Ten dodatek w metalicznej odsłonie w ich przypadku może uzupełniać nie tylko zestaw z sukienką czy garniturem, ale nawet z melanżowym dresem. Srebrna torebka Włoszki w zależności od preferencji każdej z fashionistek może być nie tylko jednolita. Cekiny, kryształki i brokat także wchodzą w grę. Jeżeli szukasz efektownego dodatku prosto z szafy Włoszki, to ciężko o lepszą propozycję.