George Clooney z żoną Amal uchodzą za wzór udanego małżeństwa w świecie show-biznesu. Aktor, który długo szukał prawdziwej miłości, docenia, że wreszcie ją znalazł. I okazuje się, że jest w tej kwestii romantykiem! Ślub niczego nie zmienił, gwiazdor wciąż stara się, by jego żona czuła się kochana i adorowana. Jakiś czas temu w programie Drew Barrymore wyznał, że pisze do Amal listy miłosne! I to odręcznie. Na tym jednak nie koniec. George Clooney po prostu dba o ukochaną na każdym kroku, co udowodnił ostatnio w blasku fleszy.

George Clooney i Amal Clooney podczas ceremonii Kennedy Center Honors 

W sobotę 3 grudnia 2022 roku George Clooney z żoną Amal u boku pojawił się w Waszyngtonie, by wziąć udział w ceremonii Kennedy Center Honors, podczas której został uhonorowany za całokształt swoich osiągnięć artystycznych. Podobne wyróżnienie tego wieczoru otrzymali Gladys Knight, Amy Grant czy członkowie U2. 

Bycie wymienionym jednym tchem z resztą tych niesamowitych artystów to zaszczyt. To naprawdę ekscytująca niespodzianka dla całej rodziny Clooneyów – powiedział gwiazdor, przyjmując wyróżnienie.

Zanim jednak uroczystość się rozpoczęła, gwiazdy pojawiły się tradycyjnie na czerwonym dywanie. Na tę okazję Amal Clooney wybrała zachwycającą czerwoną suknię od Valentino, która pięknie eksponowała jej ramiona. Główny punkt kreacji stanowiła jednak powłóczysta peleryna. Ta niestety okazała się niesforna. Na szczęście Amal miała u boku swojego męża George'a, który dbał o to, aby suknia jego żony wyglądała jak najlepiej i jej nie przeszkadzała podczas pozowania. Zatem... nie zważając na obiektywy fotoreporterów, które były w nich wymierzone, wszedł w rolę stylisty i profesjonalnie poprawiał pelerynę, by leżała odpowiednio, co możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. Mąż i stylista zarazem? Jesteśmy na TAK!

fot. EastNews

fot. EastNews

George i Amal Clooney – historia związku

61-letni George Clooney i 44-letnia Amal Alamuddi są razem od 2013 roku. Wtedy właśnie się poznali w szalenie romantycznych okolicznościach: we Włoszech nad jeziorem Como. Spotkanie umówił agent aktora, który od razu zapowiedział George'owi, że z tą kobietą się ożeni. Pierwsze spotkanie pary trwało całą noc, bo tyle mieli wspólnych tematów. Nie mogli przestać ze sobą rozmawiać. I szybko okazało się, że są sobie przeznaczeni. Kilka dni później gwiazdor napisał do przyszłej żony pierwszy list. George i Amal małżeństwem są od 8 lat. Najpierw miejsce miały zaręczyny, 28 kwietnia 2014 roku. Ślub odbył się 27 września 2014 roku w weneckim XVII-wiecznym pałacyku Aman. Aktor i prawniczka w czerwcu 2017 roku na świecie powitali bliźnięta, które otrzymały imiona Alexander i Ella.

Kim jest Amal Clooney, żona George'a Clooneya?

Amal Clooney jest Brytyjką o libańskich korzeniach. To znana prawniczka specjalizująca się w prawie międzynarodowym i zajmującą się prawami człowieka. Wraz z mężem prowadzi Clooney Foundation for Justice. Aktor przy każdej okazji podkreśla, że działania jego żony szalenie mu imponują i są niezwykle istotne.

Zobacz także:

To niesamowicie ekscytujące i zasługujące na podziw, że Amal wyciąga dziennikarzy z Egiptu, z Azerbejdżanu, z więzień z całego świata – powiedział ostatnio w Nowym Jorku podczas rozdania nagród fundacji.