Seriale Netfliksa mają to do siebie, że nie tylko pochłaniają nasz czas i dają rozrywkę, ale jeszcze zostawiają nas z mnóstwem inspiracji. „Bridgertonowie” zwrócili uwagę na nowe modele sukienek, „Emily w Paryżu” przypomniała nam o kilku elementach garderoby, do których słabość miała Blair Waldorf z „Plotkary”, a serial „Wednesday” sprawił, że nawet osoby, które nigdy by siebie o to nie podejrzewały, zaczęły z fascynacją patrzeć na styl gotycki. Mroczne stylizacje głównej bohaterki to jeszcze nie wszystko. Na odbiór tej postaci ogromny wpływ ma także charakterystyczna fryzura w kruczoczarnym kolorze oraz pasujący do całości makijaż. Ten serialowy bazuje przede wszystkim na wyrazistych ustach. Na szczęście filmowa wizażystka nie trzymała fanek i fanów długo w niepewności i szybko podzieliła się przepisem na odtworzenie go w domowych warunkach. Zdradziła nawet, których kosmetyków dokładnie użyła. Dobra wiadomość jest taka, że można je kupić w Polsce.

Usta Wednesday Addams

Wednesday Addams jest znana ze swojego gotyckiego wyglądu. Dlatego też, aby odtworzyć i uaktualnić jej wygląd na potrzeby serialu Netfliksa, należało zachować szczególną ostrożność. Z jednej strony bohaterka nie mogła stracić najważniejszych cech tak charakterystycznej postaci, a z drugiej musiała być też odpowiedzią na oczekiwania współczesnych widzek i widzów. Dla wizażystki odpowiedzialnej za makijaż było to nie lada wyzwanie. Najwięcej czasu Tarze McDonald zajęły usta Wednesday Addams. Poświęciła aż tydzień na eksperymenty z różnymi kosmetykami i technikami, które ostatecznie doprowadziły ją do idealnego gotyckiego koloru ust.

Ważne było, aby wyglądało to naturalnie – powiedziała Tara McDonald w rozmowie z „Bustle”. W końcu zdecydowaliśmy się na kredkę do ust w odcieniu „Nightmoth” MAC Cosmetics. Usta Jenny Ortegi zostały nią obrysowane, a następnie roztarte do środka (prawie jak efekt ombre). Balsam Dr. Pawpaw został nałożony na wierzch.

Oznacza to, że do wykonania makijażu ust z serialu „Wednesday” wystarczą dwa kosmetyki, które można kupić w Polsce. Warto się jednak spieszyć, bo tego typu wiadomości rozchodzą się w mediach społecznościowych z prędkością światła i za chwilę może się okazać, że pożądany odcień kredki do ust MAC Cosmetics i balsam do ust Dr. Pawpaw nie są już dostępne.

Makijaż Wednesday Addams

Fani i fanki „Rodziny Addamsów” przyzwyczaili się do tego, że Wednesday to dziecko. Bohaterka jest utożsamiana przede wszystkim z postacią wykreowaną przez Christinę Ricci. Netfliksowa „Wednesday” to serial, który po raz pierwszy pokazuje nam mroczną nastolatkę. Przed Tarą McDonald zostało zatem postawione ogromne wyzwanie, żeby makijaż głównej bohaterki był jednocześnie spójny z wizerunkiem, do którego wszyscy się przyzwyczaili, ale także sprostał współczesnym oczekiwaniom. Wizja wizażystki i jej eksperymenty były także nierozerwalnie związane z samą Jenną Ortegą. Tara McDonald postawiła w tym temacie na pełną współpracę. Chciała, żeby makijaż i fryzura pomagały aktorce w wejściu w rolę, więc na każdym etapie szukały wspólnych rozwiązań. Te dotyczące ust ostatecznie doprowadziły je do wspomnianej już kredki do ust MAC Cosmetics w odcieniu „Nightmoth” i balsamu do ust Dr. Pawpaw.