1 pytanie i 12 odpowiedzi, których udzieliły dziewczyny – wyoutowane lesbijki, bardzo różne dziewczyny, kobiety – fotografka, aktorka, specjalistka IT, pisarka, dziennikarka, tatuatorka, mama czy singielka. Co mają do powiedzenia bohaterki kampanii KPH? Czego wszystkie i wszyscy możemy się od nich nauczyć?

Kim są bohaterki spotu KPH

To, że są lesbijkami, to tylko jedna składowa ich całego jestestwa. Są naprawdę różnymi osobami, mają różne marzenia i potrzeby. Każda inaczej odpowiada na pytanie „Co dziś powiedziałabyś młodszej sobie?” zadane w kampanii. To, co je łączy bez wątpienia, to to, że chcą być widzialne. Ale nie tylko, bo choć ich wspomniane odpowiedzi są odmienne, to jednak z każdej wypowiedzi bije czułość i wyrozumiałość, którą byłyby skłonne dziś obdarować młodsze siebie, gdyby mogły cofnąć czas.

To, że jestem inna niż większość osób, to mój atut, nie wada – mówi pisarka Sylwia Chutnik.

Poradziłabym, aby się odwalić od siebie – odpowiada DJ Praktyczna Pani, czyli Marta Kondziej.

Spełnisz się, pozostając sobą, kiedyś będziesz czyjąś największą miłością i ukochaną mamą – mówi z kolei do młodszej siebie Ola Kaź, tuląc w ramionach córeczkę.

Szybkie wyoutowanie i chodzenie na randki – to rada fotografki Agaty Kubis.

Nie bój się być sobą i odkrywaj to, kim jesteś – to powiedziałaby młodszej sobie aktorka Greta Burzyńska.

Zaufaj sobie – zachęca fotografka Karolina Jackowska.

Nigdy nie jest za wcześnie, ani nigdy nie jesteś za późno. Wszystko zrobisz w tym momencie, w którym będziesz czuła, że jesteś na to gotowa – zapewnia tatuatorka Karolina Skrzyniarz.

W spocie pojawiają się również: modelka Coco, pracowniczka IT Kacha Żukowska, współprowadząca kanał YT i konto na IG @les.be.together, drag queen Roma Riots i dziennikarka Marta Ciastoch.

Przeczytaj: Jak się żyje homoseksualnym dziewczynom w Polsce

26 kwietnia obchodzimy Dzień Widoczności Lesbijek

26 kwietnia to Dzień Widoczności Lesbijek, a celem jego obchodów jest zwiększenie widoczności lesbijek w przestrzeni publicznej, postawienie ich w centrum uwagi i celebracja dumy z przynależności do społeczności lesbijek. Międzynarodowy Dzień Widoczności Lesbijek obchodzony jest od 2008 roku. 

Na tym jednak nie koniec. Dzień Widoczności Lesbijek to integralna część Tygodnia Widoczności Lesbijek. W tym roku trwa on od 25 kwietnia do 1 maja. Dlatego KPH nie tylko wypuściło specjalny spot, lecz także zachęca wszystkie lesbijki, aby na 7 dni przejęły media społecznościowe.  

Zobacz spot Kampanii Przeciw Homofobii na Dzień Widoczności Lesbijek

Do udziału w spocie „Co dziś powiedziałabyś młodszej sobie?” zaprosiłyśmy 12 lesbijek - silnych, pewnych siebie, spełnionych. Chciałyśmy, żeby swoimi wypowiedziami wzmocniły te dziewczyny i kobiety, które dalej chowają się w szafie - podzieliły się swoją siłą i dodały odwagi innym lesbijkom, żeby żyły w zgodzie ze sobą – mówi Cecylia Jakubczak z KPH.

 

Zobacz także:

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.