Perfumy przyciągają, oczarowują i wywołują wiele innych reakcji. Wystarczy tylko sięgnąć po flakon z odpowiednią kompozycją zapachów, żeby pomóc sobie wywołać pożądany efekt. Pisaliśmy już o perfumach, za którymi szaleją mężczyźni. Nie pominęliśmy też strzały Amora w sprayu. To jedno z określeń opisujących perfumy, które są jak miłosne zaklęcie. Skoro już jesteśmy w takim temacie, to dziś skupimy się na kolejnej grupie zapachów. Tym razem pod nos bierzemy uwodzicielskie perfumy, które są tak pociągające, że wprost nie można się im oprzeć. Każda z poniższych propozycji może stać się wstępem do czegoś więcej. Trzeba tylko dobrze wybrać. Nieoceniona jest ich moc nie tylko wywołania reakcji u innych, ale również oddziaływania na noszące je osoby, które czują nie tylko piękny zapach, ale również to, że po prostu mogą więcej i to ich największy sekret.

Dior Hypnotic Poison

Kuszące czerwone jabłko nieprzypadkowo stało się inspiracją do stworzenia wody perfumowanej Dior Hypnotic Poison. Jej moc nie tkwi jednak w aromacie tego owocu, a w zupełnie innych nutach, o których możliwościach pisaliśmy już wielokrotnie. Otwarcie zapachu tworzy duet lukrecja i migdał. To jednak tylko preludium dla serca zapachu, w którym kryje się jedna z najbardziej uwodzicielskich nut – jaśmin. Jego dopełnieniem jest kwiat pomarańczy. Wsparciem dla mocy jaśminu jest uwielbiana przez mężczyzn wanilia, którą można wyczuć w bazie zapachu. To właśnie ona wraz z fasolą tonka najdłużej utrzymuje się skórze i jest w stanie robić efekt jeszcze wiele godzin po aplikacji. O wodzie perfumowanej Dior Hypnotic Poison nieprzypadkowo mówi się, że to perfumy z ogonem.

 

 

Miu Miu Fleur d'Argent

Zmysłowe perfumy, wobec których trudno pozostać obojętnym, to te bazujące na tuberozie. Szukając uwodzicielskiego zapachu można zatem postawić na jedną z kompozycji, która docenia jej możliwości. Takimi perfumami może być woda perfumowana Miu Miu Fleur d'Argent. Te powstały jako hołd dla nieskrępowanej kobiecości i wolności. Ich działanie zaczyna się zatem od osoby, która ich używa. Tuberoza oddziałuje tu na każdym etapie i to właśnie ona pozwala nie tylko poczuć swoją moc, ale również przyciągać innych. Uwodzicielki charakter zapachu nie bazuje tylko na tym jednym akordzie. Dopełnieniem są tu nuty piżma i cząsteczki Akigalawood®, które odpowiadają za pociągający aromat paczuli.

 

 

Zobacz także:

Emporio Armani Because It’s You

Zapach Emporio Armani Because It's You to magnetyczna siła w sprayu, która przyciąga i uwodzi. Kompozycja ma budzić przeznaczenie i wyznaczać kierunek drogi, która prowadzi do wielkiej miłości. Jest to zatem coś więcej niż tylko perfumy, które stanowią zaproszenie do flirtu. To raczej wstęp do głębszej i długotrwałej relacji. W bogatej kompozycji zapachowej jest kilka nut, które są do tego zaproszeniem. Otwarcie zapachu należy do maliny, absolutu czarnej porzeczki oraz olejku neroli. Nuty serca to w tym przypadku połączenie fiołka, absolutu jaśminu sambak oraz absolutu róży. Baza, która najdłużej utrzymuje się na skórze, to także zbiór nieprzypadkowych akordów. Podstawę tworzą bowiem olejek paczuli, ekstrakt z wanilii i piżmo.

 

 

Yves Saint Laurent Black Opium

Woda perfumowana Yves Saint Laurent Black Opium to zapach, który prowokuje, uzależnia i uwodzi. Orientalna kompozycja ma w sobie kilka pewnych nut o takiej mocy. Nie bez znaczenia jest też aura, którą tworzą wokół nich pozostałe zapachy. Już na wstępie daje się wyczuć, że to zapach z charakterem, który nie bazuje na oczywistych połączeniach. Owocowo-kwiatowy duet, który tworzą gruszka i kwiat pomarańczy przełamuje bowiem różowy pieprz. W sercu zapachu również mamy zaskakujący duet. Poza uwodzicielskim jaśminem jest tam bowiem kawa. Bazę tworzą wanilia, paczuli oraz cedr. Całość jest taka, żeby zwracać uwagę i przyciągać do siebie. Po prostu są to magnetyczne perfumy.

 

 

Hugo Boss BOSS The Scent

Hugo Boss BOSS The Scent to pomocnik w uwodzeniu. Kompozycja zapachowa otacza noszącą ją osobę tajemniczą aurą, której trudno się oprzeć. Owocowo-kwiatowa woda perfumowana ma wszystko, żeby działać na zmysły. Kuszący aromat daje się wyczuć już na wstępie. Nuty głowy to bowiem między innymi uwodzicielska frezja, którą dodatkowo uzupełnia słodka brzoskwinia. W sercu zapachu rozbrzmiewa upojny osmantus. Całość bazuje natomiast na kakaowych nutach. Każdy akord jest tu dokładnie przemyślany. Inspiracją do stworzenia zapachu był bowiem akt uwodzenia. Krok po kroku od pierwszej iskry zapach prowadzi przez uczucie przyciągania, od którego nie sposób uciec, aż do momentu, w którym nie widzi się świata poza tą jedną osobą.

 

 

Jimmy Choo For Women

Kompozycja Jimmy Choo For Women to kolejny zapach, który działa na dwóch polach. Z jednej strony pobudza pewność siebie noszącej je osoby i pozwala odkryć jej swoją uwodzicielską stronę. Z drugiej nie jest bez znaczenia także dla osób z jej otoczenia. Zwraca bowiem uwagę, przyciąga i uwodzi. Otwarcie zapachu należy do gruszki, imbiru oraz zielonej nuty. W dalszym etapie jest natomiast miejsce dla prawdziwej kwiatowej eksplozji. Serce zapachu wypełnia bowiem orchidea tygrysia i róża herbaciana. Głębi tej wodzie toaletowej nadaje baza. Ta jest przesiąknięta aromatami cedru i paczuli, których charakter dodatkowo podbija obecność słodkiego toffi.

 

 

Calvin Klein Euphoria

Dodaje zmysłowej atrakcyjności i pozwala doznać euforii. Taka właśnie jest woda perfumowana Calvin Klein Euphoria. To kolejny zapach, którego uwodzicielską moc można odczuć w dwóch wymiarach. Z jednej strony to bowiem dawka pewności siebie. Z drugiej też sposób, żeby kogoś uwieść. Wszystko za sprawą kompozycji zapachowej, od której ciężko się uwolnić. Na starcie urzeka wyrazistym zapachem owocu granatu. To jednak tylko wstęp, który po chwili przenika się z kwiatowym sercem. W nim rządzą lotos i czarna orchidea. Cała kompozycja bazuje na delikatnym fiołku, który przełamują ciepłe i intensywne nuty bursztynu, mahoniu i piżma.