Śpiewa, tańczy i robi show, a to wszystko w wieku, gdy większość z nas myślała głównie o szkole i spotkaniach z rówieśnikami. Poznajcie Viki Gabor, jedną z największych nadziei polskiej sceny pop i wschodzącą gwiazdę telewizji. Tej wiosny będzie można oglądać ją w szesnastej edycji hitowego programu Polsatu, „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Viki Gabor – ile ma lat i skąd pochodzi?

Wiktoria Gabor urodziła się 10 lipca 2007 roku. W tym roku kończy więc dopiero 15 lat. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza komentując jej publiczne wystąpienia. Choć za sprawą makijażu, wymyślnych fryzur i odważnych stylizacji może sprawiać wrażenie dorosłej kobiety, tak naprawdę jest przecież jeszcze tylko nastolatką, którą wciąż uczy się tego, jak odnaleźć się w wielkim świecie show-biznesu.

Przeglądać internet, nie sposób też nie zauważyć, że Viki często zbiera krytykę za swoje wypowiedzi. Być może jest to spowodowane tym, że spora część internautów wciąż nie zna podstawowych faktów z jej życiorysu. Osobliwy akcent, lakoniczne lub nie do końca poprawne gramatycznie odpowiedzi na pytania dziennikarzy wynikają bowiem z faktu, że polski nie jest pierwszym językiem młodej piosenkarki.

Artystka przyszła na świat w romskiej rodzinie w Hamburgu. Choć we wczesnym dzieciństwie mieszkała w Krakowie, to siedem lat życia spędziła w Wielkiej Brytanii, gdzie posługiwała się głównie językiem angielskim. Do tej pory łatwiej jest jej porozumiewać się w tym języku. Aby się o tym przekonać, wystarczy posłuchać jednego z jej wywiadów dla zagranicznych mediów.

Viki Gabor – rodzice, rodzeństwo

Viki Gabor jest córką Eweliny i Dariusza Gabor. To właśnie po nich odziedziczyła muzyczny talent i to oni zaczęli kształcić ją w tym kierunku, gdy miała zaledwie pięć lat.

Mam romskie korzenie, a moja mama do dziś śpiewa i tańczy w romskim zespole Kale Jakha (Czarne Oczy). To ona nauczyła mnie stawiania dźwięków, frazowania, emisji i interpretacji. To ją podziwiałam na scenie i to ona z moim tatą są dla mnie pierwszymi guru muzycznymi - zdradziła w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.

We wrześniu 2020 roku w mediach było głośno o nieprzyjemnym i zarazem groźnym incydencie z udziałem jej taty. 49-letni wówczas mężczyzna został brutalnie pobity, gdy stanął w obronie swojej córki. Dwóch napastników osaczyło Viki pod osiedlowym sklepem i używając wulgaryzmów, kazało jej oddać pieniądze.

Jest to dla nas bardzo smutne, że w czasach, w których żyjemy, nie możemy czuć się bezpieczni. Na całe szczęście mój mąż (tata Viki) czuje się dobrze, choć odniósł kilka poważnych obrażeń – dziękujemy za troskę - napisała w oświadczeniu dla mediów mama Viki.

Młoda wokalistka ma starszą o cztery lata siostrę, która także jest związana ze światem muzyki. Melisa jest bowiem kompozytorką i autorką tekstów.

fot. The Voice Kids Poland / TVP

Viki Gabor – Instagram, TikTok

Jak przystało na gwiazdę młodego pokolenia, Viki pozostaje w stałym kontakcie ze swoimi fanami i fankami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi najważniejszymi wydarzeniami w jej życiu prywatnym i zawodowym, to koniecznie zaobserwujcie jej profile na Instagramie i TikToku. W obydwu serwisach jej oficjalne konto znajdziecie pod nazwą @vikigaborofficial.

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.