Jakie kolory włosów należą w tym sezonie do grona najmodniejszych, a co za tym idzie: najbardziej pożądanych? Wzrost popularności estetyki quiet luxury sprawił, że więcej osób zainteresowało się szlachetnymi, eleganckimi i subtelnymi odcieniami, którym (przynajmniej z pozoru) blisko do naturalnych. To tak zwane old money hair. A wśród nich najpiękniejsze wersje blondu oraz brązu. Jeśli chodzi o te ciemniejsze, jeden odcień zasługuje na szczególną uwagę w sezonie jesień-zima 2023/2024. Mowa o vintage brunette, czyli otulającej propozycji, która jest idealna dla fanek klasyki. 

Vintage brunette na jesień i zimę 2023/2024

W świecie beauty dużo się teraz dzieje. Ekspertki oraz eksperci zachęcają nas do eksperymentów z włosami – z ich długością, a także z kolorem. Niektóre trendy na sezon jesień-zima 2023/2024 zaskakują, przy innych pojawiają się komentarze w stylu „tylko dla odważnych”. Vintage brunette taki nie jest. Wyróżnia się bardzo ciemnymi, dość jednolitymi tonami, które prezentują się niezwykle naturalnie. Jego siła tkwi w prostocie. To spokojny, otulający kolor, po prostu cosy. Od lat, a nawet od dekad przewija się przez trendy. Kiedyś lansowała go Audrey Hepburn (w duecie ze swoją charakterystyczną grzywką), teraz też cieszy się dużą popularnością wśród gwiazd. Jego fanką jest m.in. Zoë Kravitz

Vintage brunette jest nie tylko piękny, ale również uniwersalny. Pasuje niemal każdemu. Natomiast naszym zdaniem sprawdzi się najlepiej u brunetek, które chcą odświeżyć swój obecny kolor i posiadaczek włosów w odcieniach rudego, które pragną wyraźnej zmiany.  

Modne kolory włosów jesień-zima 2023/2024 – vintage brunette w stylu gwiazd 

Jak wspomniałyśmy, wiele znanych i stylowych dziewczyn lubi vintage brunette. Warto pamiętać, że nad ich wizerunkiem pracują zazwyczaj sztaby profesjonalistów i profesjonalistek. I to właśnie dlatego ich zdjęcia uważamy za doskonałe inspiracje. Jeśli ty też ich potrzebujesz, sprawdź, co publikowały Kim Kardashian, Jasmine Tookes albo Olivia Rodrigo. Czyli (według nas) ambasadorki szlachetnego odcienia brązu w sezonie jesień-zima 2023/2024. 

Jak oceniasz ten kolor włosów? Zdecydowałabyś się na metamorfozę w tym stylu?