Koniec roku to czas wszelkich, w tym naprawdę zaskakujących podsumowań. Już niebawem poznamy tytuły najchętniej oglądanych filmów i seriali, czytanych książek czy słuchanych piosenek ostatnich miesięcy. Ale zaczynamy nietypowo. A mianowicie od osoby, która wzbudziła największe zainteresowanie wśród internautek i internautów ze Stanów Zjednoczonych. To właśnie ta celebrytka była najczęściej wyszukiwaną w Google’u. 

W 2022 roku ta osoba była najczęściej wyszukiwaną w Google’u

Nie będziemy was dłużej trzymać w niepewności. „CalebTattler” podaje, że celebrytka, która w 2022 roku była najczęściej wyszukiwaną w Google’u, to Amber Heard. Każdego miesiąca internautki oraz internauci z USA wpisywali jej nazwisko w popularną wyszukiwarkę (aż) 5,6 mln razy. Wynik jest imponujący, ale jednocześnie niezbyt zaskakujący. Przypomnijmy, że aktorka była jedną ze stron w tak zwanym procesie dekady, o którym jeszcze niedawno było głośno nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w innych częściach świata - w tym w Polsce, gdzie media chętnie relacjonowały to, co dzieje się na sali sądowej. 

fot. Getty Images

Co ciekawe, drugie miejsce na liście najczęściej wyszukiwanych osób w Google’u zajął Johnny Depp, którego Amber Heard oskarżyła o przemoc o przemoc, zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Ten z kolei posądził ją o znęcanie się, a także zdradę. Nazwisko aktorka wpisywano we wspomnianą wyszukiwarkę 5,5 mln razy miesięcznie. 

Kto w 2022 roku wzbudził największe zainteresowanie wśród internautów i internautek? 

Warto wspomnieć, że zestawienie powstało na podstawie analizy danych z Google’a. Tworząc je, wzięto pod uwagę 150 znanych osób, o których było głośno w ostatnich miesiącach. Kolejne miejsca w rankingu zajęli m.in.: królowa Elżbieta II (4,3 mln wyszukiwań miesięcznie), która niestety zmarła 8 września tego roku w wieku 96 lat, Tom Brady (4,06 mln), Kim Kardashian (3,4 mln), a tuż za nią Pete Davidson (3,2 mln). Na wzrost zainteresowania celebrytką i komikiem z całą pewnością wpływ miały takie sytuacje jak White House Correspondents' Association Dinner, czyli ich debiut na czerwonym dywanie jako para, Met Gala 2022, na której Kardashianka pojawiła się w oryginalnej sukience Marylin Monroe, a następnie została za to skrytykowana czy rozstanie po około dziewięciu miesiącach związku