Już 12 czerwca na Netflix zadebiutuje nowy polski serial wyprodukowany przez platformę. To W głębi lasu na podstawie powieści Harlana Cobena o tym samym tytule. Za kamerą stanęli Leszek Dawid i Bartosz Konopka, a w rolach głównych pojawią się Grzegorz Damięcki, Agnieszka Grochowska oraz wcielających się w młodsze wersje ich bohaterów – Hubert Miłkowski oraz Wiktoria Filus. W obsadzie znaleźli się także Adam Ferency, Piotr Głowacki, Jacek Koman, Ewa Skibińska, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Czerwińska, Przemysław Bluszcz, Dorota Kolak, Izabela Dąbrowska, Cezary Pazura oraz sporo młodych twarzy: Adam Wietrzyński, Jakub Gola, Martyna Byczkowska i Kinga Jasik. O czym będzie nowa rodzima produkcja Netflixa? 

Netflix zapowiada nowy polski serial - „Sexify”! Wiemy, kto znajdzie się w obsadzie! >>>

W głębi lasu – o czym jest nowy polski serial Netflixa? 

Akcja W głębi lasu dzieje się w dwóch momentach: w roku 1994 oraz 2019 i przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego (Damięcki), który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Do przełomu w śledztwie może doprowadzić niespodziewane odnalezienie ciała, gdyż może mieć ono związek ze zniknięciem dziewczyny. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który 25 lat temu zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice. Ich wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach.  Światło dzienne ujrzał właśnie oficjalny zwiastun W głębi lasu, który możecie obejrzeć poniżej. Zaintrygowani? 

Netflix maj 2020: nowości, które warto obejrzeć >>>
 

Polskie seriale na Netflix – co teraz oglądać?

Wśród nowości na Netflix można teraz oglądać dwie produkcje z polskimi akcentami. Pierwsza to belgijski serial Kierunek: Noc inspirowany książką Starość Aksolotla Jacka Dukaja, który razem z Tomkiem Bagińskim (współtwórcy serialowego Wiedźmina) odpowiedzialny jest za jego produkcję. W obsadzie znaleźli się Ksawery Szlenkier oraz Borys Szyc, a w jednej ze scen słychać także śpiewającego Dawida Podsiadłę. Natomiast druga to The Eddy w reżyserii twórcy La La Land Damiena Chazelle'a z Joanna Kulig. Polska aktorka wciela się w Mayę, wokalistkę paryskiego klubu jazzowego.