Marki, które zbankrutowały z powodu koronawirusa

„Znana marka odzieżowa wycofuje się z Polski” – tak brzmiał tytuł jednego z naszych ostatnich artykułów. Z żalem informowaliśmy wówczas, że pandemii koronawirusa nie przetrwała francuska marka Camaieu, która ze względu na drastyczny spadek sprzedaży (obroty w naszym kraju spadły aż o 95%) zmuszona jest zamknąć swoje sklepy – nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Niestety nie jest to jedyna marka odzieżowa, która zbankrutowała na skutek pandemii koronawirusa.

To koniec Brooks Brothers?!

Dziś, magazyn „Daily Mail” ogłosił, że w upadłości znalazła się także marka, która pochwalić się może 200-letnią tradycją. Mowa o Brooks Brothers – nowojorskiej firmie, której szyte na zamówienie garnitury nosiło aż 40 prezydentów Stanów Zjednoczonych, z Abrahamem Lincolnem i Johnem F. Kennedym na czele. A także biznesmeni i bizneswomen, którzy z powodu pandemii z biur przenieśli się do domów, marynarki i eleganckie spodnie zamieniając na dresy, co wpłynęło na spadek sprzedaży i doprowadziły do upadku firmy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

To our loyal customers.

Post udostępniony przez Brooks Brothers (@brooksbrothers) Lip 8, 2020 o 8:47 PDT

Kto jeszcze jest w stanie upadłości?

Wniosek o upadłość złożyły także inne marki odzieżowe – nawet te najbardziej luksusowe. Które? Nie trzymamy was dłużej w niepewności. Zajrzyjcie do naszej galerii (u góry strony) i przekonajcie się.

Cóż, świat mody po pandemii nie będzie już taki sam jak przed nią – w końcu branża odzieżowa jest jedną z najbardziej pokrzywdzonych na skutek związanych z koronawirusem obostrzeń (przede wszystkim zamknięcia sklepów i galerii handlowych). Jest to jednak także szansa na zmianę na lepsze. Jak widzą ją przedstawiciele branży? Przeczytajcie nasz tekst: Jak świat mody zmieni się po koronawirusie?