Dziewczyny z pełniejszymi kształtami mają problem ze znalezieniem ubrań w popularnych sieciówkach, których zazwyczaj rozmiarówka kończy się na zwykłym L, czyli europejskim 50. Pomimo tego, że w kampaniach pojawia się coraz więcej modelek plus size i o różnych kanonach piękna, nie zawsze przekłada się to na asortyment danych marek odzieżowych. Dlatego postanowiłyśmy sporządzić listę tych miejsc, w których znajdziecie kolekcje plus size z ubraniami o większych rozmiarach, mając jednocześnie nadzieję, że wkrótce się wydłuży!

Oysho to kolejna sieciówka, która stawia na naturalność i pokazuje prawdziwe kształty. Kobiety z rozstępami i fałdkami reklamują nową bieliznę 

Te marki oferują ubrania w rozmiarach plus size! Mango, H&M, Forever 21 i inne

Jeśli chodzi o popularne sieciówki, dostępne w Polsce, kolekcje plus size znajdziecie w sklepach szwedzkiej marki H&M. Basic'owe ubrania, takie jak t-shirty i jeansy, a także eleganckie sukienki i marynarki. Ale w linii z większymi rozmiarami (od 44 aż do 60 w rozmiarówce europejskiej) są również ubrania, wpisujące się w najnowsze trendy. H&M to jedyna sieciówka, w której znajdziecie tak duży wybór, jeśli chodzi o rozmiary. Koniecznie zajrzyjcie! Kolejną znaną sieciówką oferującą szeroki wybór rozmiarów jest Mango, a dokładnie Violeta Mango. Regularne kolekcje hiszpańskiego brandu zawierają pełną gamę ubrań w różnych stylach: od oficjalnego po ten bardziej codzienny. Największy rozmiar to 54, który odpowiada rozmiarowi XXL. Inna znana sieciówka, która w zeszłym roku weszła na polski rynek, to Forever 21. Młodzieżowy brand szyje ubrania plus size, a linia Plus + Curve to rozmiary, które kończą się na europejskim 56, czyli XXXL.

Szeroki wybór ubrań plus size znajdziecie również w sklepach internetowych. To o tyle wygodne, że np. Zalando i Asos mają specjalne zakładki, w których bez problemu odnajdziecie to, czego szukacie. Co więcej, oprócz podziału na rodzaje ubrań, istnieją również wyróżnienia poszczególnych sekcji, m.in. sportowych, oficjalnych i na wielkie wyjścia, dzięki czemu znalezienie odpowiednich ubrań jest prostsze.

Listę sieciówek oraz marek odzieżowych, oferujących ubrania w większych rozmiarach plus size znajdziecie w GALERII >>>