Ten film ujrzał światło dzienne w 2020 roku, ale ostatnio przypomniałyśmy i przypomnieliśmy sobie o nim dzięki... TikTokowi. W popularnej aplikacji pojawiły się bowiem materiały, których twórczynie i twórcy zachwycają się jego obsadą. A więc chcecie mi powiedzieć, że na Netfliksie jest dostępny film, w którym grają wszyscy moi crushe – napisała jedna z takich osób. Cóż, obsada w „Diable wcielonym”, bo właśnie o tę produkcję chodzi, rzeczywiście robi wrażenie. 

„Diabeł wcielony” – fabuła. O czym jest film?

Trudno oderwać wzrok od ekranu, ale warto zaznaczyć, że nie jest to lekki czy super-przyjemny film. Akcja toczy się w Knockemstiff w stanie Ohio po II Wojnie Światowej. Głównym bohaterem w „Diable wcielonym” jest Arvin Russell, który próbuje ochronić swoją rodzinę przed złem. A tego nie brakuje w małej społeczności. Jej członkinie oraz członkowie albo padają ofiarą przemocy, albo są jej dawcami. Do tego muszą mierzyć się z konsekwencjami czynów swoich bliskich (w tym poprzednich pokoleń) i pozostają pod silnym wpływem demonicznego kaznodziei, który ma niewiele wspólnego z miłosierdziem. To bolesna i niezwykle emocjonująca, choć momentami – niestety – także spłycona historia o tym, co najgorsze w ludziach. Zobacz zwiastun:

„Diabeł wcielony” – obsada  

Jak już wiesz, ogromną zaletą tego filmu jest obsada. Właśnie dlatego zasługuje na osobny akapit. Do projektu zaproszono najbardziej utalentowanych, a do tego hot aktorów. W rolach głównych możemy oglądać Toma Hollanda oraz Billa Skarsgårda. W „Diable wcielonym” występują również Robert Pattinson, Sebastian Stan, Harry Melling i Drew Starkey. Co ciekawe, gwiazdor, który wciela się w kaznodzieję, miał zagrać kogoś innego. Ta postać wydała mu się jednak bardziej interesująca. Zrezygnował z „wielkości” roli na rzecz wyzwania aktorskiego. Jak sobie poradził? Nie zdradzimy. Warto się o tym przekonać samej lub samemu podczas seansu.

Mężczyźni rzeczywiście dominują na ekranie, jednak nie byłybyśmy i nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomniały i nie wspomnieli o członkiniach obsady. W „Diable wcielonym” możemy podziwiać Mię Wasikowską. Niestety 32-letnia aktorka pojawia się tylko na kilka minut. W obsadzie są również m.in. Riley Keough, Haley Bennett, Eliza Scanlen  oraz Kristin Griffith

„Diabeł wcielony” – gdzie oglądać?

Jak wspominałyśmy i wspominaliśmy, „Diabeł wcielony” jest dostępny na Netfliksie. Jeżeli więc należysz do grona subskrybentek oraz subskrybentów popularnego serwisu streamingowego, możesz obejrzeć film w reżyserii Antonio Camposa o dowolnej porze. Będziesz potrzebować około 130 minut.