Shopperka – torba zgodna z trendami na wiosnę-lato 2021, która nigdy nie wyjdzie z mody

Nie jest nowością, a jednak to właśnie ona cieszy się teraz ogromną popularnością – największą ze wszystkich modeli torebek na wiosnę 2021. Tak podaje platforma sprzedażowa Lyst, która przeprowadziła badania na ten temat. Wnioski? Torba shopperka, bo właśnie o niej mowa od początku 2021 zanotowała 86-procentowy wzrost wyszukiwań, jest też najlepiej sprzedającym się modelem na platformie. I wiecie co? Wcale nas to nie dziwi. Jest nie tylko modna, ale i bardzo, bardzo praktyczna – dzięki specjalnej rączce wygodna w noszeniu i na tyle pojemna, że spokojnie pomieści wszystko co potrzebne w ciągu dnia: notes, kosmetyczkę i drugie śniadanie, a nawet podstawowe zakupy (stąd zresztą nazwa). A to jeszcze nie koniec jej zalet. Przede wszystkim jest uniwersalna i ponadczasowa, dzięki czemu pasuje do wszystkiego i nigdy nie wyjdzie z mody. Nic dziwnego, że w czasach kryzysu (takich jak choćby pandemia), to właśnie ona budzi największe zainteresowanie. Tę torebkę po prostu dobrze mieć w swojej szafie.

Jakie shopperki są teraz najmodniejsze i gdzie je kupić?

Torebek-shopperek nie mogło zabraknąć więc na światowych wybiegach. Na wiosnę-lato 2021 lansowały ją domy mody, takie jak Christian Dior, Khaite, Fendi. Boss, Longchamp, Tod's, Burberry i... można by wymieniać jeszcze długo. W jakim wydaniu? Już wyjaśniamy. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze w tym sezonie modele. Podpowiadamy także, gdzie je kupić. Na szczęście, nietrudno je znaleźć. Shopperki dostaniecie zarówno w polskich markach, jak i w popularnych sieciówkach. Wskazujemy modele, które szczególnie wpadły nam w oko.

1. Shopperki XXL

W tym sezonie nie chcemy się ograniczać, a nauczeni doświadczeniem wolimy być przygotowane na wszystko, to pewnie dlatego wśród shopperek modnych na wiosnę 2021 przeważają te w rozmiarze XXL. Są tak duże, że z powodzeniem sprawdzą się także w formie toreb weekendowych. 

2. Shopperki w pastelowych kolorach

Kolejny trend? Shopperki w pastelowych kolorach. Dla osłody! 

3. Plecione shopperki

Na fali powrotu mody z lat 60. i 70. do łask wróciły torebki plecione – z rafii, trawy cytrynowej albo sznurka. Mogą też być robione ręcznie na szydełku. Nierzadko zdobią je swawolne długie frędzle. Popularnością cieszą się też shopperki z plecionki skórzanej. Ideał znajdziecie w kolekcji polskiej marki Molehill Goods. 

4. Okrągłe shopperki

Z kolei polska marka Mako w ofercie, obok klasycznych shopperek, ma torebki w zaskakującym, okrągłym kształcie. To trend, który dał się zauważyć już ubiegłego roku, a teraz rośnie w siłę. Fanką shopperki Mako jest między innymi influencerka Olivia Kijo.